A ​magányos kiskutya 42 csillagozás

Holly Webb: A magányos kiskutya

Evie boldog – végre ő is kap kiskutyát! A kutyus rajong Evie-ért, szereti, ha kényeztetik, Evie ágyán alhat, és naponta elmehet a kislány elé az iskolába. Ám hamarosan új családtag érkezik: Evie kisöccse, Sam. Egyszeriben mindenki Sam körül sürög-forog, a kiskutyával nemigen törődnek. Evie már nem játszik vele, nem is sétáltatja, és Bobby roppant magányos…

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Állattörténetek Könyvmolyképző · Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
102 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451046 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Sophy Williams
Könyvmolyképző, Szeged, 2010
104 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451046 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Sophy Williams

jagoka1984 P>!
Holly Webb: A magányos kiskutya

Ezt a könyvet gyerekeknek, felnőtteknek is el kellene olvasni, mielőtt úgy döntenek, hogy egy kis kedvencet vesznek születésnapra, karácsonyra. Nagyon szépen elmeséli ez a kis történet, hogy a kis kedvencbe ki játszódik le, amikor már nem foglalkoznak vele úgy, ahogy kellene

Szimirza P>!
Holly Webb: A magányos kiskutya

Aranyos, megható, de főként elgondolkodtató és tanulságos, mert egy kiskutya nagy felelősséggel jár és nem csak ideig óráig.

Mucusmoly_>!
Holly Webb: A magányos kiskutya

Nagyon tetszett ez a könyv, mert a kutyus és a kislány megszerették egymást.
Az elején lassan indult, de később lendületet vett.
Ajánlom azoknak a lányoknak, akik szeretik a kutyákat.

Arabella>!
Holly Webb: A magányos kiskutya

Nahát, ez egy nagyon cuki kis könyv volt, tény hogy nem nekem való, de ha már a kezembe került, elolvastam. Bobby nagyon aranyos kiskutyus, az én lányom régóta szeretne ilyet :) De nem kap :)
Tehát a kis könyvecske mondanivalója: nem csak nagyon akarni kell ilyen aranyos kiskutyát, hanem gondolkodni is kell róla ! :)

eeszter>!
Holly Webb: A magányos kiskutya

Nagyon felháborodtam a könyvben szereplő szülők viselkedésén! Ez az egyszer kell kutya, aztán nem kell kutya aztán meg mégis kell, hú, nagyon dühített! Csak az a baj, hogy ez sajnos nem az író fantáziája, mert a való életben is sok ilyen van :( Maga a kiskutya, kislány és nagymama története viszont kedves és szerethető, szívesen olvastam, és kislányom is többé-kevésbé hallgatta.

Dia20646 P>!
Holly Webb: A magányos kiskutya

Nagyon aranyos, megható történet egy kutyus otthonra találásáról. Végig izgultam, hogy mi történik majd. Az elején annyira simán ment minden, de aztán, ahogy jöttek a gondok egyre több viharfelhő is gyülekezett az égen. Természetesen a végére azért minden jóra fordult.
A könyv nagyon jól bemutatja, hogy egy kutyus befogadása a családba mennyi figyelemmel, kötelezettséggel is jár és ezt minden családtagnak meg is kell tanulnia.
Tanulságos és elgondolkodtató, hogy milyen fontos a felelős kutyatartás.
Kicsiknek és nagyoknak is egyaránt ajánlom.

bozs>!
Holly Webb: A magányos kiskutya

Miért van az, hogy mostanában minden könyvön sírok?? Ez is annyira megható volt. :)
Ha a gyerekeimnek kutyája lesz, attól fogok félni, hogy szegényke magányos lesz.

Kniki>!
Holly Webb: A magányos kiskutya

Aranyos történet egy magányos, elhanyagolt kiskutyáról, aki a végén megtalálja társaságát és boldog lesz.

ahorvath P>!
Holly Webb: A magányos kiskutya

Erre a könyvre határozottan pipa vagyok!
Nagyon jól indult, szerintem eddig a humora is ennek volt a legjobb. Az első pár oldal, amikor Evie várja a kistesót, de már herótja van attól, hogy minden róla szól, annyira aranyosan volt megírva. Még az is tetszett, hogy ugyan az volt a szándék a kiskutya vásárlás mostani időzítésével, hogy ne érezze magát olyan magányosnak a kislány, miközben a szülőket indokoltan jobban lefoglalja a kistesó, mégis csak tesó miatt hanyagolja Bobbyt a lány. Ez is olyan jól le volt írva.
De aztán spoiler hozzáállás nagyon feldühített. Hiszen volt ott még lehetőség, amit meg sem fontoltak. Nagyon nem tartottam nevelő szándékunak ezt a részt.
Pedig egészen addig az egyik kedvencemmé vált mind a sztori, mind pedig a leírása. :( Kár érte, sajnálom.
Majdnem el is felejtettem. Kb .10 Holly Webb könyvet olvastam eddig, de úgy látom az állatnevek újrahasznosításra kerültek. Egy ma olvasott cicás könyvben lévő két cica név (Ben és Tigris) itt nagymama két kutyájának a neve. :)

Araragat_Kasztór_Polüdeukész >!

A pénztárosnő visszamosoly-
gott Evie anyukájára, és így
szólt: – Semmi baj. A húgom
terhes, és a múlt héten kétszer
is kizárta magát a házból.- Mi-
kor jön a baba?
– Még kilenc hét – sóhajtott
Evie édesanyja. – Borzasztó
lassan telik az idő – mondta, és
megpaskolta óriási pocakját.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész >!

Most is végigböngészte a porszívókat, fűnyírókat,
egy lány hirdetését, aki bébiszitternek ajánlkozik –
aztán csaknem felsikoltott örömében. A hirdetés,

amit megpillantott, nagyobb volt, mint a többi, és
fényképet is mellékeltek hozzá: egy kosár aranyos
kiskutya volt rajta, egymás hegyén-hátán, és az egyi-
kük egyenesen Evie-re mosolygott!