Nyelvöltögető 6 csillagozás

Horgas Béla: Nyelvöltögető

Ki hinné, hogy a nyelvtanórákon megismert fogalmak: magánhangzók, mássalhangzók, ragok, jelek, képzők és társaik – ha úgy akarja a költő – akár egy verseskönyv főhősei is lehetnek. De hőssé válhat egy egyszerű ige is, például Téblábol, aki a versben bölcs öregapó, még mesét is mond a bátor, erős, titoktudó szavakról. A ragok pedig felkeresik a mezítlábas mellékneveket. A nyelvtanodában egyébként sokféle furcsasággal, rímes játékkal találkozhat az olvasó. Horgas Ádám kilencéves kisfiú rajzai Nyelvtanország színes, vidám világát elevenítik meg.

Móra, Budapest, 1978
70 oldal · ISBN: 9631112888 · Illusztrálta: Horgas Ádám

postmodjane>!
Horgas Béla: Nyelvöltögető

Kedves, de furcsa, furcsa, de kedves.

A végén az van, hogy nyolc éven felülieknek.
Egy nyolcéves nem érti meg, igékről, melléknevekről írt metafikciós verset olvasnak neki, kivéve, ha a papa írja azokat, a gyerek pedig kreálhat rajzokat.

Szédültnapraforgó>!
Horgas Béla: Nyelvöltögető

Nagyon kedves versek vannak benne, mely mind a nyelvtanra épül. Ragok, melléknevek, igék versbe foglalva. A benne lévő gyerekrajzok, nagyon aranyosak, igazi gyermeki alkotás és szép színesek :) Egyik főhősünk Téblábol, és a két vándor Naplopó és Lókötő.
Két kedvencem volt benne: Kaland és a Szófacsaró.

Egy kedves rész még, amit ide idézek:
„Boldogkőváralja, Boldogkőváralja – ezt mondogatom magamban, ha szomorú vagyok, és erősen elhatározom, hogy egyszer elutazom oda, el én.”

lenne P>!
Horgas Béla: Nyelvöltögető

Van egy pár vers átfedés ezzel a kötettel , ám ezekén kívül a többi vers annyira nem tetszett. Az utolsó agymenését kivéve a kedves költőnek.

Szédültnapraforgó>!

Kaland