Mi ​a filozófia? 0 csillagozás

Howard Selsam: Mi a filozófia?

A ​szerző ismert amerikai marxista filozófus. Művét 1937- ben irta és 1962-ben új, átdolgozott kiadásban adták ki. Marxista„bestseller" ez a könyv, amely orosz, spanyol, lengyel és arab nyelven is megjelent.

Howard Selsam azok számára írta könyvét, akik érdeklődnek világnézeti kérdések iránt, de még nem foglalkoztak rendszeresen filozófiával. Színesen, érdekesen, olvasmányosan tárgyalja a mű a filozófia néhány alapvető kérdését.

A filozófia társadalmi gyökerei; a materializmus és az idealizmus ellentéte, dialektika, vagy metafizika; filozófia és tudomány, történelem, haladás, szabadság. Ezekkel a kérdésekkel foglalkozik Howard Selsam,.Mi a filozófia?" című könyvében.

Az olvasó nem elvont fejtegetéseket talál Selsam művében, hanem megbizonyosodik róla, hogy a filozófia a természet, a társadalom, az élet legfontosabb kérdéseihez kapcsolódik.

Ez a világos, érdekes munka segítséget nyújt mindazoknak, akik el akarnak igazodni a marxista filozófia… (tovább)

Kossuth, Budapest, 1964
142 oldal · Fordította: Tiboldi László