Az ​ellopott kiskutya 74 csillagozás

Holly Webb: Az ellopott kiskutya

Emily még soha ilyen remek ajándékot nem kapott, mint ezen a karácsonyon. Egy igazi arany labrador kiskutyát! Csak azt sajnálja, hogy az iskolába nem viheti magával. Egy délután nagy baj történik: Sam-et ellopják a kertből! Emily nagyon szomorú, de elhatározza, hogy visszaszerzi a kutyáját – csak az a kérdés, hogyan fogjon hozzá?

Eredeti megjelenés éve: 2008

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: 6 éves kortól

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Állattörténetek Könyvmolyképző · Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
104 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451053 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Sophy Williams
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
100 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451053 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Sophy Williams
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
98 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451053 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Sophy Williams

jagoka1984 P>!
Holly Webb: Az ellopott kiskutya

Nagyon úgy néz ki, hogy a sorozat összes kötetét meg kell vennem. Amellett, hogy kedves kis történet, sokat tanulhat belőle a gyerek, a felelősségteljes állattartásról, állatgondozásról.

Any>!
Holly Webb: Az ellopott kiskutya

Ciki, nem ciki… felnőtt fejjel igazán élveztem ezt a kis történetet! :D
Kíváncsiságbòl került a kívánságlistámra, majd egy kedves Moly által a polcomra. Szeretem a tanítò jellegű mesekönyveket és tudatosan készülök a jövőre.
Ez a kis könyvecske teljes mértékben elnyerte a bizalmamat. Jöhet a többi is!! A gyerekeknek megmutatja az utat a felelős állattartás felé, nekük felnőtteknek pedig felnyitja a szemünk, hogy sokszor a gyerek szava ér a legtöbbet; tessék figyelni rá!
Remélem, hamarosan ez Az ellopott kiskutya is gazdárs talál :)

szmelus P>!
Holly Webb: Az ellopott kiskutya

Aranyos kis történet. Gyorsan olvastatja magát. Hihetetlen mi minden történhet egy kis kutyussal. Segít, hogy felismerjük a kutya tartás előnyeit és hátrányait, hogy mire van szüksége egy kutyusnak, hogy ne bízzunk meg mindenkiben. És egy kis nyomozás is van benne. Mindenképpen ajánlom olyan szülőknek és gyermekeiknek együtt olvasásra, akik gondolkodnak egy kis állat befogadásán

Paulina_Sándorné P>!
Holly Webb: Az ellopott kiskutya

Aranyos történet volt, kedves rajzokkal. Tetszett, ahogy az író visszaadta a kislány örömét a kutyus miatt. Remélem a gonosz emberek megkapják méltó büntetésüket. Jack nagyon aranyos volt, ahogy énekelt a kutyussal.

Ingryd >!
Holly Webb: Az ellopott kiskutya

Nagyon aranyos és tanulságos történet. Nagyon jól tanítja, felhívja a figyelmet, hogy mit jelent egy kis állat a lakásban. Érdemes lenne egyszer mindenkinek kézbe vennie és elolvasnia. Nagyon jó történet a szeretetről, a kitartásról, a bizalomról…

Hencsulátor>!
Holly Webb: Az ellopott kiskutya

Nagyon aranyos történet, ami tükrözi, hogy mennyi szeretetet adnak ezek a szőrös kis angyalok. Nagyon tetszik, hogy rávezet a felelős állattartásra. A karaktetek nagyon szerethetőek, Sam pedig egy cukorbogár. Én hiszek abban, hogy az állatok nagyon jó emberismerők, ez ebben a történetben is fontos szerepet kapott.

eeszter>!
Holly Webb: Az ellopott kiskutya

Ez a rész szinte krimibe „csapott át”, nagyon izgalmas történet kerekedett belőle.

Nyctea P>!
Holly Webb: Az ellopott kiskutya

Ez a 3. könyv, amit Holly Webbtől olvasok, és a 3. olyan történet, amely karácsony környékén játszódik, főszereplője pedig egy kislány, aki nagyon-nagyon szeretne egy kisállatot, amit valami módon meg is kap. Persze van egy szeleburdi öcsike is a képben. Lehet, hogy rosszul sikerült kiválasztanom a könyveket, mindenesetre a 3. hasonló alaptörténet már nem volt annyira érdekes…

De ha mindezektől eltekintve értékelem, ez egy nagyon aranyos könyv, cseppnyi izgalommal, kutyarablással, nyomozással, és a megszokott állatszeretettel. Továbbra is nagyra értékelem Holly Webb írásaiban, hogy a gyerekek nyelvén szólva hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra és az állatokkal való együttérzésre. Ha oda kerül a sor, biztosan olvasok majd tőle a saját gyermekemnek is.

Habók P>!
Holly Webb: Az ellopott kiskutya

Viszonylag jó ötvözete a kutyatartási kézikönyvnek és a kisgyerek-kalandregénynek, de mivel nincs a közelemben ilyen korú gyerek, nem tudom, melyik a hatásosabb. Nekem egy kicsit szájbarágósnak tűnt az eleje. Viszont jó, hogy egy könyv ezt is felvállalja, mert tényleg sok gyerek nem is tudja, mit jelent egy kis állat a lakásban. spoiler

Juca P>!
Holly Webb: Az ellopott kiskutya

Emily nagy álma válik valóra, egy kiskutyát kap karácsonyra. A lány igazán felelősségteljes gazda, az apukájával még kutyaiskolába is elviszi Samet. Emily nagyon boldog egészen a kutyarablásig, majd ő maga próbálja meg felderíteni a rablók nyomát.
Aranyos történet, kutyaszerető gyerekek egyik kedvence lehet.

Piratgirl26 P>!

Sam nagyon szeretett Emily ágyán aludni, és szentül meg volt győződve arról, hogy a kosara csak nappali szunyókálásra való. Az ő feladata, hogy vigyázza Emily álmát.

Piratgirl26 P>!

Butaság valakiről azt hinni, hogy kutyatolvaj, csak mert piros a kesztyűje.

– Figyeljetek
csak! Nem hallatszik valami a konyhából? Mintha
valami neszt hallanék! Vagy talán a kamrából…? Va-
lami
ugatásfélét…?
Emily izgatottan felugrott, és már szaladt is ki a
konyhába, onnan a kamrába, ahol a mosógép állt.
A kamra sarkában világszép, vadonatúj kosár állt.
Emily mellé térdelt, közben izgalmában alig jutott
lélegzethez. A kosár puha takaróval volt kibélelve, és
a takaró sarkában aranyszínű szőrcsomó bújt meg.
Emily csak nézte, nézte, a kiskutya pedig olyan na-
gyot sóhajtott, hogy egész teste beleremegett, aztán
fél szemét kinyitotta, és felpislantott Emilyre. Érde-
kesnek találhatta, amit látott, mert kinyitotta a másik
szemét is, és aztán a pici kutya megfordult, és felállt.
Óriásit ásított, kinyújtotta rózsaszín nyelvét és tű-
hegyes kis fehér fogait, aztán a kosárban Emily felé
totyogott. A kislány és a kiskutya valósággal össze-
dugták az orrukat. A kiskutya félve megbillentette a
farkát, aztán megnyalta Emily arcát, és reménykedve
nézett fel rá. Talán számíthat egy kis becézgetésre.
Unalmas volt ebben a kosárban kuporogni!

– És az a hirdetés a tévében…? – kér-
dezte aggodalmasan. – Már elküldtem a karácsonyi
levelet, mire megláttam. Az volt benne, hogy nem
szabad kutyát ajándékozni karácsonyra.
Emily szülei összenéztek. – Így igaz, Emily –
mondta az anyukája. – Sokan azt gondolják, milyen
jó ajándék is egy aranyos kiskutya, aztán mikor meg-
nő, már fárasztja őket a vele járó sok vesződség.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Emily ölében, amíg kényelmes helyet nem talált.
Kényelmesen elhelyezkedett, és a következő pilla-
natban már aludt is.
Emily gyönyörködve nézte, amint a kutya kicsi
teste álmában meg-megrándul. Még most sem hitte
el, hogy ez a kiskutya igazán az övé! Ennél boldo-
gabb már nem is lehetne.