Doktor ​Dolittle cirkusza (Doktor Dolittle 4.) 31 csillagozás

Hugh Lofting: Doktor Dolittle cirkusza Hugh Lofting: Doktor Dolittle cirkusza

A népszerű és az állatok nyelvén beszélő doktor népes állatseregletével, Dzsip kutyával, Dab-Dab kacsával, Tu-Tu bagollyal és Göb-Göb malaccal elszegődik egy vándorcirkuszhoz, hogy az afrikai majmoktól ajándékba kapott kétfejű Huzivoni szerepeltetésével pénzt keressen adósságai kifizetéséhez. Női ruhába öltöztetve, az állatok segítségével, megszökteti Alaszkai Zsófit, egy rabságba esett fókát, megmenti Csucsori rókamama és gyerekei életét, óriási sikerrel fellépteti a cirkuszban a Beszélő Lovat, megalapítja a Nyugalmazott Konflis- és Teherhordó Lovak Egyesületét. Végül maga a doktor lesz a cirkusz igazgatója, és hatalmas sikert arat az állatsereglete által előadott színjátékkal.

Eredeti cím: Doctor Dolittle's Circus

Eredeti megjelenés éve: 1924

Kiadói ajánlás: 9 éves kortól · Tagok ajánlása: 8 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok fiataloknak Ciceró

Ciceró, Budapest, 1998
238 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635392117 · Fordította: Honti Irma
Móra, Budapest, 1985
236 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631140318 · Fordította: Honti Irma · Illusztrálta: Hugh Lofting
Móra, Budapest, 1964
244 oldal · keménytáblás · Fordította: Honti Irma · Illusztrálta: Hugh Lofting

Hugh Lofting: Doktor Dolittle cirkusza

Bevallom, hogy sokat hallottam Doktor Dolittle kalandjairól, de sosem olvastam. Így hát a polcomon árválkodó 4.résszel és egyben egyetlen könyvpéldánnyal kezdtem neki az utazásnak. Könnyen értelmezhető, jól követhető, így kiváló az értő olvasást gyakorlóknak is. Szórakoztató, és nincs kifogásolni való a tartalmán sem. Izgalmas, tanulságos. Mi más kellhet még egy ifjúsági regénynek?

Hugh Lofting: Doktor Dolittle cirkusza

Kedvelem Dr. Dolittlet. Az állatok iránti tisztelete – ami szerintem sokkal fontosabb a szeretetnél – vetekszik némelyik mai vegán életszemléletével is, holott a könyvet 1924-ben írta Lofting. Durván meghaladta a korát. Bár néha sikító lábrázást kaptam Dolittle végtelen naivitásától és mindenkiről általánosan jót feltételezésétől, ami persze a végén mindig helyesnek és kifizetődőnek bizonyult, de összességében nagyon csíptem. Nem didaktikus, nem szájbarágós, mégis olyan erkölcsi mondanivalót közvetít, hogy bármelyik vállveregetős, moralizáló, gyereknemesítő iromány elbújhat mögötte. Nem csak hogy meghaladta a korát, de még mindig előtte jár.

eeszter>!
Hugh Lofting: Doktor Dolittle cirkusza

Ennél a könyvnél sem vettem figyelembe, hogy ez épp a sorozatnak hányadik kötete – nekem az első volt… Egyébként teljesen érthető volt az előzmények nélkül is, tetszett. Még annak idején általános iskolában kaptam jutalomkönyvként, csak azt sajnálom, hogy nem írták bele, pedig olyan jók tudnak lenni ezek a régi beírások :-)

Habók P>!
Hugh Lofting: Doktor Dolittle cirkusza

Nagyon szeretettem volna, ha nem olvasom az elsőket. Mert azok sokkal jobban tetszettek.

Dervid>!
Hugh Lofting: Doktor Dolittle cirkusza

A vége miatt kapott tőlem 4,5-öt, mert a történet nem fejeződött be itt. Muszáj elolvasnom a következő részt is. És folyton arra gondolok, amióta olvasom a történeteket, hogy milyen jó lenne érteni az állatok beszédét.

ChaiLatte>!

Törvény ellen van, tudom, még ha az is a véleményem, hogy a törvény rossz.

ChaiLatte>!

Ez a történet Dolittle doktor, a híres természetbúvár és állatbarát kalandjairól szól.

mokata I>!

Ám a vérebek vezére, mint nem egy kiváló, képzett szakember (mindenben, ami a foglalkozásán kívül állt), igen makacs és kicsit ostoba volt.

mokata I>!

– Beppo – mondta John Dolittle, és a veterán ösztövér csontos hátára fektette a kezét –, úgy látszik, most nagy ember lettél, akarom mondani nagy ló.

mokata I>!

Az állat humorérzéke magasan az emberé fölött áll. De az emberek túl tompa eszűek, semhogy meglássák olyan dolgoknak a tréfás voltát, amivel az állatok mulattatják egymást.

Doktor Dolittle sorozat · Összehasonlítás