A ​nagy finálé (Geek girl 6.) 8 csillagozás

Holly Smale: A nagy finálé

„Harriet Mannersnek hívnak, geek vagyok, és mindörökké az is leszek…”
Harriet Manners minden létező tényt ismer.
A modellkedés önmagában nem egyenes út a népszerűséghez.
Az sem, ha az ember végtelen mennyiségű listát ír.
Azok, akik szeretnek, nem várják el, hogy megváltozz.
Ha hihetünk a statisztikáknak, akkor sokkal kisebb az esélye annak, hogy nem botlasz bele az ausztrál volt barátodba Ausztráliában, mint annak, hogy mégiscsak összefutsz vele.
Harriet elmegy a messzi déli féltekére, és maga mögött hagyja a listákat, és végre Nat kerül a rivaldafénybe. Most, hogy otthon van egy már-majdnem-de-még-nem-teljesen-barátja, Jasper, Harrietet felkészületlenül éri, amikor váratlanul találkozik szupermodell volt barátjával, Nickkel.
Itt az ideje, hogy Harriet a jövőre koncentráljon. Hogy végre rájöjjön, mi is a szíve vágya. És hogy megtanulja, hogy kell elengedni valakit…

Megérkezett a számos elismerést nyert Geek Girl-sorozat befejező kötete.

Eredeti mű: Holly Smale: Forever Geek

Eredeti megjelenés éve: 2017

Menő Könyvek, Budapest, 2018
368 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634034773 · Fordította: Nánási Yvette
Menő Könyvek, Budapest, 2018
368 oldal · ISBN: 9789634035343 · Fordította: Nánási Yvette

zakkant
Holly Smale: A nagy finálé

Holly Smale sorozatzáró könyve most sokkal inkább az érzelmekre helyezi a hangsúlyt, és ezzel semmi baj nincs. Lehet nosztalgiázni a régi Harriet sztorikon, vannak vicces jelenetek megint, felfedezhetjük Ausztrália csodás vidékeit, és egy ponton érdemes elővenni a zsebkendőket is. Minden szereplő jelen van nagyjából a sorozatból egy-egy rész erejéig, így tényleg bestof Geek girl volt.

Szeressétek A nagy finálét, mert méltó lezárása a Geek girl sorozatnak, ami 6 kötet alatt nagyjából végig tartotta a jó/nagyon jó színvonalat, és ez alól az utolsó kötet sem kivétel.

Bővebb értékelés a blogon: http://www.zakkantolvas.hu/2018/04/holly-smale-nagy-fin…

Jákó_G
Holly Smale: A nagy finálé

Egy nagyon jó sorozatot zártam le ezzel a kötettel. Borzasztóan örülök, hogy rátaláltam. Egyből magával ragadott, mert volt benne egy pici varázslat és különlegesség. Még ez az utolsó rész is bővelkedett izgalmakban és fordulatokban, voltak komoly, megrázó jelenetek ugyanakkor a humor sem maradt el. Ausztráliát nagyon szerettem, örülök, hogy itt játszódott a záró könyv.
Nagyon tetszettek a komolyam hangvételű gondolatfoszlányok, amelyek minden kötetben jelen voltak, az irónő sokszor megmelengette vele a lelkem vagy éppen elgondolkodtatott. Találkozhattunk a régi szereplőkkel és Yuka rendezvénye is egy méltó lezárása volt a történetnek.
Harriet sokat változott, sokkal komolyabb és érettebb lett. A első kötetekben felbukkanó, ismét jelentkező problémákra abszolút másként reagált, sokkal érettebben. Természetesen a bugris, figyelmetlen énje sem tűnt el teljesen (szerencsére). Ismét volt félreértett telefonbeszélgetés, keresgélés egy idegen városban (egy ismerős fiú után) és meggondolatlan modellmunka.
Végre Nat is többet tevékenykedett a könyvben és sikerült az ó álmait is megvalósítani, aminek nagyon örültem.
Nick-et még mindig bírom, de a végén picit túl lett értékelve, az írónő picit eltúlozta az alakját. Már gondolatot olvasott, a tökéletes hűség és erényesség példaképévé vált, arról nem is beszélve, hogy még azt is tudta a csaj mikor hova fog menni és mik az éppen megszülető ötletei. Már azt vártam, hogy a következő pillanatban fogja magát és bejelenti, hogy ő Superman és elszálldosnak a naplementében. Kicsit túl tökéletesre sikerült.
Nagyon szép vége lett az egész történetnek, bár néhol úgy éreztem az írónő túlságosan is jó befejezést akart, ezért egy picurit elrugaszkodott a valóságtól spoiler. De az egész egy kitalált történet, úgyhogy nem kötekedünk. :)
Szép lezárás volt, mindenkit újra láthattunk és elbúcsúzhattunk tőlük. Harrietet pedig otthagytuk az ő lovagja karjaiban tökéletes boldogságban. Hogy melyik lovagéban? :) …

Holly Smale: A nagy finálé

Nekem ezzel az utolsó résszel ambivalens érzéseim vannak. Valamilyen szinten örülök, hogy vége, de hiányozni is fog, mert azért elég sok időt úgy mond „együtt” töltöttünk.
Hiányozni fog Henriet és az ő sok-sok ténye,a miket eltudnék igazából képzelni Gondoltad volna? oldalon is. :D
Akkor az Ő drága családja Annabel, Richard, Bunty spoiler és az édes húga. A barátai Nat spoiler, Toby spoiler. A kedvenc tündér keresztanyám, akinek a neve vége nem iam, hanem burt van és az ő édes, de vicces becenevei. Azok a gyönyörű helyek ahol járt a fotózások során és most már az Én listámon rajta vannak.
Örültem, hogy utolsó részben Yuka még egyszer szerepet kapott. Én kedveltem az elején őt az elején is.
Lehet nem a legjobb lezárást kapta ez a könyvsorozat, de még is így a legtökéletesebb szerintem.

kiborlil

A nevem Harriet Manners, és szerencsés vagyok.

kiborlil

A nagymamám kinyitja világoskék szemét, amiben nem látszik más, csak boldogság.
Csak béke, szeretet, elégedettség, és egy csodálatos, megélt élet sugárzik belőle.
– Akkor el lehet engedni – mosolyodik el lágyan. – Mert tudjuk, hogy mindig itt lesz.

kiborlil

És egy másodperc töredéke alatt minden emlékem előjön.
Az ágyban fekszem, csupa rúzs és hintőpor vagyok. Elvágódom a busz folyosóján.
Belezuhanok egy kalapos standba. Bemászom egy asztal alá. Harminc kéz lendül a
levegőbe. Pörgök a reflektorfényben. Ugrálok a hóban. Egy levágott copf. Ülök a kifutón.
Állok egy ajtóban. Az első csók. A tévében.
Látom magam előtt a japán halpiacot és egy polipot. Egy szumószínpadot. Egy
üvegkalitkát, benne több száz baba. Egy zebrát. Egy új kishúgot.
Látom New Yorkot és egy nevelőnőt. A körhintát. A planetáriumot. Egy partit. A
Brooklyn hidat. Vécépapírt és Ikaroszt. Dinoszaurusz alakú sütiket. Marrákest és egy
majmot. A csillagos partit. Piknikeket és kávézásokat. Egy reklámügynökséget. A
hasonmásomat. Egy indiai elefántot és a festéktűzijátékot. Egy rózsaszínbe borult
kávézót. Látom Sydneyt és a búvárkodást, meg a divatbemutatót, ami csak úgy ragyog a
sok aranytól.
Összefoglalva: Látom, ahogy egy egész világ feltárul mögöttem.
És egy új világot is látok, ami épp megnyílik előttem.
Egy olyan világot, amelybe tökéletesen beleillek.

Kapcsolódó szócikkek: hintőpor · rúzs
kiborlil

Mosolyogva leteszem a telefont, és előveszek a zsebemből egy piros filcet.
(..)
Óvatosan, nagy betűkkel felírom a hátizsákom elejére:
GEEK