A ​megoldás (A siló 4.) 178 csillagozás

Hugh Howey: A megoldás

Az új polgármester és a mellette állók által halálra ítélt és a silóból kitaszított Juliette-nek hamarosan el kéne pusztulnia a mérgezett külvilág zord körülményei között, de a hivatalától megfosztott seriff nem várt segítséget kap., Védőruhája sokkal jobban szerepel, mint az eddigiek. Juliette nem csak életben marad, de hamarosan rádöbben: nem az ő silója az egyetlen, sőt, az sem lehetetlen, hogy a legközelebbibe behatoljon, és apránként felfedezze, hogyan jutott idáig a világ.

Mialatt Juliette megismerkedik a szomszédos siló egyetlen életben maradt lakójával, régi otthonában elterjed a lázadás szelleme. A Gépészet bugyraiból felfelé indulnak az elégedetlen, haragos emberek, a siló vezetésének egyeduralmát felkelés fenyegeti, sok évtized eltelte után egy újabb lázadás, amely ezúttal talán az utolsó lesz.

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Sötét örvény

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633737347 · Fordította: Rákócza Richárd
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633737354 · Fordította: Rákócza Richárd

Juliette Nicols · Bernard Holland · Samson · Walker

KönyvParfé
Hugh Howey: A megoldás

Nem vagyok maradéktalanul elégedett. Néhol egészen untam és nem igazán sikerült megkedvelnem a szereplőket. Nekem Juliette története vitte előre az egészet, a többi karakter nem igazán hozott lázba. És miért kellett ilyen füzetszerűen kiadatni ezt a sorozatot? Érhetetlen, de próbálok megbarátkozni vele.
Ezt a Rómeó és Júlia vonalat pedig egyáltalán nem értem, szerintem semmi keresnivalója a történetben. Miért?! Egy kicsit jegelem az utolsó részt..

Szilvi00 P
Hugh Howey: A megoldás

Hát ez bizony egyre jobb és izgalmasabb lesz!
A sorozat legeseménydúsabb részéhez érkeztem. Jönnek a válaszok, kezdetét veszi lázadás.
„Bárki, akinek szeme és füle volt, megmondhatta: valamiféle lázadás közeleg."
És ez még csak az egyik szál eseményére utal. Emellett ott van még a Jules takarítás utáni spoiler.Ezek a fejezetek voltak a kedvenceim. Lélegzetvisszafojtva vártam, mi történik a következő percben, spoiler

TiaManta
Hugh Howey: A megoldás

Na, itt már végig jó volt kb. Beindultak az események, jönnek az információk.
Bár elég egyértelmű volt az egész, nem ért semmi sem meglepetésként. De fenn tartotta az érdeklődésemet, nem aludtam be félúton.
Még a következő résztől várok egy kis vagy inkább nagyobb csattanót.
Ha az meglesz, akkor végül is nem volt kár elolvasni. Mondjuk ez a rész már tényleg nagyon próbálkozott legalább

kratas P
Hugh Howey: A megoldás

Szóval kezdenek összeérni a szálak. Aggódom Lukas miatt, szorítok Juliette-nek és nagyon remélem, hogy Bernard megkapja amit érdemel. És nem, most nem csapok le rögtön a következő könyvre. Nem szabad, akkor vége lesz a sorozatnak.

AniTiger MP
Hugh Howey: A megoldás

Bírom, ahogyan minden egyes Siló rész hosszabb, mint az őt megelőző. Aki kíváncsi az egész sztorira szép fokozatosan elolvas majd’ 800 oldalt (plusz a Műszak kb. 600 oldala). Eközben dühös, kíváncsi, szomorú, csalódott, izgatott és/vagy sajnálkozó, attól függően, hogy mi(k)ről szól az adott rész…
Én most ismét kíváncsi vagyok, de talán először reménykedem is. spoiler Sajnos Howey bácsi eddig sem kímélte a szívemet. Mi lesz itt még? Nagyon tetszett, eddig ez a kedvenc Siló-részem és már csak 1 kötet van hátra. Meg a három ráadás természetesen.

Sippancs P
Hugh Howey: A megoldás

Tipikus példája az olyan történetnek, ami elé leülsz, és addig fel sem kelsz, amíg a végére nem értél. Mert annyi izgalom, feszültség, titok és fordulat van benne, hogy olvasni kell, kell, kell!
Ha tehetném, 1000 csillagot adnék rá!

ggizi P
Hugh Howey: A megoldás

Huhúú! Ez egyre jobb!! :)
A feszültségi szint az egekben! Nagyon izgalmas!

Katara_Phoenix P
Hugh Howey: A megoldás

Idegösszeomlást fogok kapni mire befejezem a sorozatot…
MINDIG!!!! a legrosszabbkor van vége. ._."
Nekem nagyon tetszett a Romeo és Juliette szál…hiszen Juliette Nicols, egy különlegesen erős, leleményes és bátor ember névadójáról van szó! :) Amellett az ő és Lukas kapcsolata is az elejétől kezdve halálra volt ítélve.
Annyi minden nem derült ki, csak homályos sejtéseim vannak (természetesen) a legrosszabbakról… mibe fogadunk, hogy itt is meghalt a végén valaki, akit nagyon szerettem? Rátenném a vagyonomat. :( spoiler

EssentialHencsi P
Hugh Howey: A megoldás

Pótolom a rész értékelését: Juliette felfedezi, hogy még több lépcső van a világon, miközben társai az otthonin szaladgálnak fel s alá.

tmezo P
Hugh Howey: A megoldás

Nagyon titokzatos rész, végigizgultam, és szövögettem a megoldásaimat.

Tünde_Tóth_2

Eljövök magáért. Hazajövök. És azért jövök, hogy takarítsak.

Eryka93 P

Az ember vagy azért nevet, hogy ép eszét megőrizze, vagy mert feladta a küzdelmet, hogy épeszű maradjon. Így vagy úgy, de nevet.

Kapcsolódó szócikkek: nevetés
AniTiger MP

– Mi történik a magokkal, ha túl sokáig hagyják őket magukra? – kérdezte.
    Solo a homlokát ráncolta.
    – Megrohadunk – felelte. – Mind egy szálig. Megromlunk idelenn, és annyira megrohadunk, hogy többé nem csírázunk ki. – Pislogott és körülnézett. – Soha többé nem hajtunk ki.

150. oldal, 48. fejezet - "A sírban egy élőhalott virág!"

tmezo P

„Forró napon jobban forr a bolond vér.”

Szilvi00 P

Változóban a világ. Az meg csak ritkán kellemes.

victoria_m997

Az ég nem volt valódi. A fű nem volt valódi. De az ő halála valódi volt. A csúf világ, amit eddig is ismert, valóság volt.

SchizoVampire P

"Sok bús napom lesz még ily fekete:
Jön majd a vég, ez itt csak kezdete."

victoria_m997

"Zord békülést hoz e mogorva reggel,
Fejét a nap se dugja ki nekünk.
Ezt megvitatjuk még a többiekkel,
Aztán kegyelmezünk és büntetünk."

A siló sorozat · Összehasonlítás