Max ​elcsatangol 14 csillagozás

Holly Webb: Max elcsatangol

Molly odáig van a boldogságtól, amikor megkapja Maxot, a gyönyörű, óangol juhászkutya kölyköt. Amíg a kislány iskolában van, Max kétségbeesetten vágyakozik utána, alig várja, hogy Molly hazaérjen, és végre játszhassanak. Egyik nap azután a kiskutya észrevesz egy nyitott ablakot, és kis gazdája keresésére indul. A világ azonban igencsak félelmetes hely egy kiskutya számára, főleg, ha teljesen egyedül rója az utcákat. Max hamarosan el is téved, és komoly bajba keveredik. Vajon viszontlátja-e még valaha Mollyt?

Eredeti mű: Holly Webb: Max the Missing Puppy

Eredeti megjelenés éve: 2008

Könyvmolyképző, Szeged, 2011
108 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632455358 · Fordította: Robin Edina · Illusztrálta: Sophy Williams

AniTiger MP
Holly Webb: Max elcsatangol

Aranyos, abszolút szeretetre méltó könyvecske. Szerettem Mollyt és Maxet, majdnem a szívem szakadt meg az otthon hagyott kutyus gondolatai miatt… Sajnos én is szoktam „mindjárt jönni”, mint minden gazdi…
Tetszett, szerettem.

(OFF: Lehet, hogy nem vagyok eléggé a toppon lelkileg Az ember, akit Ovénak hívnak után, de ezen is majdnem bebőgtem…)

Fairy
Holly Webb: Max elcsatangol

Az első Holly Webb könyv amit olvastam.
A kisfiam olvassa éppen csak beleolvastam aztán azt vettem észre,hogy vége.
Aranyos kis történet egy cuki kiskutyáról aki elszökik otthonról.
Olvasni tanuló gyerekeknek, könnyű a nyelvezete és nagyobb betűkkel van szedve.

Perly
Holly Webb: Max elcsatangol

A fülszöveg alapján sokkal unalmasabb történetre számítottam. Egyfelől örülök annak, hogy tévedtem, másfelől viszont mégiscsak jobb lett volna, ha unalmas, mint hogy Maxnek ilyen borzalmas dolgot kelljen elszenvednie.
Nagyon megörültem, hogy a mese főszereplője egy óangol juhászkutyus, ugyanis rögtön eszembe jutott róla a Hercule és Sherlock című film azon jelenete, amiben Christopher Lambert le óangol juhászozza Sherlockot. :D Azt viszont nem igazán értettem, hogy az illusztrációkon szereplő blökik, miért úgy néznek ki, mint a bobtailek, ezért rákerestem a fajtára. Mint kiderült (a Wikipédiának hála!), egy és ugyanaz a kettő. Hát igen… Ma is tanultam valami újat! :D
Mint kb. az összes Holly Webb-könyvnél, itt is irritáltak a szülők, főleg Molly anyukája. Még ő papol a gyereknek a gondoskodásról és a felelősségről (meg arról, mi a legjobb Maxnek, miközben fingja sincs róla!), amikor az ő figyelmetlensége miatt történt ez a sok szörnyűség szegény kis csöppséggel.
Teljesen átéreztem Molly helyzetét. Mi is keresztülmentünk ezen, nem is egyszer! Csak a mi kutyusunk nem volt kölyök, és spoiler.
Összességében nem volt rossz. Megérdemli az öt csillagot. :-)

Paulina_Sándorné
Holly Webb: Max elcsatangol

Egy ideje ez a könyv volt az esti mesekönyv, ezért haladtam/haladtunk lassan. :-) Élvezték a gyerekek és én is Max a kölyökkutya vidám és néhol szomorú történetét. Kedves történet az állattartáshoz és az állatok szeretetéhez kapcsolódóan.

moncsicsi83
Holly Webb: Max elcsatangol

Első Holly Webb könyv, amit olvastam, azt hiszem nem az utolsó. Egy csodálatos történet egy kiskutyáról. Állatbarátoknak kötelező olvasmány!!!!!

Nefelejcs000
Holly Webb: Max elcsatangol

Nekem nagyon tetszett. Szeretem a kutyás könyveket, mert én is szeretnék egyet. Nagyon izgultam olvasás közben, de tetszett a vége.

Duck
Holly Webb: Max elcsatangol

Az első könyvem amit kiolvastam.
Nagyon tetszett Max története.

mnyitrai
Holly Webb: Max elcsatangol

A Max elcsatangol is aranyos történet. Az elején megint nagyon hangsúlyos a felelős állattartás elsajátításának fontossága. Érdekes, ahogy az írónő bemutatja az egyes karakterek érzéseit, gondolatvilágát, így mindenkit megismer az olvasó. Szerintem kisgyermekek számára kitűnő mese, a felnőtteket nem feltétlenül köti le, bár igen olvasmányos. Katarzist nem okoz, de azért lehet örülni a happy endnek.

Könyvmolyképző, Szeged, 2011

Perly

A kutyus olyan parányinak és tehetetlennek látszott, hogy Jasmine nem bírta már visszatartani a könnyeit, amelyek lassan végiggördültek az orrán.
Anyukája vigasztalóan átölelte, és kivezette a váróba. Ennél többet úgysem tehettek: vártak.

70. oldal, 4. fejezet (Könyvmolyképző, 2011)

cassiesdream

– Fantasztikusan néz ki! – Jasmine boldogan figyelte hétfő reggel a kiskutyát, aki épp egy régi játékkal hempergőzött.