Mérgező ​növények és állatok 3 csillagozás

Horst Altmann: Mérgező növények és állatok

Ezek ​a növények vagy állatok nem önmagunkban veszélyesek, nem pusztán létükkel fenyegetnek minket, hanem csak akkor, ha nem ismerjük fel őket, s úgy viselkedünk velük, ahogy nem szabad. Ha félreismerünk egy-egy egyedet, mert például megtévesztően hasonlít egy olyan társához, amelyikből mondjuk finom teát lehet főzni. Vagy ha nem tudjuk, milyen viselkedési szabályok betartását kívánja meg például egy darázs társasága. Vagy ha beviszünk a lakásba egy, bár szépségében igen, de viselkedésében nem odaillő növényt, aztán napokig vakarózunk. A növények és állatok többnyire a gyermekeknek okoznak mérgezést. A tüneteket a szülőknek, pedagógusoknak, orvosoknak gyorsan fel kell ismerniük, hiszen csak így lehet hatékony az elsősegély, és így kezdődhet el a tudatos, célirányos kezelés. Ezért lehet ez a tanácsadó életmentő! Több mint 130 olyan növényt és állatot mutat be színes illusztrációkkal -a jellemző bélyegek, az elterjedés, valamint a tünetek, az elsősegély és a terápia pontos leírásával… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Természetkalauz Magyar Könyvklub

Magyar Könyvklub, Budapest, 2004
160 oldal · ISBN: 963549064X · Fordította: Horánszky András

Merpeople>!
Horst Altmann: Mérgező növények és állatok

Nem hittem volna, hogy ennyi növény és állat mérgező lehet! A fordítás néhol eléggé elcsúszott és pontatlan, de részemről a könyv rendben van!

Bordás Imre – Tompa Anna: Mérgező növények, növényi mérgek
Galambosi Bertalan – Lévai Judit – Őrsi Attila: Mérgező növények és egyéb, emberre veszélyes kerti „károsítók”
Carol Turkington: Mérgek és ellenanyagaik lexikona
Wilhelm Eisenreich – Alfred Handel – Ute E. Zimmer: Állatok és növények kézikönyve
Frank Hecker – Katrin Hecker: Képes természetkalauz
Phillip Clarke – Karen Goaman (szerk.): Séta a természetben