A ​megbetegítő lélek – Civilizációs betegségek 18 csillagozás

Horváth Zoltán – Popper Péter – Váradi Tibor: A megbetegítő lélek – Civilizációs betegségek

A Mesterkurzus tizenötödik kötete a lelki betegségekről. Beszélgetések pszichoszomatikus zavarokról, a lelki alapú testi tünetekről, a depresszióról, és az öngyilkosságról. Mindez megtörténik egy emberrel, vagy ő maga csinálja? Áldozata-e tudattalan lelki történéseknek, szorongásoknak, önvádnak, vezeklési igénynek, önbüntetésnek, vagy önmaga felett, a tudatosság különböző szintjein ítélkező bíró? Az élet egyik alapkérdése: kivel vagy elszámolásban? Istennel, a sorssal, őseiddel, önmagaddal? E könyv szerzői az emberi méltóság megőrzése érdekében arra bíztatják az olvasót, hogy éljen önmaga felszabadításának lehetőségeivel. Ám ez nagyon kemény önismereti munkát igényel…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nyitott Akadémia

Saxum, Budapest, 2006

pannik>!

Mindhárom előadó kicsit más szempontból közelíti meg a témát és mindegyik megközelítés érdekes.
Azért kell némi előismeret a Mesterkurzus sorozat könyveihez, hiszen itt már sok olyan dolog hangzik el, amivel ha először találkozik az ember, akkor lehet nem érti meg miről is van szó.
A civilázációs betegségek témaköre, a betegségek lelki eredetének lehetősége régóta foglalkoztat és a témában többféle könyvet olvastam már.
Ez a kötet is hozzátesz az ismereteimhez, érdemes elolvasni (vagy meghallgatni az előadást).

Szédültnapraforgó>!

A bevezetőt és az utószót, Matolcsi-Papp Zoltán írta meg nekünk. Szerintem érdekesen.
Az első részben Váradi Tibor beszél az egészségről, a harmóniáról. Milyen megbetegítő faktorok vannak, amikre érdemes odafigyelni (pl. alapos rágás, folyadékhiány stb.)
Nagyon fontos tényező a légzés, aminek több fajtája van, ezt is érdemes gyakorolni, alkalmazni. Ráadásul a beszéd is lehet megbetegítő faktor. Zárszóként elmondja:
"…minden betegség, minden szenvedés, minden probléma végső gyökere a SZERETETHIÁNY!
A könyv második részében Horváth Zoltán tájékoztat minket az auráról, a különböző csakrákról, az aura-színek jelentéséről is sokat megtudhatunk. Ezek nagyon érdekfeszítőek voltak számomra.
Majd a harmadik részt Popper Péter zárja, aki most is humorral színesítve tart „előadást” a stresszről, és az öngyilkosságról.
A másik két előadót nem ismertem, de összességében érdekes olvasmány volt.

nicolekitti>!

Voltak benne érdekes dolgok, bár valahogyan a násodik előadó aurás, csakrás témája nem igen kötött le.
Nagyon sok helyesírási hiba is volt benne.
Természetesen Popper Péter előadása volt szerintem a legjobb.

zsofi017>!

Az elején nagyon elment a könyv az alapfogalmak megmagyarázásába…. azért ennyire nem kéne szájbarágósan :D