Őskor ​és ókor művészete 6 csillagozás

Horváth Lászlóné: Őskor és ókor művészete Horváth Lászlóné: Őskor és ókor művészete

Barangolás a művészettörténetben.

Pauz-Westermann, Celldömölk, 2010
Pauz-Westermann, Celldömölk, 2004
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638334118 · Illusztrálta: László Marianna
Pauz-Westermann, Celldömölk, 2000

Chuti>!
Horváth Lászlóné: Őskor és ókor művészete

Annak ellenére, hogy 5. osztályosoknak készült, a felnőttek számára is rengeteg hasznos információt tartalmaz eme kis könyv. Az egyes korok leghíresebb művészeti alkotásaira koncentrál, amelyeket érthetően mutat be.
Nagy segítséget nyújtott a művészettörténeti óráim előtt, mert akkor mindig átolvastam, ezzel ráhangolódva az aktuális témára. Ráadásul még az órai anyag tematikáját is könnyebben tudtam követni.

Csak ajánlani tudom minden művészettörténetet tanulónak, de még azoknak is, akik szeretnének egy picit elmélyedni ebben a témában. Egy jó tea mellett, érdekes kikapcsolódás is lehet. :)

Czoff>!
Horváth Lászlóné: Őskor és ókor művészete

Nagyon régi élményem éledt most újra: emlékszem 10 évesen, az iskolapadban üldögélve csak úgy szárnyalt a fantáziám és a képzeletem, hogy mégis kik és hogyan és mivel és különben is… Őskor és művészet? Amikor még írni és számolni sem tudtak?!
Nagyon jó alapozás, ennél nem kell árnyaltabban. Éppen annyi információt tartalmaz a témáról, amennyit egy általános iskolás gyereknek tudnia kell/illik.