Alsóbbrendű ​állatok 5 csillagozás

Horst Müller – Rudolf Gottschalk – Rudolf Kilias – Wolfgang Crome: Alsóbbrendű állatok Horst Müller – Rudolf Gottschalk – Rudolf Kilias – Wolfgang Crome: Alsóbbrendű állatok

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Uránia állatvilág Gondolat

Gondolat, Budapest, 1977
742 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632801474 · Fordította: Farkas Henrik
Gondolat, Budapest, 1971
740 oldal · Fordította: Farkas Henrik

kaporszakall>!

Az ’Urania állatvilág’ gyermekkorom nagy élménye. Az első kötet (Emlősök) megjelenésekor felfigyeltem rá, és addig könyörögtem apámnak, amíg megrendeltük a sorozatot. Sokat lapozgattam annakidején, és ma is a magyarul elérhető legjobb állattani összefoglaló munkának tartom, amit a nagyközönség is megérthet. A Brehm-féle állatvilág sok ponton elavult, a Helikon által a kilencvenes években kiadott, eredetileg angol nyelvű ’Az állatvilág enciklopédiája’ pedig kissé felszínes, mozaikszerű, bár még koránt sem annyira, mint a későbbi színes-szagos kiadványok. Az ’Urania’ egy német alapossággal megírt, a 60-as évek tudásszintjét tükröző, de még mindig haszonnal forgatható sorozat, amit a mai fiatalabb olvasóknak is jó szívvel ajánlhatok.

Az ’Alsóbbrendű állatok’ különösen érdekes, mert a kevésbé ’divatos’ állatrendszertani csoportokat mutatja be, amelyek a szokványos ’állatos’ könyvekből rendszerint kimaradnak.

Merpeople>!

Csodálattal tölt el, bármikor olvasom. Isten gyönyörű állatokat teremtett!!!! És milyen változatosakat…

Finack>!

Ha valaki olyan állatokról akar olvasni, amelyekről még nem hallott, ezt a könyvet keresi. A kötet a gerincesek és a rovarok kivételével a teljes állatvilágot felöleli.
Nyilván egy ötvenéves ismeretterjesztő műben van pár dolog, ami meghaladott, de viszont szerencsére nem annyira száraz, ahogy a téma és a leírások részletessége miatt várnánk.
Egy hibája azonban van: a képfeliratok. A magyarázó szövegeken gyakran más rövidítések vannak, mint az ábrákon, illetve olykor hiányoznak is.