Irány ​Észak! 24 csillagozás

Egy törpecsalád kalandjai
Horváth Ildi: Irány Észak!

A törpecsalád levelet kap: szűk kis kuckójukból egy óriási, zegzugos lakásba költözhetnek az Északi-fennsíkon. Nagy az öröm, mert már alig fért el egymás hegyén-hátán a két eleven gyerek, Piros és Menyus, és apa meg anya is rég vágyott egy nyugodt sarokra.
Az Északi-fennsík ráadásul izgalmasabbnál izgalmasabb kalandokat tartogat a kíváncsi törpegyerekeknek, hiszen erre lakik a nyuszipók, akinek kedvence az óriásrépa, a párduccsiga, aki mindent összenyálaz, no meg a félel-metes fennsíki húsimádó. A fiókok tömve vannak varázs-receptekkel, bogárlámpással, és apa egy titokzatos térképet is talál…
Horváth Ildi első saját mesekönyvének hősei őrzik az otthoni fejből mesélés összebújós, kedves hangulatát, miközben tele vannak fantáziával, ötlettel, humorral.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Kiadói ajánlás: 4 éves kortól · Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Pagony, Budapest, 2018
78 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103868 · Illusztrálta: Horváth Ildi

Horváth Ildi: Irány Észak! Egy törpecsalád kalandjai

Kalandos, érdekes történet, az illusztráció is a szerző érdeme, szerettem mindkettőt. Nem nélkülözi a humort sem, és a gyerekek már csak azért is szeretni fogják, mert hétköznapi eseményekről, egy család életéről, költözéséről olvashatunk, de nem hétköznapi lények és események is előfordulnak a történetben. Szimpatikus törpecsalád, szívesen olvasnék még róluk.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2018/08/torpek-es-madarij…

meseanyu P

Horváth Ildi: Irány Észak! Egy törpecsalád kalandjai

Nagyon helyes könyv, de @blueisthenewpink-el értek egyet, sajnos voltak hiányosságai, ezek engem is zavartak. Mindenesetre így is szép első bemutatkozása Horváth Ildinek meseíróként, úgyhogy kíváncsian várom a továbbiakat. Az illusztrációihoz hasonló bájt, kedvességet éreztem a szövegben, a hangulata, a kreativitása a hibák ellenére is szórakoztatóvá tette a kötetet.

Horváth Ildi: Irány Észak! Egy törpecsalád kalandjai

A gyerekek azonnal felismerték a Pösze nyuszi illusztrátorát, és nagyon lelkesen hozták a könyvet. Tényleg jó ránézni, a képek ötcsillagosak.

A szövegen azért még lenne mit csiszolni. Helyenként egészen logikátlan spoiler. Döccen. Nem nagyokat, de többször. A nehezen kimondható szavak, szókapcsolatok (párduccsiga, kevés zergezsír) sem tették a kedvencemmé, és a vége felé a szóismétlések, kevéssé jól megfogalmazott mondatok is szaporodni kezdtek. spoiler

A kalandok nagyon ötletesek, de mindig maradt valami hiányérzetem, mintha egyik sem lett volna igazán lezárva. A gyerekek ugyanakkor párduccsigát játszanak; eredetiségből, fantázia megmozgatásából ismét ötös.

worsi ASP

Horváth Ildi: Irány Észak! Egy törpecsalád kalandjai

A könyvhéten vettem a gyerekeknek, mert belenéztem, és jópofának tűnt. Be is jött: rajonganak érte. Ovisoknak ideális estimese-hosszúságúak a fejezetek, vicces is, aranyos is, és amióta ez az elalvás előtti mese nálunk, engem is Anyusnak hívnak, és mi is törpecsalád vagyunk.
És én is szeretnék egy párduccsigát.

Navi P

Horváth Ildi: Irány Észak! Egy törpecsalád kalandjai

A 7 éves fiamnak nagyon tetszett, főleg a nyuszipók, meg a répakert.

dianna76 P

Horváth Ildi: Irány Észak! Egy törpecsalád kalandjai

Ez aranyos volt! Humorosak és kalandosak a történetek, szerethetőek a szereplők. És azok a különleges állatok… Nagyon ötletesek! Ráadásként egy-egy rövid ismertető is van róluk. Fantáziából nincs hiány ebben a mesekönyvben. Akinek ez sem elég, az fejthet némi rejtvényt is. A szerzőt eddig az illusztrációiról ismerhettük, amikben én egy darabig tudtam kifogásolhatót találni (a piros karikás orcákat, vagy a helyenként ormótlan/formátlan emberalakokat). Ezúttal viszont csak dicsérni tudom az egész művet! Szuper!

Pagony, Budapest, 2018
78 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103868 · Illusztrálta: Horváth Ildi
latinta SP

Horváth Ildi: Irány Észak! Egy törpecsalád kalandjai

Mesemaraton, felolvasás az unokáknak.
Nekem eddig ismeretlen szöveg volt, de jól esett „blattolni” a csillogó szemű hallgatóság számára.
Kedves történetek ezek a mesék, és a két Kuflik után nem is annyira abszurdak az itteni háziállatok sem.

PTJulia MP

Horváth Ildi: Irány Észak! Egy törpecsalád kalandjai

Nem nekem valók ezek az „undi” könyvek, valahogy se az én gyerekkoromban, sem a lányaim és a fiam gyerekkorában nem (volt) menő az undiskodás. Így nekem ez a sok gusztustalan kaja és fura lény már sok volt. (Dániel Andrásnál jópofák, de ott nem is olvasol róluk mélyrehatóan, csak amolyan mellékzöngék a kuflik mellett.)
Furcsának találtam azt is, hogy a főszereplő család (a pozitív főhősök ugye) vezetékneve Galád. A könyvet olvasva aztán leesett, hogy Horváth Ildi nem a cuki, Hupikéktörpikék és társai vonalon utazik, hanem a régi mesék kicsi, olykor gonosz gnómjainak, bányatörpéinek karaktere ugyanúgy megjelenik a mesekönyvben (az együgyűség de komolyan, minden szereplő kb egy félét csinál végig az egész könyvben , a gonoszkodás – pl szegény sellő bökködése –, a fura, undi cuccok iránti rajongás); úgyhogy tulajdonképpen helytálló a családnév.
Az ilusztrációkba se szerettem bele, sőt a könyv eleji-végi amúgy remek feladatok azt a bizonyos tavaly végigkínlódott dombontúli rémálmot idézték fel.
Mindezektől függetlenül el tudom képzelni, hogy egy kisfiú jókat kacag ezen a könyvön. Hiszen a maga nemében egyedi, és uundi! :-))

kisboszorka

Horváth Ildi: Irány Észak! Egy törpecsalád kalandjai

Meglepően szórakoztató volt a törpecsalád meséje a sok fura állatkával. A kalandos történeteket keretbe foglalja az első és az utolsó fejezet, szépen fel van építva, az illusztrációk szerintem nagyon aranyosak és szépen kidolgozottak: öröm forgatni. A kitalált lények és ételek miatt sokat kacaktunk és a fiam fantázióját is jól megmozgatták.

Driz P

Horváth Ildi: Irány Észak! Egy törpecsalád kalandjai

Tetszett, de teljesen átlagosnak találtam. Az utolsó mese volt ami jobban tetszett, de a többi annyira nem hozott lázba. Azt sem értem miért Galádnak hívják a családot? Cseppet sem kedves a jelentése és a történetekhez sincs köze.
Tudom, hogy egy mesében mindent lehet, de nekem sehogy nem áll össze a macskának tartott csiga….

Bea_Könyvutca P

A törpék másnap reggel Cirmi csuklására és Bernát lábropogtatására ébredtek, ami egy százlábú esetében különlegesen hosszú és hangos esemény.

A párduccsiga leírása:
A párduccsiga csak a Fennsíkon található állatfaj. Foltos, mint a párduc, de nem olyan gyors, sőt lassú, nagyon lassú. És háza sincs, viszont selymes és nyálas a szőre, és legalább olyan jól dorombol, mint egy macska. Igényli törpék társaságát, könnyen idomítható, szőrét fésüléssel lehet ápolni, amit ha rendszeresen végeznek, mentaillatot áraszt. Növényevő.

blueisthenewpink P

Anyus ízig-vérig városi törpe. Nem lehet konyhatündérnek mondani. Mos, takarít, ahogy más törpeanyukák, de ez nem az ő világa. Legszívesebben naphosszat álmodozna, olvasná a törperegényeket, és persze énekelne. Nem véletlenül lett énektanár!

53. oldal, Darázsfészek és csokihullám (Pagony, 2018)

Bea_Könyvutca P

Benéztek minden zugba, felfedezték a sok érdekességet, amit évszázadok alatt Emil bácsi összegyűjtött. Volt itt többek között egy míves kalapácskészlet, gyémántfejtésre való, recepteskönyv kukaclisztallergiásoknak, önműködő horgolótű és felhúzható könyvlapozó.

blueisthenewpink P

A törpék fáradtan vonultak vissza a törpelakásba, ami csurig volt répadarabokkal. A sütőben, a szekrényekben, a kádban, de még Bernát kosarában is répadarabok sorakoztak. A kimerült törpék hamar elaludtak a répadarabok közt szorongva.

65. oldal, Óriás répák és nyuszipókok (Pagony, 2018)

Bea_Könyvutca P

Az előételek közül a kandírozott békapete volt a gyerekek kedvence. Menyus úgy összekente magát vele, hogy egy szépségversenyen még egy varangy is lekörözte volna. A felnőttek a fagyöngymártásos szarkalábakat szopogatták nagy élvezettel. Az előételek után háromféle leves közül lehetett választani. A nagy kedvenc a sárgaluskás, pikkelyes kocsonya lett. Ezt Nana Emil bácsi egyik szakácskönyvéből túrta elő. A régi fennsíki receptet a bányába induló törpeférfiaknak főzték, hogy szerencsével járjanak.