Angyalok ​hídján 3 csillagozás

Horváth Andrea: Angyalok hídján Horváth Andrea: Angyalok hídján

A haldoklás lelki-szellemi folyamatairól, a halál misztériumáról mereng művében a szerző megrendítő személyes élményei kapcsán, amelyek közül a legerősebb szeretett kutyája, Asztró, valamint egy jó barát elvesztése volt. Az utóbbit – akit könyvében Sebastiánnak nevez – akkor ismerte meg, amikor az már halálosan beteg volt: mindössze harminc évesen a leukémia egy gyógyíthatatlan fajtájában szenvedett. Az érdeklődés azonban nem csak az eltávozóknak járó tiszteletteljes figyelem volt – a nekik jutó időben mély és igaz barátság szövődött közöttük, amelynek során sokszor és sokat beszélgettek az elmúlásról. A felidézett dialógusokon kívül olyan témakörökről elmélkedik, mint egymás elengedése, a gyermekkori halál vagy a gyász folyamata.

Anno, Budapest, 2008

Erika_Turi P>!
Horváth Andrea: Angyalok hídján

Igen, tetszet. Nagon érdekesnek találtam a témét és lekötött a könyv.
Lehet, hogy azért mert a kutyájáról is írt az írónô a könyvében (Asztró) és én meg állat „örült” vagyok. Imádom öket:)
Gondolat a halálról, az a tudat, hogy meghal az ember mert gyogyíthatatan beteg, vagy csak azért mert eljárt az idô felette. A könyv témaja, hogy éli meg az ember ezt saját maga, hogy tudja ezt feldolgozni.