A ​bajba jutott őzgida 22 csillagozás

Holly Webb: A bajba jutott őzgida

Loláék kertjének árnyékos zugaiban titokzatos és félénk őzek rejtőzködnek…

Amikor Lola új házba költözik az anyukájával, aggódik, mert maga mögött kell hagynia a régi életét. Ám a változás néhány jó dolgot is hoz. Szereti új otthonát a hatalmas, elvadult kerttel, ahová néha belátogatnak az őzek egy törött kerítésen át.

Egy nap a kislány rábukkan egy őzgidára, aki, úgy tűnik, bajban van. Lola elhatározza, hogy megtesz mindent, amit csak tud, hogy segítsen a megrettent kis állaton. De vajon képes lesz rá egyedül?

Eredeti cím: The Hideaway Deer

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634578338 · Fordította: Palásthy Ágnes
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634577591 · Fordította: Palásthy Ágnes

HalmiBettina>!
Holly Webb: A bajba jutott őzgida

A 7 és a 9 éves gyermekeimnek választottam ezt a könyvet esti olvasmánynak, és bizony volt olyan este, amikor 4 fejezetet is fel kellett olvasnom, annyira izgalmas volt számukra a történet, amellyel több ponton tudtak kapcsolódni. A történet főszereplője új házba költözik az édesanyjával, ahogy pár hónapja mi is birtokba vettük új otthonunkat. Holly Webb egyszerű, kedves stílusban mesél a kisiskolás korosztálynak, akár első önálló olvasmánynak is jó választás lehet ez a kötet, de akkor is segítség lehet, ha válásról, változásról, költözésről, iskolaváltásról, állatvédelemről szeretnénk beszélgetni a gyermekeinkkel.

Prücsök>!
Holly Webb: A bajba jutott őzgida

A sok kutyás, cicás Holly Webb történet után felüdülés volt egy őzikét látni a borítón és róla olvasni. A nagybetűs, egyszerű nyelvezetű, könnyen érthető bájos könyv a már olvasni tudó és szerető kisiskolásokat célozza, de akinek olvasni kevésbé szerető gyermekei vannak, mint nekem, az szívesen olvassa fel nekik, hátha ezáltal megszeretteti velük a betűk világát. Ez a történet alkalmas is az olvasás megszeretésére. Izgalmas, érdekes, tanulságos. És megnyugtatásul írom: állatbarát. Bár van benne elszomorító rész, a bajbajutott gida a legjobb emberi kezekbe kerül. Az őzike mellett szó esik barátságról, őszinteségről, költözésről, külön élő szülőkről, iskolaváltásról is. Nagyon szerettük.

Pancseszko>!
Holly Webb: A bajba jutott őzgida

Ez a könyv azért tetszett mert nagyon szeretem az őzeket.Cuki volt az őzgida.

Juca P>!
Holly Webb: A bajba jutott őzgida

Imádnivaló történet egy kislányról, aki egy bajba jutott őzgida segítségére siet. Bepillantást nyerhetünk az őzek életébe. Egyúttal szól a barátságról, a bizalomról és az elengedésről. Az Öreg néne őzikéje is eszembe jutott olvasás közben. A rajzok is csodaszépek, különösen azok, amelyeken a gida szerepel.

Kaméleon>!
Holly Webb: A bajba jutott őzgida

Ez a könyv megható, érdekes és meglepetéssel teli pillanatokkal van tele .

eeszter P>!
Holly Webb: A bajba jutott őzgida

Több könyvet olvastunk már kislányommal a szerzőtől, és nagyon kellemes változatosság volt most a háziállatok után egy őzike történetét mesélni. Kifejezetten tetszett, hogy arra nevel, ne magunknak akarjunk felnevelni egy vadon élő állatot, hanem úgy segítsük, hogy később vissza tudjon térni a saját közegébe, az erdőbe.

dianakruger>!
Holly Webb: A bajba jutott őzgida

Ez a fekete-fehér illusztrációkkal ékesített kisregény vált a szívemnek egyik legkedvesebbikévé. Végtelen szerethetősége mellett informatív is. Olyasmiket is megtudhattam az őzekről, illetve a szokásaikról, amikről eddig fogalmam sem volt. Lola, az anyukája és Chris bácsi azok a tipikusan nagyvonalú, kedves emberek, akikről az ilyen kaliberű történeteknél szeretek olvasni. Az állatok szeretete és védelme mellett a könyv rámutat a barátság és az őszinteség fontosságára is. Ami azonban tanulságként mindennél lényegesebben átjön: hogy néha el kell engednünk azt, akit szeretünk a saját érdekében.

Mostantól, ha rossz napok jönnek azonnal, gondolkodás nélkül ezt a regényt fogom leemelni a polcról.

Judy22>!
Holly Webb: A bajba jutott őzgida

Nagyon kedves kis történet volt a barátságról. :)
Később bővebben…

farkaseva0308 P>!
Holly Webb: A bajba jutott őzgida

Nagyon aranyos az őzgida. Megható és érdekes a könyv. Biztos máskor is el fogom olvasni.

Zalkodi_Erna>!
Holly Webb: A bajba jutott őzgida

Kedves történet amiben egy 7-8 éves sokszor talán magára is ismerhet. Különböző élethelyzeteket érint, pl.: külön élő szülők, költözés, iskolaváltás, új kapcsolatok kialakítása stb. Mindezek mellett ott vannak az őzek. Nemcsak aranyosak és jó róluk olvasni, de érdekes dolgok is kiderülnek belőle. Nem győzi elégszer ismételni, hogy mit kell tenni, ha elhagyott kisgidával találkozunk, de megtudhatjuk, hogyan kell táplálni őket, mire van szüksége egy elárvult gidának és még jópár dolog kiderül róluk. Örülök, hogy léteznek ilyen könyvek.

Könyvmolyképző KU>!

Lola lombháza alatt egy halvány aranyszínű teremtmény álldogált. Aztán megjelent egy másik is. Lehajolt, és a füvet kezdte legelni. Majd jött egy újabb, és még egy.
– Őzek! – suttogta anyu. – Ó, Lola, hát nem gyönyörűek?
– Őzek vannak a kertünk végében?

Könyvmolyképző KU>!

Elég sokféle állatot láttak a kertben, ahogy az esték egyre világosodtak. Volt egy róka, aki rendszeresen ki-be bóklászott a tüskés bokrok között, sőt, még egy borzot is láttak a ház oldalánál elkocogni. Úgy tűnt, a kerítésen lévő lyuk valóságos sztrádaként szolgál mindenféle vadon élő állatnak.

Könyvmolyképző KU>!

Lola a régi iskolájába járt már elsős kora óta. Mindenkit ismert, még a tanárokat is. Most pedig elölről kell kezdenie mindent. Anyu azt mondta, hogy Amie és Eloise, Lola két legjobb barátnője meglátogathatja majd és ott is alhatnak nála, de az nem ugyanaz, mint minden nap találkozni velük az iskolában. Kivel fog viccelődni? Kivel fog beszélgetni az ebédszünetben? Lola nem könnyen ismerkedett új emberekkel, és ahányszor csak erre gondolt, mindig fájni kezdett a hasa. Próbálta anyu elől eltitkolni, mennyire aggódik, de volt egy olyan érzése, hogy anyu úgyis tudja.

Könyvmolyképző KU>!

Lola hirtelen kihúzta magát, amint a törött kerítést figyelte. Mintha ott mozogna valami. Igen, feltűnt egy finom, hegyes kis arc; sebesen mozgott a füle, amint az őz meggyőződött róla, hogy minden biztonságos. Besiklott a kertbe, megkerülte a tüskés bokrokat, aztán orrával megböködte a fűben lapuló kicsinyét. A gida talpra vergődött, megállt vékonyka lábán, és döfködni kezdte az anyja hasát, tejet keresve. Az anya csendben álldogált a sötétedő kertben, amíg a kicsinye szopott. Lola pedig magában mosolyogva figyelte őket.

Könyvmolyképző KU>!

Az őzgida még hangosabban panaszkodott. Nyilván meglátta anyut és Lolát, és megrémült. Rugdalózott, és küszködve próbált szabadulni, de teljesen bele volt gabalyodva a hálóba. Az anyja sebesen körbe-körbejárt, a farka fehér töve villogott a szürkületben.

Könyvmolyképző KU>!

Mondtam már neked, hogy anyukám meg én találtunk egy őzgidát, amikor anyu nyírta a füvet? Teljesen egyedül, összegömbölyödve feküdt, és akkor még semmit sem tudtunk az őzekről, és azt hittük, hogy talán elhagyta az anyja. Felhívtuk Chris bácsit, és ő azt mondta, valószínűleg csak várja, hogy visszaérjen érte. Tudod, ők nem tudnak annyit gyalogolni, mint a nagyok.