Katasztrófák ​a természetben 2 csillagozás

Horti József: Katasztrófák a természetben

Bár a címe alapján lehetne, a Katasztrófák a természetben nem horrorkönyv. Nem olcsó sikerekre vadászik tragédiák, szerencsétlenségek felsorolásával, hanem arra keres választ, hogy a mostanában oly sokszor emlegetett környezetszennyezés, tájrombolás milyen hatással van a Földet benépesítő élővilágra. Nem siránkozik és nem jósol „világvéget”, csupán felsorolja az eddig bekövetkezett ismertebb katasztrófákat, a kiváltó okokkal és a következményekkel együtt. Az események mögött azt keresi, hogy milyen hatással voltak azok az élővilágra, s következményeik mennyi ideig, mekkora területen és milyen mértékben voltak érezhetők. Ezekből minden különösebb magyarázat nélkül következtetni lehet arra, mi lesz, ha a mai tendencia érvényesül a jövőben is – vagy jó példák alapján arra, hogy mit kell tennünk, ha a hasonló bajokat, tragédiákat a jövőben el akarjuk kerülni.

Natura, Budapest, 1984

pelikanbence>!
Horti József: Katasztrófák a természetben

Ma azaz 2020. Április 25-én azaz Szombaton találtam meg az előszobánkban lévő fali kosarunkban ! :) A Föld történetének összes katasztrófáját sorba veszi ez a könyv. Elég szomorú voltam a végére. X'OOOOOOO Érdekes volt, de szomorú is. IMÁDOM EZT AZ ISMERETTERJESZTŐ KÖNYVET !!!! :))))