!

Elsősegélynyújtás ​mindenkinek 22 csillagozás

Könyvtár

A Magyar Vöröskeresztnél hazánkban évente több százezren vizsgáznak elsősegélynyújtásból. Ezért a nagyközönség részéről egyre nagyobb igény mutatkozott egy olyan könyvre, amely részletesen, ám közérthetően fogalmazza meg a sikeres elsősegély-vizsgához szükséges tudnivalókat.
Különösen fontos lehet a könyv azoknak, akik személyes élethelyzetükből vagy munkájukból adódóan fokozott felelősséget viselnek a környezetükben élők egészségéért, testi épségéért, így jó szívvel ajánljuk a kiadványt:
a jogosítványszerzés előtt állóknak,
az iskolai és óvodai alkalmazottaknak,
munkahelyi elsősegélyt nyújtóknak,
minden szülőnek és nagyszülőnek.
Az „Elsősegélynyújtás mindenkinek” több mint egy tankönyv. A kiadvány célja, hogy szükség esetén minél többen tudjanak gyorsan és szakszerűen – adott esetben életmentő – ségítséget nyújtani a bajbajutottaknak.

Elcserélné vagy eladná

alexa19900726
Hornyák István: Elsősegélynyújtás mindenkinek

Úgy vélem ez a könyv hasznos, könnyen kezelhető érthető és a képekkel végképp megérted hogy mit hogyan miképp. Egyetlen egy észrevétel, hogy a könyv modelljei elég „furik” :) A baba konkrétan olyan mintha minden képen nevetne :)

Lyndis
Hornyák István: Elsősegélynyújtás mindenkinek

Néhol véleményem szerint feleslegesen túl van bonyolítva a leírás. Amúgy az alapokhoz tényleg elegendő, ahhoz a vizsgához, amin meg én részt vettem, még sok is volt. :D Főleg, hogy a tanfolyamon (ami eleve 3 órába volt belesűrítve, mert a drága oktatónak még éjszakai műszakja is volt aznap) a tanár azt mondta, hogy az újraélesztéshez 15 mellkaskompresszió kell, holott még mindig 30 a szükséges.
Szerintem sokszor nincs komolyan véve ez az egész elsősegély tanfolyam illetve vizsga, bár ez már nem a könyvön múlik.

csend_zenésze
Hornyák István: Elsősegélynyújtás mindenkinek

Amellett, hogy ez volt a minimum olvasmány a tételsor mellett, amivel tudtam arra a bizonyos vizsgára készülni, azért mókás egy könyv. Főleg a nagyon politikailagkorrekt leírások a spriccelő artériás vérzésekről és mindenféle finomságról, és akkor a rendkívül fotogén, ám lelkes illusztrációs brigád arckifejezéseiről és élethű megmozdulásairól nem is beszéltem.
Na, viccet félretéve, jó, hogy megvan ez a könyv a polcon, hasznos, könnyen forgatható, de könyv létére mégis azt kívánom, ne legyen többször szükségem arra, hogy bármely részletét is újraolvassam.

bodr
Hornyák István: Elsősegélynyújtás mindenkinek

Nem olvastam ki a könyvet A-tól Z-ig, valószínűleg soha nem is fogom. Egy elsősegély-tanfolyamon kaptam tananyagként, és arra kitűnő, hogy ha eszembe jut valami, aminek a kezelésével nem vagyok tisztában, akkor előveszem, és átismétlem. Gyakorlati tanulás nélkül azonban valószínűleg nem sokat ér. Ha valakit komolyan érdekel a téma, a http://elsosegely.hu/ képzéseit jó szívvel ajánlom helyette / mellette.

KatieV
Hornyák István: Elsősegélynyújtás mindenkinek

Jó tankönyv, bár a gyakorlatban abszolút nem értek az elsősegélyhez, szóval aki balesetet akar szenvedni, az inkább olyankor tegye, ha rajtam kívül más is van a közelben. Jogsihoz vettem meg, de hasznos lehet pl. bébiszitterkedéshez is, bár szerencsére még nem volt rá szükségem.

Pandalány P
Hornyák István: Elsősegélynyújtás mindenkinek

Most,hogy sikeresen túl vagyok ezen a vizsgán is, könnyen mondhatom, hogy jó könyv, ebből érdemes rá tanulni, de őszintén szólva inkább nem mondom. Sok hasznos infót, képet tartalmaz, de nem elég, ott kell lenni az órákon, a gyakorlatokat végigcsinálni, videókat is nézni akár és így, ezzel a könyvvel megtanulva az alapokat sikeres lesz a vizsga.

alexakarola
Hornyák István: Elsősegélynyújtás mindenkinek

Szerintem nagyon hasznos könyv, szinte minden szóról-szóra le van írva.Elég jól érthető, de nem árt, ha egy szakértelemmel bíró ember is megmutatja a fontosabb dolgokat. Mindenkinek ajánlani tudom, aki mondjuk vezetéshez készül. Minden benne van, ami kellhet, sőt még plusz tudást is ad.

katka777
Hornyák István: Elsősegélynyújtás mindenkinek

Most erről mit írjak? :D Nyilván azért olvastam el / tanultam belőle, mert kellett az elsősegély-vizsgámhoz, hogy megkapjam a jogsimat. :) Tényleg hasznos amúgy, elsajátítottam sok dolgot, bizonyos szituációkban tudni fogom (remélhetőleg), hogy mi a teendő. Nem ártana mindenkinek átlapozni. Miért nem kötelező egy ilyen az iskolákban?

EvelinTekla
Hornyák István: Elsősegélynyújtás mindenkinek

Hasznos konyv, jo a sok illusztracio. Bar a szereplok tenyleg nagyon viccesek :D

Naschira
Hornyák István: Elsősegélynyújtás mindenkinek

Hát nem könnyű, de örülök, hogy végre ezekről a – rendkívül, iszonyatosan és még annál is inkább – hasznos és életmentő dolgokról is van fogalmam.
Minden elismerésem azoknak, akik akár önkéntesként, akár hivatásosként is életeket mentenek. Ezer és ezer köszönet mindenkinek, és remélem, velem nem munka közben fognak találkozni ezek a Hősök.