A ​rémült kismacska 15 csillagozás

Holly Webb: A rémült kismacska

Milyen kalandokat él át a megrémült kismacska?

Maddy tökéletes otthont akar biztosítani gyönyörű, teknőctarka cicájának, Sütinek. Minden idejét az új jövevénnyel tölti, játszik vele, dédelgeti. És biztos benne, hogy az élénk kismacska élvezni fogja a kert felfedezését is.

Süti hamarosan elég nagy már, hogy kimehessen. Ám nem tudja, hogy a kertet a két nagy, szomszéd macska a saját felségterületének tekinti. A kandúrok mindent megtesznek, hogy a kiscicát elijesszék. Szegény Süti hamarosan már annyira retteg, hogy nem is mer kimenni, és egész nap rejtőzködik.

Vajon Maddy megtalálja a módját, hogy segítsen a cicájának?

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Állattörténetek Könyvmolyképző · Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634573258 · Fordította: Palásthy Ágnes
Könyvmolyképző, Szeged, 2018
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634573265 · Fordította: Palásthy Ágnes

Amethyst >!
Holly Webb: A rémült kismacska

Jó pár cicás és kutyusos alkotásán túlestem már, mégis, ebben a viszonylag friss Holly Webb kötetben találkoztam először olyan konfliktussal, mely számomra is életszerűnek hatott: avagy hogyan neveljünk egy védtelen kiscicát úgy, hogy a környék kandúrjai, kik maguk között már felosztották a kertünket, bármikor terrorizálhatják az új jövevényt. A történet által felvázolt probléma komolyabbnak tűnt, mint az általam is olvasott korábbi kötetekben, plusz a szerző a „miértekre” is nagyobb hangsúlyt fektetett.
Meglepett. Ennyi hasonló sémára épülő kötet után úgy véltem, a szerzőnő talán már kezd kifogyni az ötletekből. Ehhez képest egy váratlanul erős, tanulságokban gazdag történetet kaptam, ahol nem csak a Süti nevezetű kiscicának, de fiatal gazdájának is meg kell küzdenie a mindennapok problémáival. A rajzok pedig továbbra is szemet gyönyörködtetőek. Szerintem tetszeni fog annak a kislánynak is, akinek eredetileg szántam.

ahorvath P>!
Holly Webb: A rémült kismacska

Nagyon aranyos volt a mese. Az elején nem értettem, hogy ez az édes kiegyensúlyozott kismacska mitől is rémült, hogyan fog a címhez passzolni a történet. :D
Ez a mese kicsit máshogy alakul, mint amiket eddig olvastam az írónőtől. Itt az idilli helyzet fordul át a szomszéd macskák terrorja miatt problémásba. Emlékeim szerint eddig minden történet, amit olvastam a bonyodalommal indult.
Persze itt is örülhetünk, hiszen a végére minden megoldódik. Nem hiszem, hogy ez bárkinek spoiler lett volna. :D
Végig vigyorogtam Süti cukiságán. Nemrég került a szomszédunkba egy kutyakölyök, és olvasás közben ez az energiabomba ugrott be, ahogy folyamatosan csak játszani akar, ahogy Süti is. :D Hiába más faj, a kölykök játékossága közös bennük.
Ez a könyv most belépett nálam a TOP3 Holly Webb történetek közé.

Amethyst >!

Ben nem túl gyakran verekszik, de ha mégis rászánja magát, szerintem egyszerűen ráül az ellenfelére, és agyonnyomja.