Gombóc, ​az elhagyatott kiskutya 36 csillagozás

Holly Webb: Gombóc, az elhagyatott kiskutya

Chloé bátyja, Will, eltöri a lábát, és hetekre kórházba kerül. Anya és apa nem tudja, kire bízhatnák a család élénk kölyökkutyáját, Gombócot.
Gombóc szomorú és magányos, akárcsak Chloé. De a kislány igazából nem szereti a kutyákat, Gombóc pedig csak Will után sóvárog. Vajon megbarátkozhat-e egymással a kislány és a kiskutya?

Eredeti megjelenés éve: 2010

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: 5 éves kortól

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Állattörténetek Könyvmolyképző · Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
108 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452746 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Sophy Williams
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
Könyvmolyképző, Szeged, 2012

FeketeAlex IP>!
Holly Webb: Gombóc, az elhagyatott kiskutya

Elsők között ezt olvastam Holly Webb könyvei közül. Először félbehagytam, valamiért nem tetszett, később mégis befejeztem. Most is nagyon tetszik, bár kicsit gyorsan halad a történet. spoiler

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
Annemary>!
Holly Webb: Gombóc, az elhagyatott kiskutya

Egy aranyos kis történet Gombócról, aki unatkozik és sokat csintalankodik, Chloéról, aki vigyáz a kiskutyára, míg a bátyja kórházban van. Történet arról, hogyan barátkozik meg Chloé a kiskutyával, akit végül nagyon megszeret!
Kedvet kaptam a többi történet elolvasásához is!

Perly>!
Holly Webb: Gombóc, az elhagyatott kiskutya

Újabb kedvenccel bővült a listám! :-) Végre egy történet, ahol nem vágyakoznak valamilyen kis kedvencre, mivel már van nekik, sőt a szülők sincsenek ellene. Eleinte félve kezdtem bele, ugyanis a fülszöveg alapján egyáltalán nem tetszett Chloé kutyák iránti ellenszenve. Persze kiderült, hogy erről szó sincs, hiszen spoiler.
Szívet melengető, ahogy Will balesete összekovácsolta Chloét és Gombócot. ♥ Több ilyen sztori kellene…

AranyCsillag>!
Holly Webb: Gombóc, az elhagyatott kiskutya

Aranyos kis történet volt, de a cím alapján teljesen másra számítottam (később kiderült, hogy az eredeti címben „lonely” van, nem elhagyatott, aminek már sokkal több értelme van). Egyébként aranyos volt, bár nagypapán és Gombócon kívül a többi szereplőt nem sikerült megkedvelnem. Mondjuk nem is én vagyok a célkorosztály :D

Brigii_3>!
Holly Webb: Gombóc, az elhagyatott kiskutya

Ez is egy remek kis könyv volt, mind a legtöbb Holly Webb könyv. Igazából régen ezek szerettették meg velem az olvasást, szóval most újraolvastam egyet.
Még mindig tetszik. :D

Kedy>!
Holly Webb: Gombóc, az elhagyatott kiskutya

Ez a második Holly Webb könyv amit olvasok. Nem néztem utána, hogy mik az eredeti címek, de ennél sem erre számítottam a címe alapján. Ettől függetlenül aranyos a történet.

Moncsi22>!
Holly Webb: Gombóc, az elhagyatott kiskutya

Aranyos kis történet volt. Tudom ajánlani minden szülőnek és gyermeknek. Egy rövid de tömör és tanulságos mese, egy kislányról aki fél a kutyáktól, egy fiúról aki sajnos eltörte a lábát és egy kiskutyáról aki unatkozik és ezért csintalanságokat követ el.

szmelus P>!
Holly Webb: Gombóc, az elhagyatott kiskutya

Aranyos kis történet, ami rávilágít arra, hogy egy családban egy házi kedvenc nem csak egy emberé, mert bármikor történhet a „Falkavezérrel” valami (itt: lábtörés, de ha nyaralni megyünk is kell valakinek gondoskodni kis kedvencünkről ha nem vihetjük magunkkal) . S így másnak kell gondoskodni róla.
A cím tényleg rossz, mert nem elhagyott, inkább magányos:

FeketeAlex IP>!

Nyár van ugyan, mondta, de amikor valami baj történik, a legjobb orvosság a forró csokoládé.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A me-
részebbik kiskacsa óvatosan megcsipkedte Chloé
sportcipőjének az orrát, de láthatólag nem volt tőle
elragadtatva.
– Bocs! – suttogta a kislány. Visszafojtotta a neve-
tést, nehogy elijessze a kacsákat. – Elfogyott a szend-
vics, nem tudlak benneteket megkínálni semmivel.

Perly>!

– Huhh, de nehéz vagy – szólt Chloé. – De nem baj. Nincs nálad jobb alvómaci – sóhajtott.

87. oldal, 7. fejezet (Könyvmolyképző, 2012)