Cirmi ​az éjszakában (Állattörténetek) 35 csillagozás

Holly Webb: Cirmi az éjszakában

Jasmine boldog, amikor a szomszédok megkérik, gondoskodjék a cicájukról, míg ők elutaznak karácsonyra. Most legalább egész vakációját a gyönyörű Cirmivel töltheti! Cirmi szeret Jasmine-nel játszani, és a kislány meg a cica hamarosan elválaszthatatlanok lesznek. Csakhogy Jasmine nem sejti, hogy Cirmi titkot őriz. Akármilyen hideg és sötét van odakint, eljött az ideje, hogy Cirmi elhagyja Jasmine-t meg a meleg, biztonságos otthont, és búvóhelyet keressen. De vajon hová mehetett?

Eredeti mű: Holly Webb: Alone in the Night

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó!

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
102 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452937 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Sophy Williams
Könyvmolyképző, Szeged, 2012
Könyvmolyképző, Szeged, 2010

Trudiz P
Holly Webb: Cirmi az éjszakában

A határtalan macskaszeretet árad az egész történetből. Jasmine néha már túláradó szeretettel fordul a cicus felé. Persze a szülők is idővel beadják a derekukat, hisz nehéz ellenállni egy ilyen aranyos kis lénynek. Kedves illusztráció is tetszettek. Felidézte gyermekkoromat. Nekem is sokszor volt kiscicám. :)

sarahangel P
Holly Webb: Cirmi az éjszakában

Ez egy aranyos történet aranyos rajzokkal illusztrálva, egy kislányról, Jasmine-ról, és a szomszédék macskájáról, Cirmiről.

*** TÖRTÉNET (SPOILERT TARTALMAZHAT!!!) ***

Jasmine nagyon szereti a macskákat, de sajnos a szülei nem engedik, hogy sajátja legyen. Jasmine felfedezi, hogy a szomszédjaiknak új családtagjuk van, a Cirmi nevű macska. Ők ketten összebarátkoznak, mert mikor Cirmi gazdái nincsenek otthon, a cica át-átsurran mindig a szomszédba Jasmine-ékhoz.

A szomszédok is látják, hogy ők mennyire jóban lettek egymással, ezért mikor karácsonykor elutaznak 3 hétre, megkérik Jasmine-t, hogy vigyázzon Cirmire, amit ő boldogan fogad. A vakáció is kezdődik, és nagyon jól elvan a kislány Cirmivel. Cirmi viselkedése azonban hirtelen megváltozik, és spoiler, amit Jasmine nem tud hova tenni, de persze erre is választ kapunk a történet végi csattanóval. :)

Valahol valósághű is ez a mese, hiszen a gyerekek általában szeretni szokták a cicákat, és a cicák is a gyerekeket. Szerintem nagyon jól leírta az írónő a cicák jellegzetes tulajdonságait, és hogy mennyire meg lehet őket szeretni bizony, Jasmine szüleit is sikerült meghódítania Cirminek ;).
***
Ha lesz gyerekem, neki is fogom majd olvasni ezt a mesét titokban remélem, hogy Ő is olyan nagy macskás lesz majd, mint én ;). De felnőtteknek is ajánlom a könyvet, akik a lelkük egy részében még gyereknek érzik magukat. :)

kratas P
Holly Webb: Cirmi az éjszakában

Öööö, aranyos volt, de most nem voltam elég fáradt a meséhez.spoiler
Azért gyakorlott macskabefogadóként az egy kicsit erős volt, hogy nem tűnt fel, hogy Cirmike áldott állapotban van. Elég más a formája a dagadt, illetve a megesett macskahölgy hasának. Még ha kis termetű és csak 1-2 cicája lesz akkor is nagyon hülyének kell lenni ahhoz, hogy ne tűnjön fel a helyzet :)
Na mindegy, aranyos volt, kedves, gyerekeknek való.

Kukuucs P
Holly Webb: Cirmi az éjszakában

Aranyos történet egy kislányról, aki nagyon szeretne egy cicát, majd végül élesben ki is próbálhatja, milyen Cirmi gazdájának lenni. Cirmi titkát már a könyv felénél sejtettem, ami a végére be is bizonyosodott. A történet valóságos, nem voltak benne olyan részek, ami nem lenne hihető egy ilyen kislányos-cicás mesében.
A 8 éves húgomnak is nagyon tetszett a történet, önálló olvasásra is alkalmas már ilyen korú gyerekeknek.
A rajzok is nagyon szépek!

Molymacska
Holly Webb: Cirmi az éjszakában

Már régóta szemeztem Webb kisasszony cicás (és kutyás, hörcsögös, lovas, papagájos.. igen, én ezekre is kíváncsi vagyok :D ) történeteivel, és most rávettem magam, akármennyire is nehéz volt, hogy újra belemerüljek a gyerekkönyvek világába. A történet cuki volt, nagyon cicás (bár én már tudtam mi lesz a csavar a történetben, vérbeli cicagazdiként) a képek pedig nagyon aranyosak lettek (nem mindig élethűek… de cukik) Gyerekeknek ajánlom, főleg ha szeretik a cicukat vagy ha az anyuka szereti a cicukat de a gyerek MÉG nem ;)

moncsicsi83
Holly Webb: Cirmi az éjszakában

Nagyon jó könyv, talán az eddig olvasott Holly Webb könyvek közül a legjobb. Cirmit a sorokat olvasva nagyon megszerettem…

Lahara ISP
Holly Webb: Cirmi az éjszakában

Alsós koromban nagyon tetszett volna, most inkbbább úgy tűnt, hogy Jasmine tipikusan az a kislány, aki minden eszközt bevet, hogy macskája legyen, és hatalmas szerencséjére, tényleg.
Viszont a borító alapján én végig úgy gondoltam Cirmire, mint egy kölyök macskára, szóval az egy dolog, hogy túl fiatal, de azért ennyire nem. Különben nem volt rossz történet.

TiaRengia IMP
Holly Webb: Cirmi az éjszakában

Unokahúgom nyári olvasásgyakorlásra szánt ajándékát muszáj voltam letesztelni, jól is esett nagyon:) Bájos angliai történet egy kislányról és egy cicáról, a végén csattanóval. Remélem, az ajándékozottnak is tetszeni fog :)

Snowberry

Imádat.
Cuki a borító, szépek a rajzok, jó a történet.
Csak ajánlani tudom.

A_lexa

A cica berontott Jasmine-ék kertjébe. Talán a lyuk kicsi ahhoz, hogy a fekete macska követhesse.

Amethyst

Nyalogatta a szája szélét, megpróbált szabadulni a bogár szokatlan ízétől. A bogarak ízletesnek látszanak, olyanok, mint valami mozgó macskaeledel, de az ízük nem valami finom.