Félelmetes ​rovarok 1 csillagozás

Horti József: Félelmetes rovarok

Rovarok élnek az erdőn, a mezőn, lakásunk környékén, mindenütt. Az otthonunkat állandóan ostromolják, betegségeket terjesztenek, pusztítják a termést, a gyümölcsöt, az erdőket, megtámadják az állatokat. Vannak közöttük csodálatos szervezettségű rovarközösségekben élők, mint például a termeszek, amelyek elpusztítanak mindent útjukba kerülő anyagot. E félelmetes, sokszor alig észrevehetően ellenféllel szemben az embernek erőteljes harcot kell folytatnia. A kártevők mellett vannak hasznos rovarok is, az ember segítőtársai. Erről a csodálatos világról, a rovarok életéről ad érdekes tájékoztatást ez a szépen illusztrált Búvár könyv.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Búvár könyvek Móra

Móra, Budapest, 1966
154 oldal · Illusztrálta: Köpeczi Bócz István

pelikanbence>!
Horti József: Félelmetes rovarok

Ma azaz 2020. Február 4-én azaz Hétfőn találtam meg az előszobánkban lévő fali kosarunkba. Ez a könyv a rovarokról szól. A rovarok Számomra egyszerre félelmetesek, csodásak és hasznosak. De vannak közöttük olyanok, amik betegséget terjesztenek és ezek az igazán félelmetes rovarok. A könyv izgalmas és érdekes volt Számomra. IMÁDOM EZT A KÖNYVET !!!! :))))