Társalgási ​témák az angol érettségi, felvételi és nyelvvizsgákra 3 csillagozás

Horváth Károly: Társalgási témák az angol érettségi, felvételi és nyelvvizsgákra

Kedves ​Nyelvtanuló! E nyelvkönyv segítséget kíván nyújtani az érettségire, a főiskolák és egyetemek felvételi vizsgáira, valamint az állami nyelvvizsgákra készülőknek. A benne feldolgozott 19 témakör ezen vizsgák anyagát képezik. Minden egyes témához legalább három, esetenként négy vagy öt különböző nehézségi fokú szöveg tartozik. Az A-val jelzett szövegek az érettségire, a B, C, D és E szövegek a felvételire illetve a nyelvvizsgákra készülők számára íródtak. A legtöbb témakörhöz szituációs párbeszédek is tartoznak. Az egyes témakörök „Basic Vocabulary” című fejezetében találhatók azok a szavak és kifejezések, amelyek az adott téma alapszókincsét képezik. Ezek elsajátítása minden szinten ajánlott. Bizonyos szavak ismétlődése az egyes témakörökben nem a véletlen vagy éppen szerzői hanyagság műve, hanem részben a mélyebb bevésést, részben pedig annak tudatosítását szolgálja, hogy ugyanazon szó többféle jelentésben, illetve témakörben is előfordulhat. A felvételi vizsgákon a… (tovább)

Lexika, Székesfehérvár, 1994
Lexika, 1994

szilva81

Teljesen rendben van ez a könyv, kiváló felkészülést biztosít a középfokú nyelvvizsgához. Gazdag szószedetet tartalmaz, mindennapi témák több szemszögből megközelítve és a kedvencem az utolsó fejezet, amiben az angol irodalomról, írókról olvashatunk a középkortól napjainkig. Könnyen átlátható és kezelhető, bármikor előkapható egy kis frissítésre. hogy én miért nem fordítottam több figyelmet erre a könyvre, mikor nyelvvizsgázni mentem???