Megjelenésének várható időpontja: 2024. április 8.
60. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján
91. legjobb ifjúsági könyv a molyok értékelése alapján

Jó ​kislányok, rossz viszonyok (Jó kislányok kézikönyve gyilkossághoz 2.) 911 csillagozás

Holly Jackson: Jó kislányok, rossz viszonyok

A Jó kislányok kézikönyve gyilkossághoz szerzőjének legújabb sikerkönyve
Valaki eltűnt.Senki sem beszél.
De MINDENKI figyel…
Pip Fitz-Amobi felhagyott a nyomozással. A tavaly megoldott gyilkossági ügyet feldolgozó bűnügyi podcast óriási népszerűségre tett szert. Pip mégis váltig állítja, hogy nyomozó napjainak vége.
Amikor azonban eltűnik egy közeli barátja, a rendőrség a kisujját se mozdítja, így kénytelen újra akcióba lendülni. Ha a zsaruk nem nyomoznak, megteszi Pip; ám a kisváros minden sötét titka újabb kérdéseket vet fel. Vajon Pip megtalálja a válaszokat, mielőtt kifut az időből?

Eredeti megjelenés éve: 2020

Kolibri, Budapest, 2024
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635995929 · Fordította: Horváth M. Zsanett · Illusztrálta: Priscilla Coleman · Megjelenés időpontja: 2024. április 8.
Kolibri, Budapest, 2023
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634379928 · Fordította: Horváth M. Zsanett · Illusztrálta: Priscilla Coleman
Kolibri, Budapest, 2022
428 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634379928 · Fordította: Horváth M. Zsanett · Illusztrálta: Priscilla Coleman

Pippa Fitz-Amobi · Ravi Singh · Victor Amobi · Cara Ward · Connor Reynolds · Jamie Reynolds · Joanna Reynolds · Leanne Amobi · Nat da Silva · Stanley Forbes

MissFortune>!
Holly Jackson: Jó kislányok, rossz viszonyok

Ha lehetséges egyáltalán, akkor ez a rész még jobb volt, mint az első. Nem igazán gondoltam, hogy azt lehet überelni, de a szerzőnek sikerült!
Elrepült ez a 400+ oldal, szinte észre se vettem. Mivel Pip mondhatni sikeres nyomozó hírében áll, így egyik barátja is felkéri egy nyomozásra, hiszen eltűnt a bátyja, a rendőrség pedig nem tesz semmit.
Ebben a részben is szerettem olvasni a kutatást, a feljegyzéseket, az interjúkat. Végre fény derült arra is, hogy az első rész címe miért lett az, ami.
Letehetetlen volt, imádtam.

Linszyy P>!
Holly Jackson: Jó kislányok, rossz viszonyok

Ohhh my god, de imádtam!! Végre egy második rész, ami hozza az elvárt szintet!! :D Mióta elolvastam az első részt, semmi más nem köt le, szóval lényegében olvasási válságba lökött a könyv, úgyhogy szépen elsétáltam a Libribe és megvettem a folytatást. Sajnos pár napnál tovább ez a kötet se tartott ki, véletlenül ledaráltam az egészet. De hát annyira izgalmas, nem lehet leállni vele. :D

Pippa túl van az első nyomozásán, de ez érzelmileg eléggé megrázta és még folynak a tárgyalások is, szóval esze ágában sincs újra belekezdeni bármi hasonlóba. De eltűnik Jamie és a családja nagyon kétségbe esik, a rendőrség pedig nem tesz semmit, mivel még alig telt el egy nap, akár elő is kerülhet. Természetesen Pippa rááll a dologra és újra nyomozásba kezd, csakhogy itt friss nyomok vannak, és már podcastként örökíti meg az eseményeket. Ez egyébként szépen ki volt cselezve, mivel valóban segíthet infót szerezni, de közben a gyilkos is azonnal meghallgathatja és így esélytelen lenne elkapni. Most ez nem volt probléma, de szerintem nem valami okos dolog azonnal kitenni mindent egy éppen zajló nyomozásról.

A helyzet teljesen más, mint az első alkalommal. Nem tudjuk, hogy Jamie él vagy meghalt, nem elavult az ügy, több fájlt, fotót, rajzot kapunk, Pippának sok segítője van, szóval eléggé más a könyv menete, mégis nagyon hasonló az elsőhöz. Féltem, hogy mi lesz a végkifejlet, de nekem az első rész megoldásánál is jobban tetszett. A plusz kinyomozott szál nagyon hátborzongatóvá tette, a legvége pedig elég durva volt. :O

Összegezve az első rész naív lelkesedését átveszi a kiábrándultság és a düh, a JKKGY podcast új utakat nyit, de szerintem ez nem baj, érezni a karakterek fejlődését, a felsorolt pozitív változások miatt pedig hozta az elvárt szintet. És most jöhet a befejezés! :)

meseanyu P>!
Holly Jackson: Jó kislányok, rossz viszonyok

Nekem ez még jobban is tetszett, mint az első rész, pedig az sem volt unalmas. Most viszont szinte faltam az oldalakat, csak úgy röpültek a percek, órák, amiket a regény olvasásával töltöttem. Nem kimondottan pörgős pedig, de mégis nagyon magával ragadó, talán a stílus, talán a főszereplő, talán a normál szöveg és a podcast közötti váltások miatt. Bár nem kevés nyomasztó rész is volt benne, mégis legszívesebben most rögtön továbbolvasnám, annyira szívemhez nőtt ez a társaság. Az viszont nagyon érdekes, hogy nem érzem angolnak a helyszínt, magamban még mindig amerikaiként gondolok rá, és figyelmeztetnem kell magam, hogy nem így van. Nekem ez azért hiányosság, mert szeretem nagyon az angol vidéki hangulatot, de itt nem jön át sajnos. Ettől függetlenül öt csillag, mert nagyon jó szórakozás volt.

RTMariann P>!
Holly Jackson: Jó kislányok, rossz viszonyok

Nagyon nagyon nagyon jó folytatás volt! Már az első rész is nagyon tetszett, ezt pedig imádtam!
Nem rajongok érte mikor kamaszok a főszereplők, mert (sajnos) az már nem az én világom, de ez nagyon pöpec lett. Teljesen hiteles volt minden reakciójuk. Jó, kicsit elrugaszkodott dolog tiniként nyomozósdit játszani, de ezen már túlléptem az első résznél és valójában nem elképzelhetetlen az ilyesfajta beállítottság.
Szóval a sztori teljesen jó volt és összeállt a végére. Amellett, hogy izgalmas volt felhívta olyan problémára is a figyelmet, amit nem baj ha minél többször a fiatalok fejébe verünk. Nem ismerkedünk a neten ismeretlenekkel!!! Amellett, hogy hazudhat, veszélyes is lehet!
Pip és Ravi nagyon cukik és vérprofik. Cara is nagyon szimpi és örülök, hogy Nat sorai is rendeződtek. A veszteséget nagyon sajnáltam! A harmadik rész eseményei már felvezetésre is kerültek. Alig várom, hogy olvassam azt is!!!

Naiva P>!
Holly Jackson: Jó kislányok, rossz viszonyok

Ez a második rész legalább annyira tetszett, mint az előző rész. Az akkora olvasási élményt nyújtott, hogy álltam is neki a folytatásnak. Nem akartam, hogy idővel alább hagyjon a lelkesedés.
Annyira le voltam nyűgözve mindattól, ami történt.
Pip ebben a részben határozottan érettebb volt. Továbbra is mindent megtesz, hogy kiderítse az igazságot. Nem számít, milyen veszélyes lehet, és nem hagyja, hogy bárki az útjába álljon. Az igazságérzete vezérli. Szeretem az erős és bátor karaktereket.
Ravit szintén nagyon szerettem. Nagyon örültem, hogy látom, ahogy a kapcsolatuk fejlődik anélkül, hogy az a rejtélyek rovására menne. Igazából úgy éreztem, hogy Ravi sokkal inkább hiányzott az első könyvhöz képest, ami szívás, de van értelme, mert a történet már nem a testvére körül forog.
Az újabb ügy feljegyzései és a bizonyítékok darabjai a könyvben továbbra is, annyira egyedivé teszik magát a rejtélyt. Minden hozzáadott extra feldobja a történetet. Az első esethez hasonlóan elméletekből és gyanúsítottakból sincs hiány. Fordulatos és veszélyes – és én imádtam.

bodor_regina>!
Holly Jackson: Jó kislányok, rossz viszonyok

Kellett egy kis idő mire beindult a történet, viszont utána nem volt megállás.. Letehetetlenné vált.
Szerintem túlszárnyalta az előző részt, ami valjuk be elég ritka a folytatásos sorozatoknál. Voltak benne részek, amik nagyon mélyen érintettek és ezen meglepődtem. spoiler
És itt már éreztem a thriller beütést, de olyan szempontból, hogy elkezdtem aggódni Pippért. Nagyon durva mániákus tünetei néha szerintem már pánikrohamai voltak. Ezek a sikoltozások és dühkitörések is furcsák voltak. Szóval egy pszichológushoz elküldeném szegényt. Itt ennél a résznél már azt éreztem, hogy csak 18 éves és ez neki nagyon sok. Jól nyomoz, izgalmas a szál, de mégis belerokkan szegény lelkileg.
És ha a krimi oldalát nézem, az is nagyon erős. Azt hinné az ember, hogy egy középiskolás nyomozós történet nem lehet lebilincselően izgalmas, hát pedig ez az. És sosem az a tettes akire számítok, mindig megtud lepni. Úgy van felépítve minden egyes információ morzsa, hogy legalább 5 emberre gyanakszol…
Szóval alig várom a folytatást :)

cicus61 P>!
Holly Jackson: Jó kislányok, rossz viszonyok

Ez a rész most nem olyan ütős, mint az első, de azért jó volt. Az elején Pip megpróbált kibújni a nyomozás alól, de mivel barátról volt szó és a rendőrség nem segített, így belevágott Ravi segítségével. A szokásos mindenkinek van csontváz a szekrényében, egyre érdekesebb dolgok derültek ki emberekről. A vége nagyot ütött, megdöbbentem és borzasztó volt.

Holly Jackson: Jó kislányok, rossz viszonyok

Pipék nyomozása most is teljesen magával ragadt! Velük izgultam, velük ötleteltem és fogalmam sem volt, h hova lyukadunk ki. De még tippelni se tudtam volna! Aztán persze volt egy nagy AHA, és Pippel együtt nálam is minden összeállt! :D
Ez a rész valahogy jobban megviselt, mint az előző. off
Most is nagyon kedveltem Pipet és Ravit! Nagyon édesek együtt! Imádtam ahogyan együtt dolgoznak, ahogy egy hullámhosszon vannak! Ravi egy édes srác :) Pip pedig egy igazán dörzsölt kiscsaj! Teljesen megértettem a tépelődését és sajnáltam amikor nem úgy alakultak a dolgok, ahogyan elképzelte!
Még mindig az egyik kedvenc szereplőm Pip apukája! Imádom ahogyan gondoskodik mindenkiről, a higgadtságát és a humorát!
A nyomozás végén nagyon meglepődtem, szomorú is voltam és meg is sirattam amit meg kellett! Sajnáltam, h így alakult!
Nagyon kiváncsian várom a folytatást! Remélem az utolsó részben méltó lezárást kapunk a sorozatnak!

Nixii P>!
Holly Jackson: Jó kislányok, rossz viszonyok

”– Azt viszont tudom, hogy bármilyen döntésre jutsz, az lesz a helyes. Te már csak ilyen vagy. És bármit is választasz, tudod, hogy számíthatsz rám, ott leszek melletted. Mindig, oké?”

Fogalmam sem volt, hogy ezt még lehet fokozni, de az írónőnek sikerült. Az első könyv kedvenc lett, fantasztikus volt, úgy gondoltam, hogy ez is biztosan hasonló lesz, hozza a már elvárt szintet, de a folytatás lazán megugrotta az elvárásaimat, sőt mindent. Egy folytatás, ami jobb, mint a nyitás? Oh, igen!

A tét megduplázódott, itt már nem minden fekete és fehér, az események egyre sötétebbek, a titkok egyre gusztustalanabbak és félelmetesebbek. Mi lesz itt? – tettem fel magamnak a kérdést, mert őszintén féltettem a kedvenc szereplőimet és nem tudtam elképzelni, hogy mégis mikre derülhet még fény, hogy hova lehet ezt fokozni. A végén, az utolsó fejezeteknél ismételten tátva maradt a szám. Vajon hogy nem vettem észre – megint – a jeleket, az apró utalásokat, mert tudom, hogy elrejtette az írónő őket, tudom, hogy ott vannak, mégis az orromnál fogva vezettek. Pip már nem jó kislány többé, levetette az aranyos, szende külső héját, egy kőkemény csaj lett, akinek a szava és kiállása is határozott lett, hatalmas követőtáborra tett szert, ami egyszerre volt áldás és átok. Pip és Ravi megint belecsöppentek az események sűrűjébe, sok helyen görccsel a gyomromban olvastam a fejezeteket, mert rettegtem, hogy mit fognak találni, mire jönnek rá. Megtalálják Jamie-t, ha igen, akkor milyen állapotban?.

Ismét nem jöttem rá a háttérben meghúzódó személyre, csak pislogtam, mikor a végére értem és elemezgettem az eseményeket magamban, számomra is akkor kezdett összeállni a kép, mikor Pip is rájött a szörnyű igazságra. Ez a könyv tele volt szürke zónával és elindította a lányt a lejtőn, ugyanakkor csúnya görbetükröt mutatott a hatóságoknak, az igazságszolgáltatással kapcsolatban. Valamilyen szinten ebbe gyomorforgató belegondolni… Ravi továbbra is az egyik nagy kedvencem volt, rendkívül szellemes és csodálatos srác, aki mindig tudta, hogy mit kell mondani és őszintén elolvadtam az apró érintéseitől, ahogy kifejezte az érzéseit, a szerelmét

A végén található részen enyhén elérzékenyültem, bennem is felmerültek azok a kérdések, amik Pip-ben is. Most akkor ki a jó és ki a rossz? Lehet ezt így kategorizálni, és ha igen, biztos, hogy ezek a megfelelő kifejezések? Mi számít fehérnek és feketének, a kettő közötti rész, tényleg csak szürke zóna vagy valami több? Hogy lehet azt mondani valakire, hogy rossz, mikor a körülmények áldozata? Ugyanakkor, hogy lehet a körülményeket okolni? Morális kérdések tömkelegét veti fel ez a könyv, hagy az emberben egy kellemetlen érzést, amelynek hatására elgondolkodik mindenen, amiben valaha hitt… hidegrázós élmény volt, határozottan újra olvasós kategória!

Smurfettereads>!
Holly Jackson: Jó kislányok, rossz viszonyok

„Másképp cseng a hazugság a szájából. A hangja alig változik, de mégis észlelhető: elmélyül, majd élessé, akadozóvá válik, a ködösítésen átvillan az igazság. Ezt hiszed, ugye? Mindenki azt hiszi, hogy felismerné a gyilkost.”

„– Megígérsz nekem valamit? Megígéred, hogy jó életet élsz? Teljes, boldog életet. Élj jó életet, az ő kedvéért, mert ő már nem teheti meg.
[…]
– Megígérem – mondta. – De te is?
– Igyekszem.”

A sztori nekem tetszett, izgalmas volt végig követni a nyomozást, egy csomó minden kiderült, még olyan titok is, ami nagyon meglepett engem is, nem is számítottam rá, meg Pip és Ravi sem, hogy sötét titkok is lappanganak a háttérben… Imádom Ravit és Pipet, annyira jól kijönnek egymással, még akkor is, ha vitatkozásig fajul el a szócsatájuk. Imádom, amikor viccelődnek, főleg Ravi poénjait szeretem a legjobban, olyan aranyos egy srác, még kibírja Pip mogorva pillanatait is. :D Connor, akit szintén nagyon megkedveltem, meg az anyukáját, Joanna-t. Mind a ketten jó fejek, ahogy Cara, Victor és Jamie is. Szerethetőek a karakterek, mint a történet is, és az írónő stílusa is még mindig nagyon tetszik, alig várom, hogy olvashassam a következő részt, mert így nem érhetett véget, ahogy. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, hogy hogyan is alakul a karakterek sorsa, és arra is, hogy mi fog még történni ezek után…

Ez a része is nagyon izgalmas volt. Tetszettek az illusztrációk, az interjúk, párbeszédek, csavaros fordulatok, események, amik még engem is megleptek, de nagyon jó volt újra belecsöppenni Pip életébe, még akkor is, ha nem volt mindig könnyű neki, én nagyon élveztem követni a nyomozásait. Annak ellenére, hogy még középiskolás nagyszerű nyomozó válna belőle. :D

Bővebben:
link
link

B_Nikolett>!

– Lefogadom, hogy mindenki retteg a naptól, amikor Pip Fitz-Amobi becsönget az ajtaján – súgta oda Ravi.

oofi P>!

– Túl lassan haladunk. Váljunk szét!
– Ne már, olyan romantikus így együtt!
Pipnek oda se kellett néznie, hogy tudja: a fiú vigyorog.
– Temetőben vagyunk. Viselkedj!

bemese05 P>!

– Segíthettem volna. Nem kell mindent egyedül csinálnod, emlékszel? Egy csapat vagyunk.
– Tudom. És bármit rád bízok, kivéve a posztereket. Emlékszel arra az e-mailre, amit majdnem elküldtél egy ügyvédi irodának azzal az aranyköpéssel, hogy „Értékelem a faszakodásaikat” fáradozásaik helyett?
A fiú elvigyorodott.
– Nos, erre való a barátnőm.
– Hogy átnézze a firkálmányaidat?
– Aha, csakis arra, semmi másra.

Gubbooks>!

– Mit érdekel, mit gondolnak az emberek, ha tudod, hogy igazad van?

Smurfettereads>!

– Na, abból tudod, hogy befutottál, ha mém lett belőled.

Kapcsolódó szócikkek: Cara Ward
bemese05 P>!

– Flora Green ma felhívott Josh iskolájából. Tudod, ő az új tanársegéd.
– Aha… – Pip bólintott, várta a folytatást.
– Joshua ma bajba keveredett, és beküldték az igazgatóhoz. – Leanne gondterhelten ráncolta a homlokát. – Mint kiderült, Camilla Brown ceruzahegyezője eltűnt, Josh pedig úgy döntött, hogy felveszi az osztálytársai vallomását, bizonyítékokat gyűjt, és összeállít egy gyanúsítottlistát. Négy gyereket megríkatott.

Kapcsolódó szócikkek: Pippa Fitz-Amobi
Nixii P>!

bemese05 P>!

– Na, gyere. Essünk túl a tárgyalás felvételén – szólt Ravi. Megfogta a lány kezét, összefonódtak az ujjaik. – Mellesleg: nem tudom elhinni, hogy köszönetet mondtál Stanley Forbesnak. – Mulatságos grimaszt vágott, még a szeme is keresztbe állt.
– Elég legyen már! – Pip oldalba bökte.
– Hogy te kedves legyél valakihez! – cukkolta tovább a fiú. – Ügyes kislány voltál. Ezért kapsz egy piros pontot, Pip.
– Fogd be!

Kollár_Betti I>!

– Ha jól akarsz csinálni valamit, akkor magadnak kell véghez vinned.

Jó kislányok kézikönyve gyilkossághoz sorozat · Összehasonlítás