Az ​elnökasszony 231 csillagozás

A bundás választás
Homonnay Gergely: Az elnökasszony

Erzsébet ​Fenevadova, a szőrös fülű bajszos polihisztor, díva és szupermodell az ország legbefolyásosabb bundása. Igazi véleményvezér macska, akinek útmutatásaira szomjazik a nép. Napi huszonkét órás alvása és egyéb bokros teendői mellett ezért szakított időt arra, hogy lediktáljon egy újabb remekművet első számú szolgájának, Gergelynek.

Erzsébet nem rejti véka alá a véleményét. Legyen szó bármiről, bátran osztja az észt, és minden szava azt bizonyítja, hogy joggal pályázik az elnökasszonyi posztra. Nála ugyanis nincs tökéletesebb lény e földtekén.
A könyvben lerántja a leplet minden két- és négylábúról: megismerhetjük a menhelyről kukázott félszemű albínó macska eltitkolt múltját, de bepillantást nyerhetünk Erzsi féltve őrzött magánéletébe is.
A könyv Erzsi rendkívüli képességeiről is tanúskodik, melyet rajongói nem egyszer versben is megénekelnek:

"Ha kínoz a betegség, vagy kedélyed savanya,
Csúz, isiász, kehesség, bármiféle nyavalya,
(tovább)

Libri, Budapest, 2017
172 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634332336 · Illusztrálta: Zsiga Laura

Naiva P>!

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Egy fokkal jobb volt, mint a Puszi, Erzsi, de most már tudom, hogy Homonnay Gergely könyvei nem nekem valóak. Olykor annyira erőltetett, hogy én éreztem magam kellemetlenül.
Kitartottam, de csak, mert rövid könyv.

Papírra_vetett_gondolataim>!

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Macskabolond nőszemély vagyok, aki teljesen oda és vissza van ezért a könyvért . :D Ha te is hasonló macskaimádó vagy, akkor ez a te könyved ! :)

gabiica P>!

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Annyira ez a kötet már nem nyert meg magának, mint szerettem volna. Nem tagadom, hogy vannak benne szórakoztató részek, amelyek kikapcsolnak, de sokszor éreztem, hogy ez már erőltetett volt, valahogy túl sok.
Alapvetően viszont tényleg fontos dolgokra hívja fel a figyelmet, nem csak a könyv, hanem Gergely mindennapi megjelenése, így szerintem érdemes olvasni.

Faythe P>!

Ez annyira jó volt!
Az Elnökasszonynak Gergely támogatásával megint sikerült egy fantasztikus és humoros könyvet összehozni.
A kedvenc részem az volt, amikor Erzsi galambra vadászott, illetve hogy mi is sült ki abból :D
Nagyon ajánlom az Erzsis könyveket, mert humorosan ugyan, de a valóságot fogalmazza meg, még ha az nem is mindig szép.
Ha valami csoda folytán lehetne Erzsire szavazni, én tuti rászavaznék! :D

diamondfox P>!

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

A kivitelezés gyönyörű, a rajzok imádnivalóak (én nagyon szívesen vettem volna rajzos borítót, mert elnökasszonyunk ezen a képen nem épp a legmegnyerőbb – bár plakátra meg pont e'való :D) és a sztorik még mindig zseniálisak!
Természetesen aktívan követem Erzsit és Gergelyt is, mindketten fontos dolgokra hívják fel a figyelmünket – ez a könyv pedig a legjobb történeteket összefoglalta és ezzel megindokolta, hogy miért is kellene Erzsébetre szavazni. Engem Gabi nénivel kilóra megvett, imádom, Gergely pedig még mindig hihetetlenül jókat tud ordítani Erzsivel – együtt sírtam vele, amikor pl. a hotel gardrobe bezárt :(
Természetesen az tudja igazán élvezni a könyvet, aki ismeri a két jómadarat :D

Ruby_εïз IP>!

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Újabb fantasztikus könyv Erzsivel! Nagyon tetszik Gergely írásaiban, hogy viccesen írja le a valóságot. A rajzok is cukik voltak benne. Na meg persze imádom a cicákat, szóval nem igazán tudtam mellényúlni.

jehuka P>!

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Még mindig Erzsébet a második kedvenc macskám ezen a földkerekségen spoiler.
Picit féltem, mikor belekezdtem az olvasásba, hogy már nem fog újdonságként hatni, hogy ugyan azok a poénok ismétlődnek majd meg, mint a Puszi, Erzsiben. Szerencsére döntően nem ez történt. Ismét nevettem, olykor spoiler meg is hatódtam, úgy éreztem, a végtelenségig tudnám olvasni ezeket a kis cuki cicás anekdotákat. Továbbra is imádtam Gergely öniróniáját, ami mindig átsegíti a nehéz helyzeteken. Minden macskatartónak kötelező olvasmány.
Puszi, Jehuka!

TiaRengia I>!

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Őszintén, nem számítottam rá, hogy ilyen jó lesz. Határozott javulás tapasztalható az első rész után. Mondhatni, talán az összes abban fellelhető hiba kijavítódott.
Elöljáróban azért el kell mondanom, Erzsin kívül Gergely életét is figyelemmel követem gyakran az őt érintő sztorik még tartalmasabbak is számomra. Emiatt sok anekdotát már olvastam ezt megelőzően, amik azért eredetiben jóval viccesebbek voltak, mint például spoiler.
Szintén cicásként nagyon is átéreztem a kis anekdotákat, pontosan értettem, milyen, mikor az idegeidre megy a kis kedvenced, de egyúttal elönt a szeretet is, hogy azt érzed, meghalnál nélküle.
Szépen vegyült a viccesség a megható történésekkel, például, ha Rogáncili történetére gondolunk. spoiler
További jó pontok közt megemlítendőek:
– a csodacuki illusztrációk ismét
– határozottan kevesebb lett az elütések száma (pirospont az olvasószerkesztőnek :))
– a politikai kiszólások is visszább lettek véve, ez is jót tett a könyv hangulatának.
Végezetül: külön megsüvegelendő, hogy Gergely bele merte írni a könyvbe őszintén a rákkal való harcát (a személyes oldalán ezt is részletesen megismerhette, aki követi őt), szeretem, ha nem cukiskodnak el egy olyan könyvet, ami amúgy egy cicáról szól.

kvzs P>!

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Választások után érdekes élmény volt olvasni… Meg is jegyeztem magamban párszor, hogy mennyivel jobban járnánk Erzsivel…
Ha valakinek van macskája, akkor a történeteket olvasva legalább annyira röhög magán, mint Erzsin, és Gergelyen. Ha nincs, akkor ebből a könyvből megtudhatja, hogy milyen komoly feladat egy négylábút szolgálni.
Tökéletes macskás kikapcsolódás!
Puszi, Vera

selfmadehell P>!

a macskaszart közmunkában fogják szitálni azok közül páran, akik ma szotyit köpködnek a VIP-páholyban.

Fay >!

– Egy kapcsolatban mindig vannak kisebb-nagyobb hullámvölgyek, és mindig lesznek pillanatok, amikor az egyik menni akar. De akkor utána kell nyúlni. Meg kell ölelni. Nem lehet mindig jobbat és még jobbat keresni.

Kapcsolódó szócikkek: kapcsolat · szerelem
robinson >!

Tekintélyt parancsoló nézésem és járásom minden kétlábút megbabonázott.

Jeanette>!

A dorombolás oldja az idegállapotot, sőt, állítólag a vérnyomásra is kedvezően hat, az emberére is.

Lia_ P>!

A Pancho Arénába púderillatú macskaalmot hozatok, és az lesz a világ legnagyobb macskaszaratója.

14. oldal, Elősündörgés

robinson >!

Eltelt két hét, Gergely addigra a Google segítségével OKJ-s onkológussá képezte magát, és teljesen biztos volt abban, mi lesz a szövettan eredménye.

Kapcsolódó szócikkek: Google
Chris_Q>!

Értem én, hogy nagy szó, hogy megszületik Jézus Krisztus, a Megváltó, de azt fel nem foghatom, miért tiporják egymást halálra emaitt a bevásárlóközpontokban.

74. oldal, Aranyvasárnap hajnala

Fay >!

Az emberek gyakran nem merik felvállalni a konfliktust, pedig néha az hozza meg a megnyugvást.

Kapcsolódó szócikkek: konfliktus
Timusch>!

Macskaszolgává tettem, ahogy minden embert azzá teszek – persze csak a ti boldogságotok érdekében.
Hiszen jobb vagyok, mint a Xanax!

Lia_ P>!

Gyűlölködés és széthúzás helyett végre boldogság és egyetértés költözik majd a Kárpát-medencébe, lesz tonhal és cirkusz, meg minden.

15. oldal, Elősündörgés