!

Book24 · 2.999 Ft –16% 2.519 Ft
Régikönyvek.hu · 2.999 Ft –15% 2.549 Ft
1.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

Erzsébet ​Fenevadova minden idők legnagyobb celebritása. Egy igazi bundás királynő, szőrös fülű, bajszos díva, szupermodell, politikai szakkommentátor asszony… Sokoldalúsága szinte felsorolhatatlan, bölcsessége káprázatos – többek között ezért is teljesen jogos várományosa az elnök asszonyi posztnak.

Hívei tudják, hogy életük Erzsébet útmutatásai nélkül mit sem érne. Nagyságát gyakorta versben is megéneklik, az írástudatlanok pedig Erzsébet kifinomult ízlésének eleget téve tonhalban fejezik ki mélységes tiszteletüket.

Erzsébet jelenleg Budán, a Hotel Wardrobe Wellness Superior***** Elnöki Lakosztályában él. Sajnos szingli. Pillanatnyilag csak egyetlen, hozzá méltatlan udvari szolgálója, Gergely, próbálja megteremteni a kivételes nagyságához illő körülményeket.

"A szépség nem az arcodon van, nem is a mosolyodban, de még csak nem is a szívedben. A szépség a bundádban van, a tappancsod párnácskáiban és a bajszod végében, ahogy pöndörödik, és ami… (tovább)

Libri, Budapest, 2016
188 oldal · ISBN: 9789634331308 · Illusztrálta: Zsiga Laura
Libri, Budapest, 2016
186 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634330400 · Illusztrálta: Zsiga Laura

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Erzsi és szolgálója, Gergely egy igazán nagyszerű páros. Ennyire érezni egymás rezdüléseit, ennyire alárendelni egymásnak mindennapi dolgainkat, csak két ilyen nagyszerű teremtmény képes. Nem is tudom, ki a nagyszerűbb, Gergely, aki képes Erzsébetet, ezt a gyönyörű, fenséges macskát ennyire kiszolgálni, mellette aludni az ágyban, ha lepisili az ágyneműt, akkor természetesen azonnal beindítani a fertőtlenítő mosodát, ha lehányja a gyönyörű szőnyeget, akkor kitakarítani, vagy éppen káromkodva a másik oldalra fordulni. szóval tehetség kell ehhez, hogy mindig tudja, mit kell éppen csinálni, hogy Erzsi elégedett legyen. Vagy sem.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2017/01/homonnay-gergely-p…

Madama_Butterfly P

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Mit van mit tenni, a világ macskaszemmel és macskaként egyszerűbb, élhetőbb, humorosabb és logikusabb – Erzsébet bölcs iránymutatásai nélkül az élet értelmetlen, polihisztorként pedig nincs olyan élethelyzet és probléma, amelyben ne számíthatnának rá!
Erzsi for President! :)

Sippancs P

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Erzsébet nem csak a Facebookon brillíroz, hanem könyvben is!
Négy macsek gazdájaként (igen, nem vagyok hajlandó szolgálóként tekinteni magamra, hisz önérzet is van a világon! :)) igazi felüdülés volt olvasni ezeket az apró szösszeneteket. Szinte minden történetben találtam valami olyat, ami vagy heves bólogatásra, vagy könnyfakasztó nevetésre, vagy alapos fejtörésre adott okot, de talán a legjobban az tetszett benne, hogy bosszúszomjas pillanatok ide vagy oda, Erzsébet és Gergely között elszakíthatatlan a kapocs.
Újraolvasós, beszerzendő, ajánlós kategóra.

Trudiz P

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Ha ki akarsz szakadni ebből a túlpörgött, stresszes világból, ezt a könyvet ajánlom. Erzsébet Fenevadovát zsenge gyermekkorától megismerhetjük, és végigkövethetjük fejlődését, miközben pár történelmi időpont, és neves politikusok is befigyelnek a hasonlatok sorában. Összességében eszement -jó értelemben-, megfontolt és humoros, humoros… :)

kvzs P

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Erzsi ugyanolyan cuki szőrgombócba oltott beképzelt bunkó, mint az én főnökeim :)
Aki követi Fenevadova asszonyság életét, vagy élt már együtt hasonló kis méretű ragadozóval, annak nem sok újat fog mondani a könyv. Azt viszont elég viccesen teszi. Én jókat vigyorogtam meg bólogattam olvasás közben, és sűrűn odamentem a négylábúimhoz kicsit megnyomorgatni őket.
Macskásoknak erősen ajánlott :)

joopsy P

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Nagyon szórakoztató könyv volt, főleg mivel volt már sok cicával kapcsolatom. Rengeteg gondolat volt benne, amin jót mosolyogtam. A szőrmebundás és az ivartalanításos véleménye azért igazán kreatív és hatásos volt. :)
Ettől függetlenül sok fejezetnél volt hiányérzetem. A legnagyobb várakozással a karácsonyi fejezet kapcsán voltam. A karácsony tényleg igazi „cica-ünnep”, de Gergely mégsem tudta a témát „macskaszemmel” megközelíteni, pedig a könyvnek elvileg éppen ez volt a célja az alcím szerint. Sajnos a könyv egy része nem érte el az eredeti célját szerintem.
Gergely nem vált szimpatikussá számomra és a könyv hatására nem léptem be az Erzsi for President közösségbe sem. Még szerencse, hogy a könyv jelentős része mellőzi a politikát.
Az illusztrációk egyébként nagyon jók lettek.
Még várom az igazán jó macskás könyvet, amit nem ítélek egyszer olvasósnak.

ksziszka P

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Kicsit meglepődtem, amikor először hallottam egy bizonyos „celeb” macskáról, nem sokkal a könyv megjelenése előtt, s azt gondoltam, ezt biztos nem nekem írták. De persze furdalt a kíváncsiság, mit is tudna mondani nekem Erzsébet :) Először ránéztem a FB oldalára. Miért is ne lenne neki? :)) Megtetszett a humoruk,megkedveltem Gergely szösszeneteit, s így a könyv is hamarosan a kezemben volt. Nagyon sokat nevettem rajta. :D Újraolvasós!! :))

chibizso

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Sok dolgon gondolkozom ezzel a könyvvel kapcsolatban, de amúgy jól esett elolvasni. Elnökasszonyunk egy igazi egyéniség, hasonlóan sziporkázik, mint a Facebook oldalán. Mivel nem az elejéről követem Erzsébet tevékenységét, így sok újdonságot is hozott ez a könyvecske. Azon meg még nem tértem napirendre, hogy ki képes RogánCilinek elnevezni a macskáját :D

Aki kicsit ki akar kapcsolni, az nyugodtan olvassa el. Erzsi fanoknak meg kötelező, de hamarosan úgyis mindenkinek betéve kell tudnia, ha elnökasszonyunkat megválasztják.

Puszi, Zsófi

Faythe

Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi! A világ macskaszemmel

Nagyon megszerettem ezt a könyvet. Nemcsak a maga humora miatt – najó, Erzsi humora miatt – hanem mert valós, tényleg jó kis bölcsességeket fogalmazott meg benne Erzsi, amit nem feltétlenül kell macskákra érteni, hanem a saját életünkre is átfogalmazhatjuk. :) És ez a sok sok bölcsesség az – na meg a drága Elnökasszony – amik miatt tuti, hogy újra fogom olvasni ezt a csodás könyvet. Mindenkinek ajánlom. :)

robinson P

A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak!

Zsófi_és_Bea MP

Az emberiség rettentő büszke arra, hogy ők találták fel a porszívót, a repülőgépet, sőt állítólag még a Holdon is jártak, de kérdem én, mi szükség volt mindezekre? Ki akar a Holdon járni éjjel mínusz 180, nappal pedig plusz 140 fokban, amikor ott vannak a frissen vasalt ruhák és az ellenállhatatlanul puha törülközők a gardróbban, melyeken olyan jókat lehet szundikálni. Az emberek logikája megfejthetetlen.

Fay

Egy dolgot már az elején tisztázzunk:
én az oroszlánnak vagyok a rokona,
ti pedig a majmoknak.
Így tessék olvasni ezt a könyvet!

Puszi, Erzsi!

Zsófi_és_Bea MP

Mint mindenkit, engem is az álmaim visznek előre, és minden kedves olvasómnak azt tanácsolom, ne mondjon le az álmairól, még akkor sem, ha ezek közül némelyik a science fiction kategóriába tartozik.

Bunda: Mother Nature
Ékszer: My Green Eyes
Smink: arra nekem nincs szükségem
Catering: Tonhal by Gergely

a belső borító

robinson P

– Budai úrinők, Erzsikém, nem nyalják a szájukat!
Ha tudná, hogy budai úrinőknek milyen mocskos gondolataik vannak néha!

robinson P

Erzsi hathetes kismacska volt, amikor először láttam.

Madama_Butterfly P

Nekem ne dirigáljon, aki egyévesen még csak szemezett a bilivel, amikor én már hathetesen szobatiszta voltam…
Erzsébet Fenevadova

robinson P

Az emberek logikája megfejthetetlen.

robinson P

Hiába volt minden macskafondorlat és cicaármány, a túlerő mindig legyőzött.