Aranyláz (A rabszolgalány 2.) 1 csillagozás

Hombre Jimenes: Aranyláz

Dorísia, aki gyermekkora óta rabszolgaként él a Quadres-fazendán, végre megismerheti a sorsát körüllengő titkot. Örömmel tölti ez az igazság, de ugyanakkor meg is ijed attól, amit megtud, hogy ő valójában Ernesto Quadresnek, a birtok urának a házasságon kívüli gyermeke. Anyja egy szép rabszolgalány volt, aki máshoz ment ugyan feleségül, de gyermeke Quaderstól született.
Dorísia élet a titok megismerése után gyökeresen megváltozik. Nem részesül ugyan oly bánásmódban, mint az ezredes törvényes lányai, de gyakorlatilag mentesül a megterhelő munkák alól, és az élete sokkal könnyebb lesz.
Azonban a nyugodt életritmust megzavarja, hogy a környéken aranyat találnak, és tucatjával kezdenek ideözönleni a minden rendű és rangú szerencsevadászok…

LAP-ICS, Debrecen, 1995

knitta02>!
Hombre Jimenes: Aranyláz

Ez a könyv a várakozásé és jócskán alulmúlta az előző részt.
Dorísia sokáig lábadozik és közben sokat megtud a születése és eladása körülményeiről. Ami nem is lett volna baj, ha nem hangzik el többször. Elsőre is megértettem, köszönöm, nem kell állandóan emlékeztetni. Ahhoz képest, hogy ez titkok, az ezredesnek igencsak megeredt a nyelve!
A két gonosz némber is tovább folytatja az áskálódását, de nem hittem volna, hogy idáig süllyednek! Nagyon durva volt spoiler! Abban mondjuk igazuk van, hogy Dorísia sokat lézeng a ház körül, és annak ellenére, hogy állandóan hallgatózik és leskelődik, furcsa módon mégis mindig mástól tudja meg, mi folyik a birtokon. Ahol mellesleg mindenki akkor jár-kel, amikor csak akar, pedig az aranyásók miatt igencsak veszélyessé vált a környék. Főleg az utolsó néhány fejezetben, spoiler. Az nagyon izgalmas volt!
Bertram Wolfartról is kiderült, hogy mégiscsak férfiból van és bedől a kisasszony csábításának. Végül persze észhez tér, de jó sokáig nem volt önmaga. Nagyot csalódtam benne!
A vudutól még mindig tartok és a jelek szerint nem véletlenül.
Igazából nem bánom, hogy nem jelent meg az utolsó rész, mert a végén egész jól összefoglalták, mi történt volna benne és azt már nem biztos, hogy elolvastam volna.