Handbook ​on the European Union 0 csillagozás

Horváth Zoltán: Handbook on the European Union Horváth Zoltán: Handbook on the European Union

A ​Kézikönyv az Európai Unióról megelőző kiadásai az integrációs ismeretek után érdeklődők széles köréhez jutottak el. Őszinte örömömre politikusok, köztisztviselők, újságírók, egyetemi és főiskolai hallgatók, érdeklődő állampolgárok forgatták a könyvet, amelyet nemcsak az Európai Bizottság Magyarországi Delegációja és a Külügyminisztérium terjesztett, de a Magyar Közigazgatási Intézet kurzusai mellett számos egyetemen és főiskolán is az európai integrációs tananyag részévé vált. A kötet többszöri felújítása, átdolgozása során e széles felhasználói körből kiindulva már egyértelműen arra törekedtem, hogy olyan szakkönyvet készítsek, amely egyaránt jól alkalmazható az Európai Unióval a gyakorlatban foglalkozók számára, valamint tankönyvként is megállja a helyét, alapul szolgálva nemcsak a jövő integrációs szakértőinek, de mindazoknak, akik érdeklődnek az Európai Unió működése iránt. Fontosnak tartottam, hogy olyan könyvet állítsak össze, amely egyaránt hasznos az európai integrációt… (tovább)

Földkör, Budapest, 2002
516 oldal · ISBN: 9632041569 · Fordította: Anna Rotyis, Péter Szűcs

Franz J. Heidinger – Andrea Hubalek – Michael Pramberger – Helyes Imre – Sárközy Péter: Bevezetés az Európai Unió jogába és nyelvezetébe
Országh László: Angol-magyar kéziszótár
Magay Tamás – Országh László: Magyar-angol kéziszótár
Országh László – Magay Tamás: Angol-magyar nagyszótár
Pál József – Wodala János – Bernáth Csilla – Vígh Éva – Farkas Mária: Hatnyelvű szinkronszótár
Székely Béla – Szepesi György: Rendszerismeret, operációkutatás
Plihál Katalin: The Finest Illustrated Maps of Hungary
Országh László: Magyar-angol szótár I-II.
Lukács Júlia – Balázs István: Irodai angol
Budai László: Érettségi angol kulcsszavak