Horgolás ​kezdőknek 4 csillagozás

Horgolás kezdőknek Horgolás kezdőknek

A horgolás mint hobbi az utóbbi években reneszánszát éli, továbbadva a tudást a fiatalabb korosztály számára. Manapság is népszerű időtöltés a divatos és pénztárcakímélő saját ruhadarabok, ajándékok és dekorációk készítése. A kötet bemutat minden szükséges eszközt és módszert, amely a horgolás tanulásához szükséges, a legelső láncszemektől az olyan díszítő elemekig, mint a rojt és a szegély. Ha elsajátítottuk ezeket a technikákat, a gyakorlatban is kipróbálhatjuk őket a kezdőknek szánt darabok elkészítésével, könnyen érthető mintaleírások alapján. Az egyszerű lépéseket követve hamarosan olyan gyönyörű darabokat fogunk alkotni, melyekre büszkék lehetünk.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Polihisztor Bookazine Kossuth

Kossuth, Budapest, 2018
Kossuth, Budapest, 2018

kicsikler P>!
Horgolás kezdőknek

Szerintem nagyon jól mutatja be a horgolást az alapoktól, a fonalak fajtáitól a fonalvég eldolgozásig. Nagy fényképekkel magyarázzák a különféle pálcákat. A második részben bemutatják a színváltást, a mintaábra olvasást, fogyasztást, szaporítást, körben horgolást, blokkolást. A „tudásunk továbbfejlesztése” rész alatt pedig különféle nehezebb pálcákat is lehet tanulmányozni. Pl.: kagylók, legyezők és V szemek, noppok, nagyinégyzet, relief pálcák stb.
A végén szerepelnek az elmaradhatatlan minta leírások. Ez a rész szerintem nem sikerült nagyon jól, nekem egyik „projektet” sincs kedvem megcsinálni. 5 nehézségi fokozat alá sorolják be az elkészítendő darabokat, de egyes szintű nincs is. Szerintem erre kellett volna figyelni, pont ezáltal aki kezdő, nem fog tudni nekiállni egyiknek sem.

byBB>!
Horgolás kezdőknek

Semmit nem tudtam, a horgolásról, teljesen kezdőként vettem kezembe a könyvet. Őszintén szólva: ebből aztán nem tanulnék meg horgolni. A youtube videókkal többre mentem, már tudok kisebb, egyszerűbb nagyi kockákat és virágokat alkotni.
Ha nem teljesen ismeretlenek a technikák és tisztában vagyunk az alapvető lépésekkel, akkor talán segítség lehet ez a könyv. Nekem csalódás!