Értsük ​meg a kutyánkat! 3 csillagozás

Horst Hegewald-Kawich: Értsük meg a kutyánkat!

A kutya az ember legrégebbi háziállatai közé tartozik. Különösen szoros kapcsolatot alakít ki gazdájával, mégis gyakran félreértik egymást. Ahhoz pedig, hogy erre ne kerülhessen sor, nem árt, ha tisztában vagyunk vele, hogyan viselkednek négylábú barátaink a különféle helyzetekben.
Hogyan tanulnak a kölyökkutyák? Miért kergeti meg némelyikük a kerékpárosokat? Miért hemperegnek olyan szívesen a piszokban? Mitől „ bolondulnak meg” a szerelemes kan kutyák? Hogyan értik meg egymást? Mire kell ügyelnie annak, aki kutyát tart?
Ez az elragadó könyv az ilyen és hasonló kérdésekre adja meg a választ. A szerző részben a legújabb tudományos eredményekre, részben pedig saját, majd 40 éves kiképzői tapasztalatára támaszkodik a válaszadásban.
Több mint 300, külön e könyv számára készült fényképen mutatja be a szerző a fajtára jellemző viselkedési formákat.
E nagyszerű tanácsadó segítségével jobban megérthetik a kutyák „nyelvét”, és így még több örömük lehet kedvenceiknek.

Magyar Könyvklub, Budapest, 1996
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 963548366X · Fordította: Farkas Tünde · Illusztrálta: Bettina Buresch · Fotózta: Monika Wegler