Szívem ​első gondolata 2013 1 csillagozás

Horváth István Sándor: Szívem első gondolata 2013

A ​hit éve alkalmából jelent meg Horváth István Sándor napi elmélkedéseket tartalmazó kötete. A kötet 2012. adventtől 2013 adventjéig tartalmaz evangéliumi elmélkedéseket.

A kötetben olvasható ajánlásban Veres András szombathelyi püspök így ír: fontos, hogy milyen gondolatokkal ébredünk és indulunk a munkánk után, vagyis, hogy mi a szívünk első gondolata. Goethe szerint minden embernek naponta meg kellene nézni egy művészi alkotást, meg kellene hallgatnia egy szép zeneművet, olvasnia kellene egy jó könyvet, hogy lelke ezek által nemesedjen.

Szolgáljanak ezek az elmélkedések a családoknak közös lelki olvasmányul reggel az elinduláskor, vagy útközben az iskola és a munkahely felé. Hiszem, hogy ez hitük megtisztulására, megerősödésére és hitbeli elköteleződésükre fog vezetni.

A szerző, Horváth István Sándor előszóban ezt a kérdést teszi fel: Miért fontos a csend az imában, az elmélkedésben? Mert a csend olyan, mint a bevetetlen szántóföld. Még nincs benne… (tovább)