Királyok ​könyve 21 csillagozás

Magyarország és Erdély királyai, királynői, fejedelmei és kormányzói
Horváth Jenő (szerk.): Királyok könyve

Könyvünk ezúttal a magyar történelmet az uralkodók élettörténetén át vizsgálja meg. Magyarország geopolitikai helyzete miatt különösen ki volt és ki van szolgáltatva külső körülméneknek, idegen hatalmaknak, mégis volt jelentősége – és nem is kicsi –, hogy ki vezette az országot. Az országot vezető, hatalommal rendelkező ember – király, királynő, fejedelem, kormányzó – személyes tulajdonságai, élettörténete, vonzalmai és képességei sorsdöntő hatást gyakoroltak az emberek életére, történelmünk, közös múltunk alakulására.
Könyvünk történész szerzői az életrajz, a pályakép, a portré műfajait vegyítve idézik fel valamennyi magyar király és fejedelem jellemének legjellegzetesebb vonásait, nevezetes tetteiket.

Magyar Könyvklub, Budapest, 1999
Officina Nova, Budapest, 1997
Officina Nova, Gyula, 1995

Mariann_ P
Horváth Jenő (szerk.): Királyok könyve

Horváth Jenő (szerk.): Királyok könyve Magyarország és Erdély királyai, királynői, fejedelmei és kormányzói

Zrínyi Ilona kapcsán belefeledkeztem ebbe a könyvbe.
Aztán azt vettem észre, hogy el is olvastam.
Sok képpel , egyes uralkodók életének fontosabb eseményeivel kiegészítve.
Hasznos könyv, de elég szűkszavú.

Kitt
Horváth Jenő (szerk.): Királyok könyve

Ez a könyv gyerekkoromra emlékeztet, mert ez volt az egyik „mesekönyvem”. Sokszor lapozgatom még mostanában is. Sissi és Szent László örök kedvenc marad. :)

Niki4
Horváth Jenő (szerk.): Királyok könyve

Karácsonyra kaptam a szüleimtől. Kedves emlék, és jól szerkeztett könyv

tallkid

Első történelem könyvem!