Az ​apácafőkötő 7 csillagozás

Régi olasz novellák
Horváth Henrik (szerk.): Az apácafőkötő Horváth Henrik (szerk.): Az apácafőkötő

A középkori olasz novellairodalom legizgalmasabb terepe az egyház tájékán zajló furcsa események elbeszélése. Kötetünk ilyen írásokat ad közre: apácák, papok, egyházfők és szenteskedő hívek meghökkentő, pikáns történetét. A szerzők között a kor és a világirodalom azóta is ismert alkotói szerepelnek, mint Boccaccio vagy Matteo Bandello, Franco Sacchetti, Lorenzo Medici stb.

A művek szerzői: Giovanni Boccaccio, Matteo Bandello, Franco Sacchetti, Anton Francesco Grazzini, Masuccio Salernitano, Giovanni Sabadino Degli Arienti, Girolamo Parabosco, Lorenzo Medici, Marco Cademosto

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olcsó Könyvtár Szépirodalmi

Palatinus, Budapest, 2003
292 oldal · ISBN: 9639487171 · Fordította: Horváth Henrik, Benyhe János, Füsi József, Révay József, Lontay László, Telegdi Polgár István · Illusztrálta: Nádor Péter
Szépirodalmi, Budapest, 1965
326 oldal · puhatáblás
Szépirodalmi, Budapest, 1961
326 oldal · puhatáblás · Fordította: Horváth Henrik, Benyhe János, Füsi József · Illusztrálta: Réber László

Aurore>!
Horváth Henrik (szerk.): Az apácafőkötő

Végeredményben nem tetszett annyira. Lassan haladtam vele, az első példányt el is vesztettem (miért nem vigyáztam rá?), aminek részben oka az agyat próbáló régies nyelvezet, a sok erkölcsi tanítás, filozolfálgatás, és a tény, hogy kb. minden novella egy kaptafára megy, 3 évszázad és sok különféle szerző ide vagy oda: csalók, szélhámosok, kefélő apácák és szerzetesek, csaló, szélhámos szerzetesek. Fél csillag plusz: pedofíliáról nincsen benne szó. A Réber rajzok jópofák, de nagyon picik és nem azok a fajták, amivel belopta magát a szívünkbe.

Szépirodalmi, Budapest, 1961
Arianrhod P>!
Horváth Henrik (szerk.): Az apácafőkötő

Lélekemelően pajzán, ha jól vissza tudom idézni!

Gregöria_Hill>!

– Cselekedtél-e még egyéb valamit?
– Igen, uram -felelte Jámborka-, egy ízben szórakozottságomban köptem Istennek templomában.
Elmosolyodott erre a barát, és mondá:
– Fiacskám, efféle dolgokkal ugyan nem kell törődnöd: mi, holott szerzetesek vagyunk, minden áldott nap köpködünk ottan.

Szent Jámboriusz

Gregöria_Hill>!

Alberto testvér nyomban észrevette, hogy ennek az asszonynak némiképpen megbillent elméje, s mivel alkalmatos ugarnak vélte ekéje alá, hirtelen módfelett nagy szerelemre lobbant iránta.

Lisetta meg az arkangyal

Gregöria_Hill>!

…ilyesmit fel sem tett róla, nem is szidalmazta, mert nem vigyázott, hogy valaki ilyesmit el ne kövessen, hanem csendben önmagát átkozta, hogy erre bízta holmijának őrzését, holott tudta, mily hanyag-gondatlan, szutykos-otromba, tökfejű-bamba!

Az arkangyal szárnyatolla