Karma ​és reinkarnáció 8 csillagozás

Horváth Andrea: Karma és reinkarnáció Horváth Andrea: Karma és reinkarnáció

Ez a könyv a reinkarnációról szól.
Emberekről, történetekről, esetekről, akik sejtik, érzik vagy konkrétan tudják, hogy nem ez az egyetlen, tiszavirág életű földi életük volt, vagy valami módon mások előző életeibe látnak.

Vagabund, Kecskemét, 2015
Anno, Budapest, 2005

maneki_neko>!
Horváth Andrea: Karma és reinkarnáció

Két könyvet olvastam Horváth Andreától: az Angyalmeséket és ezt. A két könyv teljesen egybefolyik az emlékezetemben, nem véletlenül. Háromnegyed részben ugyanazokat a történeteket tartalmazzák! Plusz, mindkét könyvben szerepel az a történet, amikor valakinek álmában saru volt a lábán, és mindkétszer hosszú ú-val van írva: sarú!

És ha ez nem lenne elég, volt valami, ami még zavart: a történeteknek, amelyeket elmesél, nincs megnevezve semmi leinformálható forrása. Így kezdődnek: „egy férfi / egy gyermek egyszer…” (ki, hol, mikor?), illetve: „az interneten olvastam, hogy…”, „egy magazinban olvastam, hogy…” gyakran még azt is nyíltan leírja, hogy alig emlékszik a történetre, amit olvasott! De azért publikálja egy könyvben. (Akkor már jobb, amikor más írók ezoterikus könyveiből átvett sztorikat ír le, mert ilyenkor legalább megnevezi az írót és a könyvet). Szerintem pont az ilyen természetfeletti, „bizonyíthatatlan” jelenségeknél lenne szükség arra, hogy meg legyen nevezve: hol, kivel történt és mikor. Oké, sosem tudhatjuk, hogy megtörtént-e, vagy kitaláció, de ha úgy kezdődik, hogy „egy férfi hazafelé vezetett”, akkor teljesen hiteltelennek tűnik.

Cicu>!

…Sok régi monda beszél elsüllyedt városokról, amelyek a tenger fenekén fekszenek. Holdfényes éjszakákon néha lelátni a tengeralatti palotákra, márványterekre, és végzetes órán a tengermélyi harangok hangját is lehet hallani.
Egy ilyen elsüllyedt várost hord magában minden ember.

(Idézet Szerb Antaltól)

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Az új életünk színhelyeit, az abban szereplő nehézségeket, sorsfeladatokat egy bizonyos
fokig mi magunk választjuk ki, amit persze gyarló földi agyunkkal elég nehéz elképzelnünk.
Ám akkor már egy másik, magasabb énünk veszi át az irányítást, „akit” már nem az egónk
kívánságai hajtanak. Ott valójában teljes összefüggéseiben látjuk azt a „szőttest” a maga tel-
jességet ábrázoló mintázatával, ami közelről nézve csak értelmetlen „kriksz-kraksz” volt.
Vannak fejlettebb lelkek, akik egy életre több megoldandó feladatot, jóvátennivaló vállal-
tak be, mások lassabb ritmusra menetelnek.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Amikor ennek a fejezetnek a „Híres karmák” címet adtam, nem arra gondoltam, hogy va-
laki Napóleon, III. Richárd vagy Kleopátra volt.
A legtöbben ugyanis soha nem voltunk sem császárok, sem ismert hadvezérek, de még
csak jeles írók sem, hanem életeink láncolatát követő egyszerű emberek. Földmű
vesek, hiva-
talnokok, halászok, vagy újságárusok.

EnidD>!

Szokatlan módon egész életemben szerettem az orosz kultúrát, s valahogy ismerősnek tünt minden kép, film, könyv, ami a régi cári világról, az orosz muzsikokról, de különösképpen Szibériáról és a tajgáról szólt.

11. oldal (Anno, 2005)

EnidD>!

Egy-egy leszületés előtt bizonyos szempontból mi magunk, vagyis a lelkünk, vagy ha úgy tetszik, a tudatalattink az, aki választ.
Ebben az értelemben tehát a körülményeinket, családunkat, szüleinket mi magunk választjuk.
A szüleinkkel való kapcsolatunk legtöbbször karmikus.

39. oldal (Anno, 2005)

Alexa88>!

Isten célja velünk a fejlődés, amire bölcsen az egy gyarló létünk helyett több lehetőséget adott. A hibáinkat csak úgy javíthatjuk ki, ha a magunk bőrén megtapasztaljuk, átéljük azokat.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Figyeljünk csak egy kicsit oda mindennapi életünk szövevényeire, a minket körülvevő em-
berek tarka sokszínűségére. Vannak, akiknek nagy céljaik vannak, érettek, értelmesek, hajtja
őket egyfajta állandó tettrekészség. Mások primitívebbek, a mának élnek, nincsenek különö-
sen nagy ábrándjaik. Az utóbbiak valószínű, egy „alacsonyabb” karmikus fokozatot képvisel-
nek, bár nem szívesen használom az „alacsonyabb” szót. Hiszen az óvodás sem csekélyebb
értékű az idős bölcsnél – egyszerűen csak a fejlődésükben máshol tartanak.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Rövid biciklizés után értem el Lindaut.
Ez lenne tehát a meseváros, a számomra mítosszá vált túlsó part?
A zegzugos, ódon kis sikátorok, romantikus faragott erkélyek közt ismét olyan érzésem
támadt, mint a kút fenekén egy másik világra bukkanó kislánynak, akár csak amikor betéved-
tem az erdei kolostorba. Szinte el sem hittem, hogy ezek az álomszerű díszletek között hús-
vér emberek laknak.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A lélek törvényei, úgy látszik, szigorúbbak az emberi konvencióknál, s bűnnek vélnek
érzéseket is, amelyek ellen sikertelen szállunk önmagunkban harcba.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Olyan ez minden egyes életünkben, mint egy láthatatlan batyu, amit akarva-akaratlan cipe-
lünk magunkkal, mígnem meg nem szabadulunk a súlyától. „Működése” talán a leginkább
úgy érthető, hogy minden egyes reggel új „lappal”, tiszta lehetőségekkel köszöntjük a napot –
de mégsem tudunk szabadulni az előző este ránk maradt gondoktól. Ha nem takarítottunk,
el kell pakolnunk, ha rendetlenség van, rendet kell raknunk, s bajlódnunk kell minden problé-
mával, ami megoldatlan az előző napból.