Horn Péter (szerk.)

Állattenyésztés ​1. – Szarvasmarha, juh, ló 0 csillagozás

Horn Péter (szerk.): Állattenyésztés 1. – Szarvasmarha, juh, ló Horn Péter (szerk.): Állattenyésztés 1. – Szarvasmarha, juh, ló Horn Péter (szerk.): Állattenyésztés 1. – Szarvasmarha, juh, ló

Az állattenyésztési kézikönyvek első kötete a szarvasmarha, a juh és a ló tenyésztését foglalja össze a legautentikusabb szerzők tollából. Az állat eredetétől kiindulva ismertetik a háziasítás történetét, az állat küllemét, alkati sajátosságait, ápolásának módjait, a tartás feltételeit, gazdaságos takarmányozását, szaporodásbiológiájukat, a szaporulat ellátásának kívánalmait, gondozásukat, az anya-, illetve apaállattartás feltételeit, végül a beteg állat gyógyításával kapcsolatos teendőket. A fajtákat a tartás célja (hízó, tejtermelő szarvasmarha; gyapjútermelő, bárányadó juh; igás és sportló, stb.) szerinti csoportosításban mutatja be. Az egyetemi hallgatóknak szánt kézikönyvet egyaránt jól hasznosíthatják az állattartó gazdák és a legújabb állattartó technológiák bevezetése előtt álló nagygazdaságok.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Állattenyésztés Mezőgazda, Mezőgazdasági

Mezőgazdasági, Budapest, 2000
Mezőgazda, Budapest, 1995