Kézikönyv ​az Európai Unióról 17 csillagozás

Horváth Zoltán: Kézikönyv az Európai Unióról Horváth Zoltán: Kézikönyv az Európai Unióról Horváth Zoltán: Kézikönyv az Európai Unióról Horváth Zoltán: Kézikönyv az Európai Unióról Horváth Zoltán: Kézikönyv az Európai Unióról

A ​Kézikönyv az Európai Unióról korábbi hat kiadása több tízezer példányban jelent meg, terjesztését támogatta az Európai Bizottság, a Külügyminisztérium és az Országgyűlés is. Tananyaggá vált számos egyetemen és főiskolán. A kötet külföldön is népszerű, angol, francia és szlovák nyelven is megjelent, és az egyik leggyakrabban használt felkészítő anyag az uniós intézmények versenyvizsgáin indulók számára. A könyv az EU működését politikai, gazdasági és jogi szempontok alapján egyaránt bemutatja. Közérthető nyelven, részletesen ismerteti az EU intézményi, jogi, döntéshozatali rendszerét, gazdaságpolitikáját és minden szakpolitikájának működését. A kötet több mint 300 kifejezésből álló fogalomgyűjteménnyel, önmagában is használható EU-lexikonnal is kiegészül. A Kézikönyv népszerűségét annak is köszönheti, hogy az Európai Unióhoz hasonlóan folyamatosan megújul, és az olvasót naprakészen tartja az Unió változó világában. Kevés olyan kiadvány van Európa-szerte, amely ilyen ütemben és… (tovább)

HVG-ORAC, Budapest, 2011
HVG-ORAC, Budapest, 2007
HVG-ORAC, Budapest, 2005

nicosia P>!
Horváth Zoltán: Kézikönyv az Európai Unióról

Eu-Csatlakozás előtt ez Biblia volt, de a fősulin is többször kellett. Száraz tényanyag, de a maga idejében nagyon teljes, nagyon jól használható volt.

TRéka>!
Horváth Zoltán: Kézikönyv az Európai Unióról

Száraz, de azért jól értelmezhető. Minden benne van, amit tudni kell az EU-ról. Jó lenne, ha készülne egy újabb kiadása, hiszen 2011-óta elég sok minden történt.

metahari P>!
Horváth Zoltán: Kézikönyv az Európai Unióról

Adathalmaz, de hát mit is várhat az ember egy bürokratikus szervezettől, amelyik világrészre tör? Alapvetően nagyon hasznos és iránytű, ha tanulni vagy mozogni kell az EU-ban.

szikszai_2 P>!
Horváth Zoltán: Kézikönyv az Európai Unióról

Az EU mindentudója. Ebből tanultam és az írójánál államvizsgáztam.