Kebelbarátnők 12 csillagozás

Mellbeszélgetések nőkkel nőknek
Hoppál Bori: Kebelbarátnők

A ​média jóvoltából lépten-nyomon találkozhatunk idealizált mellekkel, de vajon tudjuk-e, hogy milyenek az igazi mellek? Megcsodáljuk-e a női keblek egyediségének szépségét, vagy annyira hatása alá kerültünk korunk s kultúránk nyílt és burkolt üzeneteinek, hogy fanyalogva fordulunk el attól a látványtól, ami nem felel meg az idealizált képnek? Vajon milyen gondolatok, érzelmek bújnak meg a legtöbbször manipulált látszat mögött? A kötetben megszólaló nők kendőzetlen őszinteséggel tárják elénk, hogy melleik milyensége hogyan formálta önmagukról és nőiségükről kialakult képüket, párkapcsolataikat, szexualitásukat. Történeteikből kibontakozik a mellek titkos élete: a felszín alatti csöndben megbúvó bizonytalanságok, szorongások, mély megélések, nagy horderejű felismerések dimenziója ugyanúgy, mint a kedves visszajelzések, izgató érintések szép emlékei, vagy épp a szoptatások bensőséges pillanatai. A személyes történetek mellett a szerző bepillantást nyújt a keblek kialakulásának… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2010

Janet Jackson · Leni Riefenstahl

Jenci_néni

Hoppál Bori: Kebelbarátnők Mellbeszélgetések nőkkel nőknek

Nagyon érdekes olvasmány volt. Alapvetöen lebilincsel más emberek története, hát még ha ezt a melleik történetén keresztül mesélik el! Plusz kevés könyv tud arra hatni, hogyan látjuk a saját és kedves felebarátaink testét, meg a jó reklámokat és falsul ránk kényszerített ideálokat. Szégyen-e kimenni melltartó nélkül az utcára, mit gondolunk ha valakit úgy látunk (juj de igénytelen, ugye?) vagy ha mi magunk mászkálunk szabadoneresztett cicikkel (mégse fáztak, és nem is bámulta senki). Van élet a melltartó után is! :D
Node ennél sokrétübb a sztori, mert ami a mellünkkel történt, a mi melltörténetünk, a nöiességünk története is, és meg lehet változtatni, hogyan gondolkodunk erröl, a mellröl is, meg arrol is kik vagyunk milyenek vagyunk, miért szégylljük folyton a testünket. Nagyon. Fontos. Könyv. Legalább akkora hatással volt arra, hogy mit gondolok az emberi teströl, mint a finn szaunakultúrának vagy a boncolásnak. (Bár ez utóbbi olyan távoli, mi ugye sose halunk meg csak mások, azok is mindig öregek, szal mi nem vagyunk öregek nemhalunkmeg soha, nem leszünk egy tetem akit egy félbolond segédboncnok felboncol egy csapat pattanásos hallgató elött akiknek közben szóvicceket mesél, és akik hálásan röhögnek, aztán elmennek ebédelni, a kórboncnok marad és a tetemre morzsáz a szendvicsével, mert munka közben ebédel.)

hila

Hoppál Bori: Kebelbarátnők Mellbeszélgetések nőkkel nőknek

Érdekes gondolatok, interjúk, egy hiánypótló témában itthon. Jó volna, ha minden serdülő lány olvasná, vagy legalább hallott volna róla.

moni79

Hoppál Bori: Kebelbarátnők Mellbeszélgetések nőkkel nőknek

Kevés olyan könyv van (főleg magyarul), amiben ennyire őszintén beszélnének nők magukról, a testükről, kapcsolataikról. Hoppál Bori többször is arra biztat, hogy fogadjuk el magunkat és egymást, vagyis egyfajta sisterhoodot épít, ami szintén nagyon fontos. Jó könyv és sok munka van benne.

Carmilla

Úgy látom, a férfiak kétféle módon viszonyulnak a női mellhez. Az egyik a kezdeti lelkesedés, ami ösztönből jön, vagyis „milyen jó, hogy ehhez most hozzá lehet jutni!” Aztán az intelligensebbekben ott van, hogy „bár nekem már elég volt ez a két perc, de tudom, hogy ez a nőnek kell, ezért még öt percig elbíbelődöm”. És ennyi. Persze, biztosan vannak, akik nem így állnak hozzá, de az az érzésem, hogy a férfiaknak az, hogy a nőnek melle is van, csak egy köztes állomás a célhoz vezető úton.

160. oldal, Orsi, 41 (Jaffa, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · mell
Carmilla

(…) Lassan tényleg úgy tűnhet, hogy a kis mell egyfajta rendellenesség, ami sürgős műtéti beavatkozást igényel. Különös figyelmesség az orvostudomány részéről, hogy hangzatos nevet is adott a kórképnek: krónikus bilaterális micromastia – vagyis hosszasan elhúzódó kétoldali kismellűség – néven emlegetik azt a „betegséget”, amiben sok (egészséges!) nő szenved manapság, pedig akár élvezhetnék is a kis mellek előnyeit!

106. oldal, Kis mellek (Jaffa, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: mell
Carmilla

Most eszembe jut egy régi vágyam: fényképeket készíteni a testemről, ahogy öregszik. Izgalmas dolog lenne, mert ugyan van jó pár fotónk, de meglepően kevés köztük a meztelen.

101. oldal, Alma, 39 (Jaffa, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: fénykép
Carmilla

És bármennyien vannak körülötted és bármennyire is támogatnak, ez a betegség maga a rettentő magány.

267. oldal, Aliz, 47 (Jaffa, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: betegség · magány · rák
Carmilla

Kétségtelen, hogy a XXI. században nehéz az embernek kivonni magát a nagy didik dömpingjének hatása alól, ami lépten-nyomon azt üzeni, hogy a melleknek nagyoknak kell lenniük ahhoz, hogy szexisen csábítók legyenek, de amint azt a kultúrtörténeti részben láthattuk, ez csak az utóbbi néhány évtized meghatározó trendje. Most viszont olyannyira meghatározó, hogy Ausztráliában például törvény tiltja a pornófilmekben a kis mellek mutogatását, mondván, az a „pedofíliát erősíti”.

103-104. oldal, Kis mellek (Jaffa, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: mell
Carmilla

Nem véletlen, hogy a mellnek óriási kultusza van, hogy fiatal lányok az egészségüket veszélyeztetve implantátumokat rakatnak be, mert rájönnek, hogy a mell hatalom.

133-134. oldal, Saci, 40 (Jaffa, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: hatalom · mell · plasztikai sebészet
Carmilla

Egyszer sétáltam egy bevásárlóközpontban, és szembejött velem egy iszonyú kövér nő, és sajnáltam, hogy szegény… Aztán rájöttem: ez egy tükör, és magamat látom!

148. oldal, Kinga, 31 (2009) - (Jaffa, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: tükör
Carmilla

(…) Sőt a női testet magát sokkal szexibbnek gondolom, mint a férfit – kivéve persze a páromét, mert belé szerelmes vagyok!

215. oldal, Dóra, 35 - (Jaffa, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: emberi test
Carmilla

Azzal, hogy 1953-ban a Playboy magazinnal elindul a szexlapok sora, majd tíz évvel később megtörténik az első szilikonos beültetés, és a hetvenes évek közepén megjelenik a videokazetta, amellyel a pornófilmek tömegesen elérhetővé válnak, megállíthatatlan lesz a nagy mellek kultusza.

59. oldal, XX. század (Jaffa, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: mell · plasztikai sebészet · Playboy magazin
Carmilla

Mi a baj a mellbimbóval? Nem furcsa, hogy ez a kicsi része a kebelnek ilyen nagy jelentőségű? Szinte önálló entitásként működik. Olyannyira, hogy Amerika egyes államaiban a nyilvános mellmutogatás nem minősül törvénybe ütköző cselekedetnek mindaddig, míg a mellbimbó ki nem villan. Így fordulhatott elő, hogy e törvény abszurditása ellen tiltakozó tüntetők bátran vonulhattak ki az utcára fedetlen keblekkel, de csilli-villi bimbótapaszokkal fedett mellbimbókkal.

60. oldal, Bimbócenzúra (Jaffa, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Amerika · mell