Doktor ​Dolittle utazásai (Doktor Dolittle 2.) 14 csillagozás

Hugh Lofting: Doktor Dolittle utazásai Hugh Lofting: Doktor Dolittle utazásai Hugh Lofting: Doktor Dolittle utazásai Hugh Lofting: Doktor Dolittle utazásai

Ami históriát John Dolittle doktor úrról előbbi könyvemben meséltem, azt sokkal azután hallottam, mint megtörténtek, de olyan emberek mondták el nekem, kik a doktor urat személyesen ismerték. Hiszen még a világon se voltam, amikor azoknak a dolgoknak nagy része megesett.
Ám ebben a könyvben már csupa olyan eseményt fogok elmondani a kiváló férfiú életéből, amiknek magam is tanúja voltam, amikben magamnak is részem volt.

Eredeti megjelenés éve: 1922

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok fiataloknak Ciceró

Digi-Book Magyarország, Budaörs, 2019
ISBN: 9789634745167 · Fordította: Honti Rezső
Ciceró, Budapest, 2000
196 oldal · ISBN: 9635392036 · Fordította: Honti Rezső · Illusztrálta: Hugh Lofting
Móra, Budapest, 1959
266 oldal · keménytáblás · Fordította: Honti Rezső · Illusztrálta: Hugh Lofting

eeszter>!
Hugh Lofting: Doktor Dolittle utazásai

Szerintem elárulja a tetszésemet, hogy a könyv olvasása közben egyből megszületett a késztetés, hogy a sorozat többi részét is beszerezzem! Igazából azt mondom, hogy nem feltétlenül kell tartani olvasáskor a sorrendet, minden teljesen érthető az előzmények nélkül is. Persze én már szinte sportot űzök abból, hogy a sorozatokat ne az első résszel kezdjem és összevissza haladjak :D

Doktor Dolittle sorozat · Összehasonlítás