A ​titkos kiskutya 34 csillagozás

Holly Webb: A titkos kiskutya

Amikor Daisy megérkezik szüleivel a tanyára, ahol a család a nyári vakációt készül tölteni, már tudja, hogy remekül fogja érezni magát. Különösen miután tudomására jut, hogy a tanya kutyájának nemrégen kölykei születtek! Daisy nem tud ellenállni, szívébe zárja az egyik kiskutyát, akinek titokban a Barney nevet adja.
A kislány és Barney hamarosan elválaszthatatlan barátokká válnak, és amint a nyaralás a végéhez közeledik, Daisy egyre nehezebben tudja elképzelni, hogy elhagyja a kiskutyát. Jóllehet mindvégig pontosan tudta, hogy nem tarthatja meg Barneyt, hogyan lesz most képes mégis búcsút venni tőle?

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Állattörténetek Könyvmolyképző · Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633991527 · Fordította: Robin Edina · Illusztrálta: Sophy Williams
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
116 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633991534 · Fordította: Robin Edina · Illusztrálta: Sophy Williams
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
116 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633991527 · Fordította: Robin Edina · Illusztrálta: Sophy Williams

Zivih>!
Holly Webb: A titkos kiskutya

Nagyon szeretem ezt a könyvet. Cuki, aranyos és kedves történet. Bármikor szívesen elolvasom

Vaklarma P>!
Holly Webb: A titkos kiskutya

A német juhász az egyik kedvenc fajtám, de ez egy akkor is erősen közepes Holly Webb. Az eleje mérsékelten aranyos, aztán jön sok-sok szenvedés meg nyavalygás, mert a kislány is vágyik a kutyusra, a kutya is a kislányra, de mégsem lehetnek egymáséi (igen, a megfogalmazás direkt volt, olykor kezdett egy harmadrendű romantikus ponyvához hasonlítani), majd az utolsó két fejezetben, mivel nagyon nem akar már összejönni a dolog, hirtelen dráma, izgalom, gyors happy end, és vége. Asszem kezd csömöröm lenni Holly Webbtől.

Perly>!
Holly Webb: A titkos kiskutya

És íme, itt van a második kedvenc könyvem Holly Webbtől! ♥ Imádtam, de egy valamit sosem fogok megérteni.
Miért van az, hogy az általam eddig olvasott blökis történeteiben a szülők ennyire húzzák a szájukat, ha a gyerek kutyát szeretne. Mindig azzal jönnek, hogy túlságosan nagyra nő, túl sok helyet foglal, nem a házba való, nincs kert vagy ha van, akkor túl kicsi, sok figyelmet igényel… stb. Ezer évbe telik, mire belátják, hogy semmi rossz sincs az ebtartásban (miután a jószág számukra elképzelhetetlen hőstettet visz véghez!), és a csemetéjük/csemetéik szerencséjére, végre beadják a derekukat.
Kajla tüneményes kiskutya. Dollyval pedig tökéletes párt alkotnak. A borítója és a benne lévő illusztrációk is meseszépek! :-)

lettielena>!
Holly Webb: A titkos kiskutya

Elsős vagyis bocsánat most már másodikos uncsim adta kölcsön, hogy olvassam el, mert nagyon jó! És igaza volt, még ennyi idősen is élveztem és szerintem tök jó ötlet, így megmutatni a gyerekeknek, mennyire fontos törődni a háziállatokkal. :)

Radics_Végh_Ivett>!
Holly Webb: A titkos kiskutya

Nagyon szertem Holly Webb könyveit. Ez a kötet különösen a szívem csücske, mert nekünk is németjuhász kutyánk volt (sajnos öreg volt és nagyon beteg lett). Ezekben a kötetekben az is tetszik, hogy nem csak úgy kap egy gyerek egy kutyát/macskát, hanem a gondozására is tanít.

aszor>!
Holly Webb: A titkos kiskutya

Második könyvem volt az írónőtől. Gyorsan olvasható történet, egy kedves kicsi kutyáról, akibe beleszeret a farmon nyaraló Dolly. Mindketten érzik, hogy egymásnak teremtette őket az élet, de még a szülőket meg kell puhítani. A könyv közepe kicsit döcögős, de aztán az ég és az árvíz segít a szülőknek dönteni.
Aranyos, kedves történet, végig magam előtt láttam ezt az aranyos, kajla fülű, játékos kutyust. Előhívta az emlékeimből azt a 40 évvel ezelőtti kiskutyát, akit én Szultánnak neveztem el, és ugyanilyen kajla volt a füle.

Bódizs_Boróka>!
Holly Webb: A titkos kiskutya

Azt még az elején le kell szögeznem, hogy nem vagyok oda a kutyákért, de ez azért mégiscsak csodálatos! Különösen az tetszett benne, hogy Kajla kimentette őket, a bajból.