Max ​elcsatangol 35 csillagozás

Holly Webb: Max elcsatangol

Molly odáig van a boldogságtól, amikor megkapja Maxot, a gyönyörű, óangol juhászkutya kölyköt. Amíg a kislány iskolában van, Max kétségbeesetten vágyakozik utána, alig várja, hogy Molly hazaérjen, és végre játszhassanak. Egyik nap azután a kiskutya észrevesz egy nyitott ablakot, és kis gazdája keresésére indul. A világ azonban igencsak félelmetes hely egy kiskutya számára, főleg, ha teljesen egyedül rója az utcákat. Max hamarosan el is téved, és komoly bajba keveredik. Vajon viszontlátja-e még valaha Mollyt?

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Állattörténetek Könyvmolyképző · Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
108 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632455358 · Fordította: Robin Edina · Illusztrálta: Sophy Williams
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632455358 · Fordította: Robin Edina · Illusztrálta: Sophy Williams
Könyvmolyképző, Szeged, 2013

AniTiger P>!
Holly Webb: Max elcsatangol

Aranyos, abszolút szeretetre méltó könyvecske. Szerettem Mollyt és Maxet, majdnem a szívem szakadt meg az otthon hagyott kutyus gondolatai miatt… Sajnos én is szoktam „mindjárt jönni”, mint minden gazdi…
Tetszett, szerettem.

(OFF: Lehet, hogy nem vagyok eléggé a toppon lelkileg Az ember, akit Ovénak hívnak után, de ezen is majdnem bebőgtem…)

Trudiz >!
Holly Webb: Max elcsatangol

Édes kis történet, melybe belefért vágyódás a kis kutyus iránt. Öröm a megszerzésével, és bonyodalom is akadt. Nyaralás, találkozás, és kellemes lezárás.

szmelus P>!
Holly Webb: Max elcsatangol

Aranyos kis történet. Gyorsan olvastatja magát. Sajnáltam a kutyust, de örülem, hogy vannak segítőkész emberek. Gyermeknek szóló történet, ami felhívja a figyelmet a felelősségteljes állattartásra, nehézségekre, örömére. Mindenképpen ajánlom olyan szülőknek és gyermekeiknek együtt olvasásra, akik gondolkodnak egy kis állat befogadásán.

Lilla>!
Holly Webb: Max elcsatangol

Emlékszem, hogy még 6-7 éves kaptam szülinapomra az egyik barátnőmtől. Nagyon tettszett, mert imádom a kutyákat. Kiolvastam még 7-8-9-10 évesen egy csomószor (ez a csomó nem három, hanem 8 vagy kilenc :D)
Nagyon aranyos és megható történes a kutya és a gazdája közötti kötelékről.
Igaz, hogy már kinőttem az ilyen könyvekből, de még most is ugyanolyan aranyos és megható mint 6 évesen volt ; )

Újraolvasva: 2020.06.06.
Az angol verzióhoz segítségül kezdtem el újra a történetet. Igaz, hogy végül sikerült angolul folytatnom a regényt, segített. És még mindig nem untam meg. :)

eeszter P>!
Holly Webb: Max elcsatangol

Kedves történet ez is, és külön érdekes benne az a szituáció, hogy az elcsatangolt kiskutyához egy másik kislány is elkezd kötődni, és ennek a helyzetnek a feloldása vezet végül a sztori kiteljesedéséhez.

Ananiila>!
Holly Webb: Max elcsatangol

Anyukámnál süteményt sütöttünk és amíg vártuk, hogy hűljön a krém lekaptam a polcról ezt a kis könyvet, ami egyébként a keresztfiam miatt van anyuéknál, ha rátörne az olvasási láz (bárcsak!) legyen mihez hozzányúlni.
Ez most nem tetszett annyira, mint egy korábban olvasott rész. 2008-ban mikor íródott e könyvecske is volt net meg mobil és érthetetlen számomra a család inkompetenciája ahogy kezelte a kutyus eltűnését. Szerintem komoly tanítói lehetőséget hagyott ki az írónő, hogy is kellene ilyenkor nekiállni egy elveszett állat felkutatásának. Persze cserébe kaptunk érzelmes és megható történetet. De ez engem most inkább felbosszantott.
Egy 8 éves gyereknek viszont jó lehet. Bár Mátém szerintem azt mondaná, hogy túl csajos.

HarleyQuinn>!
Holly Webb: Max elcsatangol

Az első Holly Webb könyv amit olvastam.
A kisfiam olvassa éppen csak beleolvastam aztán azt vettem észre,hogy vége.
Aranyos kis történet egy cuki kiskutyáról aki elszökik otthonról.
Olvasni tanuló gyerekeknek, könnyű a nyelvezete és nagyobb betűkkel van szedve.

Perly>!
Holly Webb: Max elcsatangol

A fülszöveg alapján sokkal unalmasabb történetre számítottam. Egyfelől örülök annak, hogy tévedtem, másfelől viszont mégiscsak jobb lett volna, ha unalmas, mint hogy Maxnek ilyen borzalmas dolgot kelljen elszenvednie.
Nagyon megörültem, hogy a mese főszereplője egy óangol juhászkutyus, ugyanis rögtön eszembe jutott róla a Hercule és Sherlock című film azon jelenete, amiben Christopher Lambert le óangol juhászozza Sherlockot. :D Azt viszont nem igazán értettem, hogy az illusztrációkon szereplő blökik, miért úgy néznek ki, mint a bobtailek, ezért rákerestem a fajtára. Mint kiderült (a Wikipédiának hála!), egy és ugyanaz a kettő. Hát igen… Ma is tanultam valami újat! :D
Mint kb. az összes Holly Webb-könyvnél, itt is irritáltak a szülők, főleg Molly anyukája. Még ő papol a gyereknek a gondoskodásról és a felelősségről (meg arról, mi a legjobb Maxnek, miközben fingja sincs róla!), amikor az ő figyelmetlensége miatt történt ez a sok szörnyűség szegény kis csöppséggel.
Teljesen átéreztem Molly helyzetét. Mi is keresztülmentünk ezen, nem is egyszer! Csak a mi kutyusunk nem volt kölyök, és spoiler.
Összességében nem volt rossz. Megérdemli az öt csillagot. :-)

Paulina_Sándorné P>!
Holly Webb: Max elcsatangol

Egy ideje ez a könyv volt az esti mesekönyv, ezért haladtam/haladtunk lassan. :-) Élvezték a gyerekek és én is Max a kölyökkutya vidám és néhol szomorú történetét. Kedves történet az állattartáshoz és az állatok szeretetéhez kapcsolódóan.

moncsicsi83>!
Holly Webb: Max elcsatangol

Első Holly Webb könyv, amit olvastam, azt hiszem nem az utolsó. Egy csodálatos történet egy kiskutyáról. Állatbarátoknak kötelező olvasmány!!!!!

Perly>!

A kutyus olyan parányinak és tehetetlennek látszott, hogy Jasmine nem bírta már visszatartani a könnyeit, amelyek lassan végiggördültek az orrán.
Anyukája vigasztalóan átölelte, és kivezette a váróba. Ennél többet úgysem tehettek: vártak.

70. oldal, 4. fejezet (Könyvmolyképző, 2011)

cassiesdream>!

– Fantasztikusan néz ki! – Jasmine boldogan figyelte hétfő reggel a kiskutyát, aki épp egy régi játékkal hempergőzött.

– Ó, csodás! Becsukták a kaput! Sajnos a kölykök
meglehetősen élénkek, csak arra várnak, hogy kiszök-
hessenek és felfedezhessék a világot

– Igen,
valóban sok munkát igényel. Gondoskodni kell ar-
ról, hogy a szőrük mindig tiszta legyen, és hogy ne

legyenek sebek vagy sérülések a vastag bunda alatt.
És nagyon sok testmozgásra van szükségük. Az óan-
gol juhászkutya nagy felelősség, teljes elkötelezettsé-
get igényel. Úgy értem, a kutyatartás sohasem köny-
nyű feladat, de egy ilyen állat gondozása néha tény-
leg kemény munkát jelent.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A legbátrabb kölyök, akinek pofácskája csaknem
teljesen fehér volt, fekete fülecskével és egy kalózok-
hoz méltó sötét folttal a szemén