!

A világ macskaszemmel
Bookline · 2.999 Ft –20% 2.399 Ft
Régikönyvek.hu · 2.999 Ft –15% 2.549 Ft
Könyvtár

Erzsébet ​Fenevadova minden idők legnagyobb celebritása. Egy igazi bundás királynő, szőrös fülű, bajszos díva, szupermodell, politikai szakkommentátor asszony… Sokoldalúsága szinte felsorolhatatlan, bölcsessége káprázatos – többek között ezért is teljesen jogos várományosa az elnök asszonyi posztnak.

Hívei tudják, hogy életük Erzsébet útmutatásai nélkül mit sem érne. Nagyságát gyakorta versben is megéneklik, az írástudatlanok pedig Erzsébet kifinomult ízlésének eleget téve tonhalban fejezik ki mélységes tiszteletüket.

Erzsébet jelenleg Budán, a Hotel Wardrobe Wellness Superior***** Elnöki Lakosztályában él. Sajnos szingli. Pillanatnyilag csak egyetlen, hozzá méltatlan udvari szolgálója, Gergely, próbálja megteremteni a kivételes nagyságához illő körülményeket.

"A szépség nem az arcodon van, nem is a mosolyodban, de még csak nem is a szívedben. A szépség a bundádban van, a tappancsod párnácskáiban és a bajszod végében, ahogy pöndörödik, és ami… (tovább)

Libri, Budapest, 2016
188 oldal · ISBN: 9789634331308 · Illusztrálta: Zsiga Laura
Libri, Budapest, 2016
186 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634330400 · Illusztrálta: Zsiga Laura

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Erzsi és szolgálója, Gergely egy igazán nagyszerű páros. Ennyire érezni egymás rezdüléseit, ennyire alárendelni egymásnak mindennapi dolgainkat, csak két ilyen nagyszerű teremtmény képes. Nem is tudom, ki a nagyszerűbb, Gergely, aki képes Erzsébetet, ezt a gyönyörű, fenséges macskát ennyire kiszolgálni, mellette aludni az ágyban, ha lepisili az ágyneműt, akkor természetesen azonnal beindítani a fertőtlenítő mosodát, ha lehányja a gyönyörű szőnyeget, akkor kitakarítani, vagy éppen káromkodva a másik oldalra fordulni. szóval tehetség kell ehhez, hogy mindig tudja, mit kell éppen csinálni, hogy Erzsi elégedett legyen. Vagy sem.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2017/01/homonnay-gergely-p…

kvzs P

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Erzsi ugyanolyan cuki szőrgombócba oltott beképzelt bunkó, mint az én főnökeim :)
Aki követi Fenevadova asszonyság életét, vagy élt már együtt hasonló kis méretű ragadozóval, annak nem sok újat fog mondani a könyv. Azt viszont elég viccesen teszi. Én jókat vigyorogtam meg bólogattam olvasás közben, és sűrűn odamentem a négylábúimhoz kicsit megnyomorgatni őket.
Macskásoknak erősen ajánlott :)

ksziszka P

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Kicsit meglepődtem, amikor először hallottam egy bizonyos „celeb” macskáról, nem sokkal a könyv megjelenése előtt, s azt gondoltam, ezt biztos nem nekem írták. De persze furdalt a kíváncsiság, mit is tudna mondani nekem Erzsébet :) Először ránéztem a FB oldalára. Miért is ne lenne neki? :)) Megtetszett a humoruk,megkedveltem Gergely szösszeneteit, s így a könyv is hamarosan a kezemben volt. Nagyon sokat nevettem rajta. :D Újraolvasós!! :))

chibizso

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Sok dolgon gondolkozom ezzel a könyvvel kapcsolatban, de amúgy jól esett elolvasni. Elnökasszonyunk egy igazi egyéniség, hasonlóan sziporkázik, mint a Facebook oldalán. Mivel nem az elejéről követem Erzsébet tevékenységét, így sok újdonságot is hozott ez a könyvecske. Azon meg még nem tértem napirendre, hogy ki képes RogánCilinek elnevezni a macskáját :D

Aki kicsit ki akar kapcsolni, az nyugodtan olvassa el. Erzsi fanoknak meg kötelező, de hamarosan úgyis mindenkinek betéve kell tudnia, ha elnökasszonyunkat megválasztják.

Puszi, Zsófi

Faythe

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Nagyon megszerettem ezt a könyvet. Nemcsak a maga humora miatt – najó, Erzsi humora miatt – hanem mert valós, tényleg jó kis bölcsességeket fogalmazott meg benne Erzsi, amit nem feltétlenül kell macskákra érteni, hanem a saját életünkre is átfogalmazhatjuk. :) És ez a sok sok bölcsesség az – na meg a drága Elnökasszony – amik miatt tuti, hogy újra fogom olvasni ezt a csodás könyvet. Mindenkinek ajánlom. :)

Kovács_Mesi P

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Besírok Erzsin, nagyon nagy arc. Mivel én is nagy macskafan vagyok, többször elgondolkodtam már rajta, hogy mi járhat a fejükben. Nahát megkaptam a válaszokat. Néha bőszen bólogattam, hogy ez teljes mértékben így van, néha pedig felröhögtem, hogy valószínűleg, tényleg ilyen dolgokra gondolhatnak. Zseniális ez a könyv. Rájöttem, hogy én is csak egy szolga vagyok, amire büszke vagyok.

cintiatekla P

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

A humorral és a mindennapi sztorikkal pedig egy hihetetlenül élvezhető, kikapcsoló, szerethető, és szórakoztató könyvet kapunk. Rövidsége végett (185 oldal) pedig az olvasni annyira nem szerető, ám macskabolond ismerősöknek is remek ajándék lehet. Sok benne az igazán találó, és szintén elég humoros illusztráció, szóval a könyv külcsínye is megnyerő.

Bővebben: http://teklakonyvei.blogspot.hu/2016/12/homonnay-gergel…

Olympia_Chavez P

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Előre le szeretném szögezni, hogy abszolút macskapárti vagyok. Alázatos szolgája a kis szőrös fülű, bajszos „diktátoroknak”. De ettől a könyvtől nem dobtam el az agyam, és vinnyogtam végig Erzsébet mindennapjait, extázisba esve. Minden oldalon érződik, hogy Homonnay Gergely imádja a macskáját, tényleg szerető és odaadó gazdi, aki igyekszik mindenkit ebbe az irányba terelni, ill. felhívni a figyelmet a saint-exupéry-i gondolatra, – „Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél”. Emellett pedig szórakoztató politikai szakkommentátor. DE!

Ez a kötet, a facebookos bejegyzések kis gyűjteménye, némi körítéssel, nem egy könyv. A facebookon, szórakoztató egy-két soros bejegyzésekkel toborozza Erzsébet asszony alázatos szolgáit, aktuálpolitikai megjegyzésekkel csal mosolyt az arcunkra. De ez a könyv nem tudott újat adni, nem tudott kitejesedni és nem volt annyira szórakoztató, mint a rövid csattanós bejegyzések. Kár érte, hiszen van a piacon macskás könyv, ami bebizonyította, hogy ennél többet is ki lehet hozni a műfajból. Elég csak Alfira gondolni, a vérmacskára, aminek ugyan már a második kötete nem volt akkora durranás, de az elsőn garantáltan könnyesre röhögi magát az olvasó.

Biztos, hogy Erzsikének is készül az újabb kötete, hiszen ezekből a történetekből 2-3 garnitúrát ki lehet adni, arra mindig van kereslet, habár ez egyre inkább csökkenő tendenciát mutat majd. Mint ahogy Simon Tamás sem rukkolt elő a Vérmacska kötetek után újabb, vagy más írással, gyanítom, hogy Gergely sem fog tudni újat mutatni a nap alatt, de ne legyen igazam.

Ui.: Még egy utolsó észrevétel. Egy ilyen felkapott könyv esetében, ami ennyire szét van hypeolva, és éppen ezért kicsi túl is van árazva, elvárható minimum lenne a minőségi lektorálás, tördelés.

Flóra_Szentgyörgyi

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Jó kedvre derít, önismeretre tanít – ha neked is van cicád, vagy ha a lelked mélyén magad is macska vagy. :)
Erzsit mi a Facebook-on fedeztük fel, anyukámmal azóta vigyorogva szemezgetünk a posztjaiból. A könyvét még nagyobb lelkesedéssel nyálaztam át, a nevetés mellett bőven volt részem filozofikusabb gondolatokban, egy csipetnyi társadalomkritikával. Erzsébet Fenevadova nem fél odamondani, büszkén felvállalja a véleményét, hatásos érvekre alapozva bizonyítja a saját igazságát. :D
Hogy milyen macskaszemszögből olvasni? Szokatlan, mégis felemelő, köszönhetően Erzsi káprázatosan humoros, bölcs, kíméletlen stílusának. :D Csak ajánlani tudom minden macskalelkületű/macskakedvelő molynak, maradandó élményt nyújt! Puszi, Flóra! :*

robinson P

A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak!

Zsófi_és_Bea P

Az emberiség rettentő büszke arra, hogy ők találták fel a porszívót, a repülőgépet, sőt állítólag még a Holdon is jártak, de kérdem én, mi szükség volt mindezekre? Ki akar a Holdon járni éjjel mínusz 180, nappal pedig plusz 140 fokban, amikor ott vannak a frissen vasalt ruhák és az ellenállhatatlanul puha törülközők a gardróbban, melyeken olyan jókat lehet szundikálni. Az emberek logikája megfejthetetlen.

Zsófi_és_Bea P

Mint mindenkit, engem is az álmaim visznek előre, és minden kedves olvasómnak azt tanácsolom, ne mondjon le az álmairól, még akkor sem, ha ezek közül némelyik a science fiction kategóriába tartozik.

robinson P

– Budai úrinők, Erzsikém, nem nyalják a szájukat!
Ha tudná, hogy budai úrinőknek milyen mocskos gondolataik vannak néha!

Bunda: Mother Nature
Ékszer: My Green Eyes
Smink: arra nekem nincs szükségem
Catering: Tonhal by Gergely

a belső borító

Fay

Egy dolgot már az elején tisztázzunk:
én az oroszlánnak vagyok a rokona,
ti pedig a majmoknak.
Így tessék olvasni ezt a könyvet!

Puszi, Erzsi!

robinson P

Erzsi hathetes kismacska volt, amikor először láttam.

robinson P

Az emberek logikája megfejthetetlen.

robinson P

Hiába volt minden macskafondorlat és cicaármány, a túlerő mindig legyőzött.

robinson P

Ragadozó vagyok, még akkor is, ha tündérbogárnak néznek néha. Ennyi…