76. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján

Kivetve (A siló 3.) 207 csillagozás

Hugh Howey: Kivetve

A siló újonnan felesketett seriffjének, Juliette-nek bőséggel akad tennivalója, őt azonban elődje, Holston hivatalosan már lezárt ügye izgatja: mi vitte rá a férfit arra, hogy három évvel felesége halála után önként eldobja magától az életet?
És ott van a nyilvánvalóan gyilkosság áldozatává vált Jahns ügye is, amiben hiába tudja ki a tettes, nemhogy bizonyítékot nem talál, de ellentámadásnak van kitéve.
Munkája során segítséget kér és kap egy fiatal technikustól, aki rejtélyes betű- és számsorokat bányász ki a halott seriff számítógépéből, és Juliette nem is sejti, mekkora veszedelembe sodorta ezzel munkatársát.
A silóban életre kelő lidércnyomás azt sejteti: semmi nem az, aminek látszik…

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Sötét örvény

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
134 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633731413 · Fordította: Rákócza Richárd
Könyvmolyképző, Szeged, 2013
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633731406 · Fordította: Rákócza Richárd

Juliette Nicols · Bernard Holland · Lukas Kyle

Hugh Howey: Kivetve

A második rész után kicsit veszítettem a lelkesedésből, de ezzel mindent jóvátett Hugh Howey. Újra visszatért a Holston nyújtotta élmény. Ezúttal végig élmény volt olvasni és nem csak az utolsó pár mondatoktól esett le az állam. Jules okos és szimpatikus karakter, aki a mély-lenti világban szerzett gépészeti tapasztalatát felhasználva, sheriffként is hamar rálelt a Siló működésének gyanús „hibáira”. Ez azonban (sejthetően) még csak a jéghegy csúcsa.

Oriente P

3. rész

A kötet felénél még bizonyosra vettem, hogy eddig tartott közös kalandunk a siló-lakókkal, de ahogy peregtek a lapok, felpörögtek végre az események is, és az elmémre ereszkedett réveteg unalmat közepes erősségű kíváncsiság váltotta fel.
No persze nem kalapál a szívem holmi eget rengető izgalmi avagy érzelmi behatásoktól, és intellektuálisan sem dolgoztatott meg a regény, de elkezdtek érdekelni a miértek, és ez éppen elég motivációt jelent a folytatáshoz.

Csak előbb kicsit pihenek valami mással, mert baromira lefárasztott ez a sok lépcsőzés már megint. :D

(Tartalmasabb értékelésnek szerintem csak a záró kötet után lesz értelme…)

kratas P
Hugh Howey: Kivetve

Oké, most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy hova vezet ez. A feszültség egyre nő, miközben a politikai játszadozás durvul. Most nem fogok egy évet várni a folytatással :)

Sippancs P
Hugh Howey: Kivetve

Egyetlen egy szerencséje van Hugh Howey-nak (vagy inkább a KMK-nak?), mégpedig az, hogy mikorra kezembe vettem a sorozatot, már minden része kiadásra került! Mert ilyen befejezés után a falat kapartam volna kínomban, ha nincs nálam rögtön a folytatás.
Egyszerűen zseniális!

Katara_Phoenix P
Hugh Howey: Kivetve

Azt a mocskos…nem csak új kedvenc részem lett a sorozatból, de régóta az egyik legjobb disztópia, amit olvastam. :D
Hugh,egy átkozott zseni!
A Lukas szál nagyon rövidke, még a történethez mérten is,viszont annál édesebb.♥ Kár,hogy ilyen fiatal. :(
A mély-lenti emberek egytől-egyig csodálatosak. :)
Juliette eszméletlenül jó főhős! Nem csak az esze teszi különlegessé, de a logikája is, a makacssága, és még,ha úgy is érzi, hogy kudarcot vallott..sokkal-sokkal többre vitte, mint azt ép ésszel fel lehetne fogni. Többre, mint bárki más őelőtte. Annyira rohadtul sajnáltam, hogy spoiler
Hihetetlenül boldog voltam, amiért spoiler Bernard reakciója a fejleményekre..hmm..nyamiii. :D

Én már csak azért se csináltam volna meg a takarítást, ha tudom az igazat, ha nem. Még Allison helyében sem. Senkiében. Soha.

KönyvParfé
Hugh Howey: Kivetve

Határozottan jobb volt, mint a második rész, igaz itt is lépcsőztünk egy keveset. :) A szálak kezdenek kuszálódni, és egyre izgalmasabb a történet is. Kicsit olyan érzésem van, mint amikor a Lost sorozatot néztem. Minden egyes rész úgy ért véget, hogy csak bámultam ki a fejemből, hogy MIVAN?! És persze rögtön elindítottam a következő részt. Most is ezt teszem. Elő a negyedikkel!

Lisie87 P
Hugh Howey: Kivetve

Az első két felvezető rész után kezdenek az események beindulni, és jobban beleláthatunk a Siló hatalmi helyzetébe. A vége nagyon durva volt! :O Az biztos, hogy nemsokára belevágok a 4. részbe, mert nagyon kíváncsi lettem!
Sajnáltam pár mellékszereplőt! :( Juliette-nek pedig nagyon szurkolok! :D Remélem sikerül borsot törni az IT-s pasi orra alá…

TiaManta
Hugh Howey: Kivetve

Hatalmi cseterepaté, sok-sok elmélkedés, dumcsizás olykor, meg más valaki vállgödrébe temetkezés megfontolása lelki gyötrődés miatt.
Nem tudom hova tenni ezt a rész se. Érdekes lenne amiről szóval, de nekem mégse.
Annyira ül az egész.
Itt is a végén volt valami ami végre érdekelt is. Olyan mintha két különböző ember írta volna meg, vagy egyiket ébren másikat félálomban. Hanem alva írva.

buzavirág P
Hugh Howey: Kivetve

Bámulatos milyen befejezést kaptunk, ehhez nagyon jól ért Howey. Lassanként sajnos, pedig annyi mindenre kíváncsi lennék többet és többet megtudunk a Silóról, és az ott élő emberekről. Szerettem Juliette határozott, erős jellemét, viszont Bernard a legellenszenvesebb karakter akiről valaha olvastam.

ggizi P
Hugh Howey: Kivetve

Ez iszonyúan jó rész volt. Hatalmi harcok, visszaélések, eltávolítások. És a tehetetlenség nyomasztó érzése. Húú! Nagyon izgalmasan alakulnak a dolgok.

mandarina

Miféle isten készítene odalenn annyi követ, odafenn meg annyi levegőt, közibük meg csak egy ócska silót?

Kapcsolódó szócikkek: Juliette Nicols
AniTiger MP

Egy új színt csak a korábban már látott árnyalatokkal lehet leírni. Keverhetjük azt, amit már ismerünk, a semmiből azonban nem teremthetünk különlegeset.

Szilvi00 P

De hát a test leeresztése és az érett gyümölcs leszakítása a sírok fölött azzal a céllal történt, hogy belesulykolja az agyakba: az élet körforgása megy tovább; ez elkerülhetetlen; ezt meg kell szokni, üdvözölni és elfogadni. Az ember eltávozik és táplálékot hagy maga után, az élet ajándékát. Helyet csinál a következő nemzedéknek. Megszületünk, árnyékok vagyunk, kijelöljük a saját árnyékunkat, aztán távozunk. A legtöbb, amit bárki remélhet, hogy két árnyékgenerációval később még emlékezni fognak rá.

mandarina

A képzelet, okoskodott, egyszerűen nem megfelelő arra, hogy a különleges és idegen érzéseket megértsük. Arra jó csak, hogy fokozza, vagy tompítsa a már ismertet. Olyan lenne, mint elmondani valakinek, milyen érzés a szex, vagy egy orgazmus. Lehetetlen. De amint maga is átéli, akkor el tudja képzelni az új érzés különféle fokozatait.

Szilvi00 P

Vajon bolond volt mindenki más, aki menekülésről dédelgetett ábrándokat? Vagy vele nem volt rendben valami?

AniTiger MP

Akik gyerekkönyveket olvastak, akik egy elfeledett és ismeretlen múlt rejtélyének darabkáit próbálták összerakni, csak áltatták magukat.

mandarina

Ő csak a ballagó jelen volt, a kerék a gépezetben, ami addig pörgette és csikorgatta fémfogazatát, míg egy foga lekopott, míg a forgácsok lehullottak róla és még több kárt okoztak, míg szükség nem mutatkozott arra, hogy kiemeljék, kivessék, s másikkal helyettesítsék.

Katara_Phoenix P

Tudta, mi következik – és egy kicsit csodálkozott azon, hogy került ide. Egy lány a Gépészetről, aki soha egy szemernyit sem foglalkozott a külvilággal, aki legfeljebb csak kisebb szabályszegéseket követett el, s aki élete hátralévő részére megelégedett volna annyival, hogy a föld legmélyebb bugyrában, nyakig olajosan törött alkatrészeket javítgasson, mit sem törődve a halál birodalmával, ami körülveszi…

Kapcsolódó szócikkek: Juliette Nicols
tundibrich P

Arra jutott, hogy a lépcsőzés természetellenes. Az emberi lény nem erre termett.

A siló sorozat · Összehasonlítás