Cica ​az erdőben 50 csillagozás

Holly Webb: Cica az erdőben

Ella nagyon szereti a cicáját, Pamacsot. Szörnyen megijed, amikor Pamacs egy téli napon nem tér haza. A kiscica azonban élvezi, hogy kint lehet, különösen, amikor elered a hó, és megkergetheti a szép hópelyheket, felfedezheti a téli ruhába öltözött kerteket.
Hanem hirtelen hóvihar kerekedik, és Pamacs eltéved az erdőben. Vajon megtalálja-e Ella a kis kedvencét?

Eredeti megjelenés éve: 2007

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: 4 éves kortól

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Állattörténetek Könyvmolyképző · Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
104 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451039 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Sophy Williams
Könyvmolyképző, Szeged, 2013
98 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451039 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Sophy Williams
Könyvmolyképző, Szeged, 2010
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451039 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Sophy Williams

sarahangel P>!
Holly Webb: Cica az erdőben

Pamacs egy tündéri kiscica, nagyon megszerettem már az előző könyvben is, így nagyon megörültem, mikor rádöbbentem, hogy ez az ő történetének folytatása. :)

Pamacs végre meglelte az otthonát, szerető gazdit talált Ella személyében. Ella nagyon aggódik, nehogy megint elvesszen Pamacs, ezért eleinte nem is engedik ki a lakásból. Pamacs szívesen menne felfedezőútra, mint minden macska, de mivel tudja, hogy Ella aggódik, így elfogadja, hogy szobacica lett. Mígnem Ella szülei úgy döntenek, hogy macskaajtót szereltetnek fel, hogy a cica nyugodtan járhasson ki-be. Pamacs örömmel kezdi használni az ajtót, de mindig óvatos, és nem megy messzire. Egy nap megjön viszont az igazi tél, és a cica annyira megörül a hópelyheknek, hogy észre sem veszi, és sikerül messzebbre csatangolnia, ismeretlen tájakra, így ismét elveszik. Miközben megpróbál hazajutni és addig is keresni valami meleg, száraz helyet, ahová behúzódhat éjszaka, talál valamit, vagy inkább valakit? spoiler Így lesz Pamacsból hős, mert spoiler, és persze mondanom sem kell, hogy így aztán spoiler. ;)

Az előzőhöz hasonlóan ez is egy kedves, tanulságos történet. Pamacs mellett Ella is nagyon szerethető, okos és érzékeny kislány, valahogy jobban ráérez a dolgokra, mint a szülei. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e vajon folytatás spoiler. ;)

eeszter>!
Holly Webb: Cica az erdőben

Ennek a résznek az a különlegessége, hogy bemutatja, hogy vesz pártfogásba egy cica egy másikat. Kedves történet.

Anetta_Ef P>!
Holly Webb: Cica az erdőben

Tökéletes folytatása volt a Cica a hóban című kötetnek.
Megismerkedhetünk benne Hópihével, az elárvult kiscicával.
Pamacs ismét kalamajkába keveredik, de ez sem történik véletlenül, egy szívet melengető végkifejletben csúcsosodik kalandja.

Habók P>!
Holly Webb: Cica az erdőben

Kedves történet, néhol megható is, tényleg gyerek kezébe való. És nagyon jók az illusztrációk is.

csgabi P>!
Holly Webb: Cica az erdőben

Hamarabb elkezdtem, mint ahogy bejelöltem, de villamoson, metrón nem akartam ezzel bajmolódni, így csak itthon jelöltem a kezdést.
Kedves történet, igazi kisgyerekeknek való könyv, nagyon bájos mese.

Holly Webb: Cica az erdőben

Íme, Pamacs történetének folytatása! Ezt azért hangsúlyozom ki, mert nem olvastam a fülszöveget, és a borítón se pihentettem sokáig a szemem, hogy ez feltűnjön. Szóval, amikor belekezdtem, nagyon megörültem, hogy ismét ez a tündéri kiscica lesz a főszereplő. :-)
Az előzőhöz hasonlóan ez is egy aranyos történet. Ha úgy vesszük, még egy kicsit jobb is, mivel ebben a részben sokkal kevesebbet kell izgulni Pamacsért, ráadásul nincs benne olyan sok emberi szereplő, mint az ezt megelőző kötetben. Szerencsére az emberek most nem sok vizet zavartak. Egyedül Ella anyukája fárasztott, de ő nagyon. Ella viszont még mindig nagyon értelmes kislány, és a megérzései is jók. Tanulhatnának tőle a felnőttek… De a legeslegjobb dolog, ami ebben a részben történt, hogy spoiler! <3

moncsicsi83>!
Holly Webb: Cica az erdőben

Huhh, hát ez nem sorozat véletlen? Pamacs cicáról (amikor új családba került) már olvastunk, és ez most ismét róla szól a családban, egy kis kalanddal… Nagyon nagyon aranyos, kedves történet. Kisfiammal mindig vártuk az estét, és szinte versenyt futottunk a szobába, hogy olvashassuk, vajon mi történik Pamaccsal?! :)

Hiúzka>!
Holly Webb: Cica az erdőben

nagyon cuki könyv.el lehet rajta sírni magunkat.

Ambery>!
Holly Webb: Cica az erdőben

Meg mindig imadom Pamacsot es Ellat. Kisgyerekenek es anyukajuknak is nagyon ajanlom, foleg uhy ha a picivel mar lehet beszelgetni arrol, hogy mi is tortent a konyvben a cicaval es az miert volt fontos szamara. Igazi rejtve tanitos tortenet kicsiknek es nagyoknak.

SoHo>!
Holly Webb: Cica az erdőben

Aranyos kis történet, régen kedvencem volt, imádtam.

A_lexa>!

– Csak nem látogattál el megint a kisállatkereskedésbe? – kérdezte az anyukája kicsit vidáman, kicsit bosszankodva. – Az a macska azt fogja hinni, hogy mindennap karácsony van!

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Pamacs cica hanyatt feküdt a kosarában szőrös
hasát mutogatva, és egy egészen picit horkolt. Nem
aludt mélyen, éppen csak szendergett, mancsait az
álla alá dugva. Kicsiny teste a kosárnak csak egy sar-
kát foglalta el. Pamacs cica lassan-lassan növekedett.
A kosárra ráragyogott a téli napfény. Igen kellemes
volt itt heverészni. Pamacs legszívesebben így töltöt-
te volna az egész délutánt. Gyűjtötte az erőt, hogy
amikor Ella hazajön az iskolából, együtt tudjanak
játszani.

Perly>!

Nemigen engedték ki, amióta Ella és a családja örökbe fogadta, és néha egy egészen picit unatkozott is, amióta szobacica lett belőle.

Perly>!

Hát, igazság szerint igen kicsi macska, de a galamboknak köztudottan igen kicsi az agya.

Perly>!

Úgy húzta elő rejtekéből, akár bűvész a nyuszit a cilinderből!