Bukfenc ​bajba jut 65 csillagozás

Holly Webb: Bukfenc bajba jut

Katie nem hisz a fülének. A szülei beleegyeztek, hogy kiskutyát kapjon! Mihelyt megpillantja a csintalan Bukfencet, biztosra veszi, hogy a családja is ugyanúgy rajong majd érte, mint ő.
De Jess, a nővére aggódik. Hogyan fogadja majd a jövevényt a cicája, Tigris? Katie bízik benne, hogy hamar megbarátkoznak, ám a dolgok nem mennek simán. Valahányszor Bukfenc játszani próbál Tigrissel, a cica megharagszik rá, ő pedig bajba jut. Bukfenc el van szontyolodva. Miért nem akar Tigris a barátja lenni?

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Állattörténetek Könyvmolyképző · Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
104 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452593 · Fordította: Varsányi Anna · Illusztrálta: Sophy Williams
Könyvmolyképző, Szeged, 2013
Könyvmolyképző, Szeged, 2011

Bukfenc · Tigris

AniTiger P>!
Holly Webb: Bukfenc bajba jut

Nekem eddig ez a leg-leg-legkedvencebbik Holly Webb történetem. Cica, kutya, boldog család, havas táj, Karácsony és egy bazi nagy, porcukros happy end. Mert megérdemlem. =^.^= OFF: Jé, most nézem, hogy jó néhány éve már észleltem a könyvet egy kölöknél. :'D

GytAnett>!
Holly Webb: Bukfenc bajba jut

7-8 évesen nyilván jobban értékeltem volna a történetet. Esti mesének teljesen ideális, akárhányszor álltam neki az ágyban fekve olvasni ezt a könyvet, max. 2 fejezet után tutira elaludtam. :D Pedig amúgy nem volt unalmas. Illetve de, mert nem az ilyen könyvekhez vagyok szokva, de a maga módján esemény- és érzelemdús.
Nem értem, hogy hogyan lehet ilyen cuki kiskutyát rajzolni. Még a pálcikaemberrel is meggyűlik a bajom, de erre valaki megtaníthatna. Most ingert érzek arra, hogy nekem is legyen kiskutyám. :D Még jó, hogy nincsen macskám, így összeszokási problémáink nem lennének.
Egyébként Holly Webbről még soha nem hallottam, már ezért is megéri Meseszakértővé válnom, mert tudom gyűjtögetni, hogy én majd mit fogom a gyerekeimnek felolvasni. Már egy könyv után bátran állíthatom, hogy H.W. könyvei simán terítékre fognak kerülni.
Nem tudom, hogy konkrétan hogyan kellene értékelni egy-egy mesekönyvet. Aranyos, cuki, meg minden. Nem a korosztályom, de na. Jó volt. :)

jagoka1984 P>!
Holly Webb: Bukfenc bajba jut

Amíg várunk egy másik sorozat újabb kötetének megjelenésére, el kellett kezdeni valamit olvasni esti meseként. Így esett a választás erre a könyvre. Elsőre csak 1 kötetet vettem meg. Hátha nem fog tetszeni, akár nekem, akár a gyerekemnek. Már a felénél elkezdtem a többi kötetet is beszerezni. Kedves kis történet.

BertaPalikSzilvi P>!
Holly Webb: Bukfenc bajba jut

Ez a bájos történet nagyobbacska, már olvasni tudó gyerekek számára önálló olvasásra is jó lehet.
A gyerekek nagyon szeretik az állatokat,a legkisebb fiam kutya és cica bolond, úgyhogy bíztam benne, hogy őt is leköti majd.
Kisfiúk és kislányok számára egyaránt érdekes lehet, hiszen olyan a cselekmény , ami mindannyiuk számára ismerős lehet.
Katie nagyon szeretne egy kiskutyát, és egy napon a szülei végre beleegyeznek.
A vidám kiskutya azonnal belopja magát a kislány szívébe, ám a nővére aggódik,hogy mi lesz a cicájukkal, hogyan fognak kijönni egymással.
Nálunk nagyon aktuális volt most ez a történet, mert a három éves fiam cicárt nyúz a kutya,papagáj és hörcsög hármas mellé.

Paulina_Sándorné P>!
Holly Webb: Bukfenc bajba jut

Aranyos történet volt. Cuki volt a kiskutya. Jó volt figyelni, ahogy a macskával próbálkozott barátkozni. Katie és Jess érdekes testvérek, néha Jess-t egy picit önzőnek éreztem. Aranyos volt Bukfenc ismerkedett a környezetével. spoiler

Habók P>!
Holly Webb: Bukfenc bajba jut

Egyszerű, rövid, néhol kicsit érzelgős történet sok hasznos tudnivalóval. Bizony a kutya és a macska összeszoktatása nem egyszerű, főleg, ha a macska az idősebb, és ő van birtokon belül. De – mint ebben a könyvecskében is történik, megoldható. (Viszont a molyos fülszöveg… elolvasta a könyvet, aki azt írta?) Az illusztrációk változatlanul tetszenek. (Ja, és amúgy, mi az, hogy „bajba jut”? Bajba kerül!)

eeszter>!
Holly Webb: Bukfenc bajba jut

Szintén egy nagyon kedves része a sorozatnak, itt a fő hangsúly a kiskutyának egy olyan családba történő beilleszkedésén van, ahol már él egy macska.

Nordlicht>!

Idén nyáron beköszöntött nálunk a Holly Webb-korszak (is). :D
Bukfenc története az elsők között került a kezünkbe (könyvtári kölcsönzés), így még nagyon lelkesen hallgatta az aprónép a felolvasást.
A könyvből megtudhatjuk, mi történik, ha egy cica mellé érkezik kutya egy családba, hogyan próbál barátságba kerülni egy kölyökkutya egy már korosabb macskával (akinek nem folyton a játék körül forognak a gondolatai), milyen balesetek történnek egy kiskutyával, aki próbálja felfedezni a világot, és hogy a sok bosszúság (és egy komolyabb családi összeveszés) után miként fordulnak jóra a dolgok.
Kutya és macskabarát gyerekek imádni fogják!

Vaklarma P>!
Holly Webb: Bukfenc bajba jut

Az eleje elég nehezen indult be, talán ennek is köszönhető, hogy az első három fejezet után a kislányom félrerakatta velem, és csak most került elő újra. A vége azonban sok mindenért kárpótol, így aztán végül ez a rész is megérdemel négy csillagot.

anitha P>!
Holly Webb: Bukfenc bajba jut

Ez most más volt, mint amiket eddig olvastam. Már eleve van egy háziállat a családban, méghozzá egy macska, és a nyakára szándékoznak hozni egy játékos kölyökkutyát. A dolgokat még az is bonyolítja, hogy ugyan névleg mindkét állat a teljes családé, de igazából a cica a nagyobbik testvér, míg a kutyus a kisebbik kis kedvence. Amikor Tigris nem fogadja jól az új jövevényt, akkor a testvéri ellentétek is lángra kapnak. Közben közeleg a karácsony, hogy lesz így békés az ünnep?
Ez a könyv mondhatni cukiság duplázó, mert cicát és kutyát is kapunk egy történeten belül, méghozzá csodás rajzokkal.

Könyvmolyképző, Szeged, 2016

Perly>!

A kutya életre szóló társ, nem játék a fa alá.

19. oldal, 2. fejezet (Könyvmolyképző, 2009)

Kapcsolódó szócikkek: kutya
mnyitrai>!

Meg ne nyalj megint – mondta Bukfencnek. De nem haragszom ám. Egyelőre.

Kapcsolódó szócikkek: Bukfenc · Tigris
Perly>!

– Fölvihetem a szobámba? – esedezett Katie.
– A helyedben nem tenném – vélekedett Apu, ahogy befordultak az utcájukba. – Kezdjük ott, hogy elájulna a rendetlenségtől…

46. oldal, 5. fejezet (Könyvmolyképző, 2009)