Az ​elnökasszony 147 csillagozás

A bundás választás
Homonnay Gergely: Az elnökasszony

Erzsébet ​Fenevadova, a szőrös fülű bajszos polihisztor, díva és szupermodell az ország legbefolyásosabb bundása. Igazi véleményvezér macska, akinek útmutatásaira szomjazik a nép. Napi huszonkét órás alvása és egyéb bokros teendői mellett ezért szakított időt arra, hogy lediktáljon egy újabb remekművet első számú szolgájának, Gergelynek.

Erzsébet nem rejti véka alá a véleményét. Legyen szó bármiről, bátran osztja az észt, és minden szava azt bizonyítja, hogy joggal pályázik az elnökasszonyi posztra. Nála ugyanis nincs tökéletesebb lény e földtekén.
A könyvben lerántja a leplet minden két- és négylábúról: megismerhetjük a menhelyről kukázott félszemű albínó macska eltitkolt múltját, de bepillantást nyerhetünk Erzsi féltve őrzött magánéletébe is.
A könyv Erzsi rendkívüli képességeiről is tanúskodik, melyet rajongói nem egyszer versben is megénekelnek:

"Ha kínoz a betegség, vagy kedélyed savanya,
Csúz, isiász, kehesség, bármiféle nyavalya,
(tovább)

Libri, Budapest, 2018
176 oldal · ISBN: 9789634334521 · Fordította: Zsiga Laura
Libri, Budapest, 2017
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634332336 · Illusztrálta: Zsiga Laura

Faythe P

Ez annyira jó volt!
Az Elnökasszonynak Gergely támogatásával megint sikerült egy fantasztikus és humoros könyvet összehozni.
A kedvenc részem az volt, amikor Erzsi galambra vadászott, illetve hogy mi is sült ki abból :D
Nagyon ajánlom az Erzsis könyveket, mert humorosan ugyan, de a valóságot fogalmazza meg, még ha az nem is mindig szép.
Ha valami csoda folytán lehetne Erzsire szavazni, én tuti rászavaznék! :D

diamondfox P

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

A kivitelezés gyönyörű, a rajzok imádnivalóak (én nagyon szívesen vettem volna rajzos borítót, mert elnökasszonyunk ezen a képen nem épp a legmegnyerűbb – bár plakátra meg pont evvaló :D) és a sztorik még mindig zseniálisak!
Természetesen aktívan követem Erzsit és Gergelyt is, mindketten fontos dolgokra hívják fel a figyelmünket – ez a könyv pedig a legjobb történeteket összefoglalta és ezzel megindokolta, hogy miért is kellene Erzsébetre szavazni. Engem Gabi nénivel kilóra megvett, imádom, Gergely pedig még mindig hihetetlenül jókat tud ordítani Erzsivel – együtt sírtam vele, amikor pl. a hotel gardrobe bezárt :(
Természetesen az tudja igazán élvezni a könyvet, aki ismeri a két jómadarat :D

TiaRengia I

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Őszintén, nem számítottam rá, hogy ilyen jó lesz. Határozott javulás tapasztalható az első rész után. Mondhatni, talán az összes abban fellelhető hiba kijavítódott.
Elöljáróban azért el kell mondanom, Erzsin kívül Gergely életét is figyelemmel követem gyakran az őt érintő sztorik még tartalmasabbak is számomra. Emiatt sok anekdotát már olvastam ezt megelőzően, amik azért eredetiben jóval viccesebbek voltak, mint például spoiler.
Szintén cicásként nagyon is átéreztem a kis anekdotákat, pontosan értettem, milyen, mikor az idegeidre megy a kis kedvenced, de egyúttal elönt a szeretet is, hogy azt érzed, meghalnál nélküle.
Szépen vegyült a viccesség a megható történésekkel, például, ha Rogáncili történetére gondolunk. spoiler
További jó pontok közt megemlítendőek:
– a csodacuki illusztrációk ismét
– határozottan kevesebb lett az elütések száma (pirospont az olvasószerkesztőnek :))
– a politikai kiszólások is visszább lettek véve, ez is jót tett a könyv hangulatának.
Végezetül: külön megsüvegelendő, hogy Gergely bele merte írni a könyvbe őszintén a rákkal való harcát (a személyes oldalán ezt is részletesen megismerhette, aki követi őt), szeretem, ha nem cukiskodnak el egy olyan könyvet, ami amúgy egy cicáról szól.

jehuka P

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Még mindig Erzsébet a második kedvenc macskám ezen a földkerekségen spoiler.
Picit féltem, mikor belekezdtem az olvasásba, hogy már nem fog újdonságként hatni, hogy ugyan azok a poénok ismétlődnek majd meg, mint a Puszi, Erzsiben. Szerencsére döntően nem ez történt. Ismét nevettem, olykor spoiler meg is hatódtam, úgy éreztem, a végtelenségig tudnám olvasni ezeket a kis cuki cicás anekdotákat. Továbbra is imádtam Gergely öniróniáját, ami mindig átsegíti a nehéz helyzeteken. Minden macskatartónak kötelező olvasmány.
Puszi, Jehuka!

konyvolvaso

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Érdekes hasonlatok jelennek meg a mai kormányzati léthez, emiatt is olyan érdekes. Macska szemmel tekintjük át embertársaink uralkodni vágyását, nagyra törését. Megjelenik a politikai elit új fellegvára a vár is. Külön feltűnt, hogy még egy fejezetben is megemlékezik vezető politikusunk társáról is. Nem csak macskabarátoknak, macskarajongóknak ajánlom. Nagyon jó, korhű korrajz a napjaink Magyarországáról.

kvzs P

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Választások után érdekes élmény volt olvasni… Meg is jegyeztem magamban párszor, hogy mennyivel jobban járnánk Erzsivel…
Ha valakinek van macskája, akkor a történeteket olvasva legalább annyira röhög magán, mint Erzsin, és Gergelyen. Ha nincs, akkor ebből a könyvből megtudhatja, hogy milyen komoly feladat egy négylábút szolgálni.
Tökéletes macskás kikapcsolódás!
Puszi, Vera

zsebibaba007

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Míg a Puszi, Erzsi-t maradéktalanul imádtam, itt már szerintem kicsit kevésbé volt vicces a könyv. Hamarabb éreztem úgy, hogy most már letenném és inkább olvasnék valami mást. Félre ne értsetek, még mindig imádom Erzsébetet és örökké hű imádója maradok, ahogy a cicáknak is, de míg az első könyvben folyamatosan fel-felnevettem hangosan, annyira szórakoztató volt, itt ez nem történt meg. Kevesebbnek éreztem és egyébként szerintem komolyabb is, már csak a témáját tekintve is. A politika sosem volt az én terepem, meghagyom inkább másoknak és nem is nagyon érdekel, lehetséges, hogy ennek köszönhető a lelkesedésem csökkenése is.

Bővebben: http://maybeimabookworm.blogspot.hu/2018/02/homonnay-ge…

kávésbögre P

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Erzsi kétségkívül a legszórakoztatóbb macska, akivel valaha „találkoztam”. A Puszi, Erzsi!-t is szerettem, ez is nagyon tetszett. Valahogy sikerül úgy útravalót adnia a hétköznapokhoz, hogy nem lesz giccses, nem akar Oravecz-Coelho lenni. Köszönöm, hogy bármikor olvashatok belőle, ha rossz napom van :)

Bur3sz

Homonnay Gergely: Az elnökasszony A bundás választás

Erzsébet Fenevadova bölcseleteit követve mostantól még lelkesebb szolgája leszek az én két bundás társamnak. Bár a cicászunk szerint eme két bársonytalpú farka töve már így is tükör fényes, de az általuk felszabadított ciculin arra késztet, hogy az említett testtájék még fényesebb legyen. Ezért is ajánlom minden nemű kétlábúnak eme tananyagot, hogy minél több ciculin kerüljön a világba és ragyoghassanak eme bundás jótevők….
Puszi, Buresz

selfmadehell P

a macskaszart közmunkában fogják szitálni azok közül páran, akik ma szotyit köpködnek a VIP-páholyban.

robinson P

Tekintélyt parancsoló nézésem és járásom minden kétlábút megbabonázott.

Jeanette

A dorombolás oldja az idegállapotot, sőt, állítólag a vérnyomásra is kedvezően hat, az emberére is.

Fay

Az emberek gyakran nem merik felvállalni a konfliktust, pedig néha az hozza meg a megnyugvást.

Kapcsolódó szócikkek: konfliktus
Fay

– Egy kapcsolatban mindig vannak kisebb-nagyobb hullámvölgyek, és mindig lesznek pillanatok, amikor az egyik menni akar. De akkor utána kell nyúlni. Meg kell ölelni. Nem lehet mindig jobbat és még jobbat keresni.

Kapcsolódó szócikkek: kapcsolat · szerelem
Lia_ P

A Pancho Arénába púderillatú macskaalmot hozatok, és az lesz a világ legnagyobb macskaszaratója.

14. oldal, Elősündörgés

robinson P

Eltelt két hét, Gergely addigra a Google segítségével OKJ-s onkológussá képezte magát, és teljesen biztos volt abban, mi lesz a szövettan eredménye.

Kapcsolódó szócikkek: Google
Lia_ P

Gyűlölködés és széthúzás helyett végre boldogság és egyetértés költözik majd a Kárpát-medencébe, lesz tonhal és cirkusz, meg minden.

15. oldal, Elősündörgés

Kovács_Cintia_2

A WC-kefe nem ráz, nyugodtan megfoghatod!

robinson P

A karácsonyt mi is úgy ünnepeljük, mint más normális család.