Professzor ​úr, hol a lánya? 4 csillagozás

Horváth Zoltán Géza: Professzor úr, hol a lánya?

„Az állambiztonsági szerveket különös rejtély foglalkoztatta. Egyik tisztjük külföldi útján nyomtalanul eltűnt. Csaknem fél év múlva, nem messze a határtól, az út árkába fordult és erősen megrongálódott gépkocsiban eszméletlenül találták. Az orvosi vizsgálat agyrázkódást, majd a beteg panasza alapján jelentős emlékezetkiesést állapított meg.”
Mi rejlik a baleset mögött? A választ végül Livia Rotta írónő „ártatlan” regénye adja meg, amelyet furcsa módon a hírszerző szolgálat irattárában hét lakat alatt szigorúan őriznek. Ennek a regénynek részben képzelet szülte, részben valóságos és leleplező tényei igazítják útba az eltűnt társa után nyomozó fiatal hírszerzőt. Egy különös orvosi felfedezés végzetes következményei, egy nagy gyémántrablás és a katonai hírszerzők elkeseredett harca fonódik össze ebben a mindvégig izgalmas, fantasztikus történetében.

Kossuth, Budapest, 1971
280 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: Kass János

regulat>!
Horváth Zoltán Géza: Professzor úr, hol a lánya?

Az ötlet jó. A regény a regényben, a tényleges sztori jó, egy jó szerkesztővel még jobb lett volna.
A keret… nos az agyonüt mindent. Nem lett jó. Na!
Egyébként (bár lehet, hogy csak magamnak köszönhetem, hogy nem találtam adatot…) ha jól sejtem, Horváth Zoltán Géza a tudomány és nem az irodalom oldaláról jött és ahhoz mérten igen, jó a könyv.
De ahhoz mérten, ugye nem értékelünk. Szóval nekem annyira nem jött be, mintha mondjuk pl. Mattyasovszky Jenő írta volna véglegesre az ötletet.

Kossuth, Budapest, 1971
280 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: Kass János