Horn Péter (szerk.)

Állattenyésztés ​2. – Baromfi, haszongalamb 0 csillagozás

Horn Péter (szerk.): Állattenyésztés 2. – Baromfi, haszongalamb Horn Péter (szerk.): Állattenyésztés 2. – Baromfi, haszongalamb

Az állattenyésztési kézikönyvek második kötete a tyúk, a pulyka, a gyöngytyúk, a lúd, a kacsa és a haszongalamb tenyésztését, valamint a baromfikeltetés tudnivalóit foglalja össze a legautentikusabb szerzők tollából. Az állat eredetétől kiindulva ismertetik a háziasítás történetét, az állat küllemét, alkati sajátosságait, értékmérő tulajdonságait, ápolásának módjait, tartása feltételeit, gazdaságos takarmányozását, gondozását, tenyésztését és szaporítását. A fajtákat a tartás célja szerinti csoportosításban mutatják be. Az egyetemi hallgatóknak szánt kézikönyvet egyaránt jól hasznosíthatják az állattartó gazdák és a legújabb állattartó technológiák bevezetése előtt álló nagygazdaságok.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Állattenyésztés Mezőgazda, Mezőgazdasági

Mezőgazda, Budapest, 2002

Heinrich Mackrott: Galambtenyésztés
Szinák János – Veress István: Macskakalauz
Horváth László: Macskajaj
J. W. E. Stam: Postagalambsport ma és holnap
Kiss János – Béres Endre (szerk.): Gondolatok és vélemények a magyar galambfajták kitenyésztéséről
Egyed Gyula – Dömötör Jenő – Keszei Attila – Maknics Zoltán – Szabó-Kozár János: Mezőgazdasági ismeretek – Ezüstkalászos gazda
Horváth Zoltán (szerk.): Szarvasmarha-egészségtan