Ősemberek, ​ősmagyarok 2 csillagozás

Hóman Bálint: Ősemberek, ősmagyarok Hóman Bálint: Ősemberek, ősmagyarok Hóman Bálint: Ősemberek, ősmagyarok

Hóman ​Bálint utolsó, poszthumusz művének új, szöveghű kiadása, a szerző kézirata alapján. A mű összefoglalja korának tudását az emberré válás folyamatáról, a civilizáció kezdeteiről, majd részletesen szól a különféle európai népek kialakulásáról, s végül a magyarság őstörténetéről, vándorlásáról, ősi kultúrájáról.
Hóman ekként vall könyvéről: „Könyvem nem aprólékos részletkutatáson alapuló monográfia, hanem a tudomány eddigi eredményeinek rendszeres összefoglalása. Önálló forráskutatást az összes őstörténeti tudományok nagyon is szerteágazó tárgykörében természetesen nem is végezhettem, de az eredményeket, az egymásnak gyakorta ellentmondó feltevéseket és elméleteket egységes szempontból mérlegelve, ugyanabból a forrásanyagból és ugyanazokból a tudós megállapításokból sokszor az eddigi felfogástól merőben eltérő következtetésekhez jutottam. A magyar őstörténeti részben saját korábbi álláspontomat is kénytelen voltam több alapvető kérdésben lényegesen módosítani.
Az… (tovább)

Kairosz, Budapest, 2014
Attraktor, Máriabesnyő - Gödöllő, 2013
Kairosz, Budapest, 2002
260 oldal · puhatáblás · ISBN: 963940652x

Görgey Artúr: Életem és működésem Magyarországon az 1848. és 1849. években I-II.
Vágó Ádám: A Kárpát-medence ősi kincsei
Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai
Hahn István: Róma istenei
Bibó István: A kelet-európai kisállamok nyomorúsága
Zsoldos Péter: A Viking visszatér
Hegyi Dolores – Kertész István – Németh György – Sarkady János: Görög történelem
Brodarics István: Igaz leírás a magyaroknak a törökökkel Mohácsnál vívott csatájáról
Bánffy Miklós: Huszonöt év
Lázár Ervin: Magyar mondák