A ​rézkesztyű (Magisztérium 2.) 423 csillagozás

Holly Black – Cassandra Clare: A rézkesztyű

New ​York Times sikerlistás sorozat! E kötet megcáfolja mindazt, amit a jó és a gonosz világáról tudni vélünk.

Callum Hunt nyári szünete nem olyan, mint a többi gyereké. Egyetlen pajtása egy káosz sújtott farkas, Harceb. Az édesapja azt gyanítja róla, hogy a gonosz rejtőzik benne. És persze a legtöbb gyerek ősszel nem a Magisztérium varázslatos világába készül visszatérni.

Call élete nem könnyű… És még nehezebbé válik, miután körülnéz a pincében, és felfedezi, hogy az apja talán végezni akar vele meg Harcebbel.

Call elszökik a Magisztériumba – ott azonban még feszültebb a helyzet. Valaki ellopta az Alkahesztet, egy rézkesztyűt, ami képes megfosztani bizonyos mágusokat a varázserejüktől. Ráadásul miközben Call és barátai, Aaron meg Tamara, a tettes után kutatnak, nagyon veszélyes ellenfelek figyelmét hívják föl magukra… és még annál is veszélyesebb igazságot tárnak fel.

A Magisztérium rejtélyei egyre csak szaporodnak. Az elsöprő sikerű szerzőpáros… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Kapcsolódó zóna

!

Magisztérium

103 tag · 33 karc · Utolsó karc: 2021. június 13., 14:11 · Bővebben

Callum Hunt · Aaron Stewart · Tamara Rajavi · Jasper deWinter · Alastair Hunt · Rufus mester · Alex Strike · Anastasia Tarquin

AniTiger P>!
Holly Black – Cassandra Clare: A rézkesztyű

Nem rossz folytatás, de ez a „nem mondom el, mert elárulsz” meg a „te vagy a leghazugabb hazug, te hazug”, akkor is SOKK, ha ezek a kis mazsolák 13 évesek. A gyerekességnek is van egy határa, ugye? Nem mondom, hogy nem untam néha a fiatalok nyavalygását, kombinálását, de élveztem, hogy visszatértünk a rézévre.

A legviccesebb rész az volt, amikor félreolvastam a réz lovagi páncélkesztyű nevét (Alkaheszt) és oldalakon át merengtem, hogy miért is nyomozunk az Alkesz után?! Nagyon aranyosnak találtam Call ragaszkodását (és aggódását) Harceb iránt, ám erre nem lehet hosszútávon alapozni. Eléggé tartok a következő résztől, de mióta Rufus mester bedobta az információbombáját a regény végén, megesz a fene a folytatásért… Hátha ott kiderül spoiler …?!

Blogon:

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
298 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633994054 · Fordította: Komáromy Zsófia
DarknessAngel>!
Holly Black – Cassandra Clare: A rézkesztyű

Egyre jobb a sorozat. Ez a rész hiába volt rövidebb, mégis sokkal érdekesebb volt. Tetszett, hogy a hármas csapatba már Jasper is bekerült :D Nekem még mindig kicsit gyanús ez az Ellenség dolog. Valamiért úgy gondolom, hogy nem ilyen egyszerű a dolog, mint az Callumnak mondták. De aztán kitudja.
Tamara hol szimpi, hol nem. Vele valahogy nem tudok dűlőre jutni, viszont Aaront kedvelem. spoiler
Harceb eddig a totális kedvencem, meg most már Callum apukája is egyre kedvelhetőbb. Többször elég HP feelinges a történet, csak itt még hiányzik valami, ami ellenállhatatlanná tenné a sorozatot.

Orsi999>!
Holly Black – Cassandra Clare: A rézkesztyű

Nem volt rossz, de annyira semmi újat nem nyújtott. Igazából hozta az első rész szintjét.
Viszonylag gyorsan haladtam vele, mivel mindig volt valami, ami fenntartotta a kíváncsiságomat. De egy idő után már kiszámítható volt, és így annyira már nem volt érdekes.
Az előző résznél még annyira nem zavart, hogy a szereplők mennyire fiatalok, de ennél a résznél egyre többször felfigyeltem erre a tényre. Call viselkedése ebben a részben nagyon zavaró volt. Oké, tényleg elég sok információt kellett feldolgozni és elfogadnia, de ezt jobban is meglehetett volna oldani. Call, Aaron és Tamara barátsága feltűnően nagyon hasonlít Harryék hármasához.

deen>!
Holly Black – Cassandra Clare: A rézkesztyű

A folytatásban szereplőink elkezdik a rézévet, vagyis második tanoncévüket a Magisztériumban. Call a nyári szünetet apjával tölti, aki nagyon furcsán viselkedik vele és nem nézi jó szemmel, hogy egy káoszsújtott farkas, Harceb is velük van. Call végül kénytelen menekülni a családi fészekből és a szünet utolsó napjait Tamarámál tölteni, ahol újra összeáll a tanulócsoport. Egy kis bepillantást kapunk arról, hogy a mágus családok hogyan próbálnak az új krétor körül sündörögni, mindenki hasznot és hatalmat remél a smúzolástól. aztán visszatérünk a Magisztériumba, ahol a három barát Rufus mester irányításával próbálnak minél többet megtanulni a mágiáról. A csapat persze ezúttal sem tétlenkedik sokáig, hamarosan egy vérre menő hajszában találják magukat, amiben a tét Alkaheszt birtoklása, ami elpusztíthatja a krétort. De vajon valóban Aaron a célpont vagy az Ellenség másra akarja felhasználni? Call ezúttal nehéz helyzetbe kerül, döntenie kell, hogy megbízik-e barátaiban és felfedi titkát, vagy tovább hazudik és kockáztat. A csapatot ezúttal Jasper egészíti ki, aki nem a jóindulatáról híres. A cselekmény nagyon izgalmas volt, észre sem vettem és máris a könyv végén jártam. Azt nem mondom, a néha nem volt fárasztó a gyerekek állandó veszekedése, de végül csak dűlőre jutottak. Ügyesen összerakott könyv, teljesen bele lehet merülni, mindig jön valami fordulat. Kíváncsian várom a folytatást!

GytAnett>!
Holly Black – Cassandra Clare: A rézkesztyű

Eseménydúsabb volt, mint az első rész, valahogy mégis gyengébbnek éreztem. Mondjuk mostanában nem bír egyetlen könyv sem igazán elvarázsolni, és mindenben csak a rosszat látom meg. Illetve nagy eséllyel a 4 csillaghoz az is jelentősen hozzátett, hogy csak néhány oldalakat tudtam egyszerre olvasni, mert az utóbbi pár napom elég pörgősre sikeredett, így nem volt lehetőségem igazán belemerülni a történetbe.
Call egyre idegesítőbb karakterré vált számomra. Rendben, értem én, hogy 13 évesen sokszor nem úgy látja az ember a világot, mint később, még nem jött rá, hogy vannak azok a helyzetek, amikor sokkal jobb, hogy ha külső személyektől segítséget kérünk. Nagyon zavart a kínlódása, hogy most akkor ő az Ellenség vagy nem. És mindenki számára egyértelmű volt, hogy valamit elhallgat, mégsem mondott senkinek semmit. Bááár, ha így tett volna nem tudom, hogy a többiek hogyan reagáltak volna. Lehet, így még jobb is volt a történet alakulása szempontjából.
Tamarát és Aaront még mindig nagyon kedvelem. Sokkal érettebb gondolkodásúak, mint Callum, sokkal intelligensebbnek tartom őket. Jaspert egyelőre még nem tudom hová tenni, van egy olyan sejtésem, hogy a későbbiekben lesz vele gond, de most egyáltalán nem bántam, hogy hozzácsapódott a triónkhoz.
Nem igazán lepődtem meg, amikor Call spoiler
Egyébként tényleg izgalmas történet volt, eseményekből nem volt hiány, leginkább Call jelleme miatt kapja az egy csillag mínuszt.
Még mindig nagyon érdekes a Magisztérium világa, azt hiszem, még sok-sok meglepetést tartogat nekünk, emiatt kíváncsi várom a következő részt, még így is, hogy ez annyira nem vett le a lábamról. :)

joopsy>!
Holly Black – Cassandra Clare: A rézkesztyű

Lehet vele haladni, de egyébként a könyv nagyobbik része nem túl izgalmas. Nagyon jól indult még Call otthonában, de amikor Tamaráékhoz kerültünk, kissé leült a cselekmény. Azt hittem, majd a Magisztériumban felpörög az élet, de sajnos ott sem töltünk sok időt, pedig szívesen elidőztem volna a sztalaklitok és sztalagmitok között. (Pedig az első résznél már kicsit untam is őket.)
Amint kikerültünk a Magisztériumból, az unalmas részeket átvették az idegesítőek, mert a hőseink bárkivel találkoztak odakint, lehetett az idegen, vagy nem, leültek velük egy kicsit dumcsizgatni, ahelyett, hogy a céljukat próbálták volna mielőbb elérni.
A szereplők nem kifejezetten szimpatikusak, de nagyon emberinek érzem őket. Call jó főszereplő szerintem. A gondolkodásmódja általában reális.
A vége azért kárpótolt némiképp, mert a cselekmény végre beindult és egész érdekesen alakult. Kíváncsi vagyok mi fog történni a továbbiakban

Cs_N_Kinga P>!
Holly Black – Cassandra Clare: A rézkesztyű

Hát egy picit az elején gondolkodni kellett, hogy hogy is volt? (Most hogy molyőrült lettem annyira falom a könyveket, hogy csak na, pedig eddig is sokat olvastam. ) Aztán ahogy jutottunk előrébb szépen minden vissza is jött. Azt tudom és emlékszem rá, az első rész nagyon tetszett, ez viszont már nem annyira, bár ez is jó volt. A történetben most kis rézéveseink túljutottak első küldetésükön, amit nem a tanáruk választott ki…. Nem is tudom, hogy Call, hogy tudott így lenni? Én sok mindent nem úgy csináltam volna mint Ő, de hát nem is 13 éves vagyok már:) A kedvenc karakterem nincs, de Harcebet nagyon szeretem, bár nem tudom, miért:DDD. Mindegyik gyereknek meg van a saját szerepe a történetben. Még ebben a hónapban folytatni fogom a történetet, de most kell egy kis pihi tőle:)

smetalin>!
Holly Black – Cassandra Clare: A rézkesztyű

Kicsit veszített a lendületből nálam, sok volt az ismétlés. Call lába pedig az őrületbe kerget, de komolyan. Még mindig sánta, de bízok benne hogy egyszer meggyógyul és akkor nem miden oldal lesz azzal tele, mennyire fáj neki és biceg és lelassítja a többieket……
Nagy csavar, fordulta most itt nem volt, sokat mentek és közben csak úgy elvoltak. Remélem a folytatásban több akció lesz.

Bernie21 P>!
Holly Black – Cassandra Clare: A rézkesztyű

Erre a könyvre is igaz, ami általában a sorozatok 2. részére szokott jellemző lenni off: hangyányi visszaesés. Ami az első rész végén kiderült, az végigkíséri ezt a történetet, vagyis nagyrészt Call személyes drámája, családi és baráti kapcsolat-konfliktusok, és nekem ez kicsit elnyomta a cselekményt, meg az izgalmakat.
Pedig nem volt rossz off, amikor beindultak az események, izgalmas is volt, és persze, a végére is maradt izgalom spoiler, de örülök, spoiler Az is jó, hogy rendezte a viszonyát az apjával. Ami a barátokat illeti, nem tudom, engem most Tamara halálra idegelt… Aaron is fura volt… Komolyan, Jasper volt a legértelmesebb. És mi ez a romantikus szál? Hogy egy klasszikust idézzek: én háttal ültem a vetítésen, vagy a Cseh2-t néztem, mert nekem derült égből villámcsapásként jött spoiler.
Azért tetszett, folytatni fogom, remélem, a következő részben kevesebb dráma, és inkább több izgalom meg cselekmény lesz :)

Faythe P>!
Holly Black – Cassandra Clare: A rézkesztyű

Hú, ez nagyon klassz volt! :)
Csak úgy vitt előre a történet, izgalmas volt, és sosem volt unalmas. Az egész történetet körbelengte Call titka, ami végül ki is derült, de meglepően jól fogadták a barátai.
Megint csak rengeteg szituáció volt, amikor hangos nevetésben törtem ki, mert sikerült annyira poénosan megírnia ennek a két csodálatos írónőnek. :D Amikor Call a Tanács előtt az asztalra/földre dobta spoiler, és mindenki döbbenten nézte a spoiler, aztán Aaron megkérdezte Callt, hogy spoiler, hát az óriási volt! :D
Egy szuper kis csapat kovácsolódott össze a „küldetés” alatt, és azt hiszem, talán már nem is olyan idegesítő ez a Jasper. Viszont volt egy olyan érzésem, ami nem hagy nyugodni… spoiler

Nagyon kíváncsian és türelmetlenül várom a befejező kötetet! :) @Könyvmolyképző

abstractelf>!

– Harceb meg mitől ilyen vidám? – kérdezte.
– Megevett egy mókust – felelte Tamara rosszallóan.
Ahogy Call elindult vissza a kocsihoz, lehajolt, hogy megpaskolja Harceb fejét, és azt suttogta.
– Ügyes vagy, pajti! Kiváló a vadászösztönöd. A jó farkas mókust eszik, nem pedig embert, igazam van?
– Nagy helyes, a jellemformálást nem lehet elég korán elkezdeni – mondta Aaron.

215-216. oldal, 12. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Aaron Stewart · Callum Hunt · Harceb · Tamara Rajavi
abstractelf>!

Kezdett aggódni, hogy igazából nincsenek jók meg rosszak. Talán szimplán csak emberek vannak, ki-ki a maga hosszabb vagy rövidebb gonosz nagyúri listájával.

195. oldal, 11.fejezet

kitti0824>!

– Ha azt kérded, fel tudom-e törni a zárat – felelte Aaron – hát nem, nem értek hozzá.
– Oké, de akkor is te vagy a krétor – mondta Call. A kulcslyukon keresztül látta a ketrecekkel teli, levegőtlen helyiséget, és a rácsok mögött elkeseredetten összegömbölyödő Harcebet. – Krétorkodd meg, hogy kinyíljon, vagy mit tudom én!

Kapcsolódó szócikkek: Aaron Stewart · Callum Hunt · Harceb
reta09>!

Harceb nyüszítve leheveredett a padlóra, láthatóan unta már a sok dumát. Ő a tettek farkasa volt.

Kapcsolódó szócikkek: Harceb
Könyvmolyképző KU>!

Call levett egy kis karika zsíros szalámit a pizzaszeletéről, és az asztal alá dugta a kezét.

kitti0824>!

– Na, és milyen a balettképző?
– Kemény – felelte Call. – Mindenki addig táncol, amíg össze nem esik. Csak búzafehérjét ehetünk, és nyers tojásos turmixot ihatunk. Péntekenként táncversenyt rendezünk, és aki utolsóként talpon marad, kap egy szelet csokoládét. Ráadásul állandóan táncfilmeket kell néznünk.

reta09>!

Aaron csalódottnak tűnt. Jasper pedig még mindig dühösnek látszott, és egyre csak az eget bámulta, mintha abban reménykedett volna, hogy mindjárt megmenti egy helikopter vagy egy légelementál, esetleg egy helikoptert vezető légelementál.

Kapcsolódó szócikkek: Aaron Stewart · Jasper deWinter
Könyvmolyocska1 >!

– A gyerekeknek nem egy föld alatti iskolában a helyük. Bezárva tartanak titeket, mint holmi férgeket. Fakó lesz a bőrötök, teljesen elszürkül. Nem juttok elég D-vitaminhoz. A Magisztérium kiszívja belőletek az életerőt…

AniTiger P>!

Ha valaki fejbe kólintaná Aaront, akkor szépen megköszönné az illetőnek, hogy megtisztelte a figyelmével.

164. oldal, 9. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Aaron Stewart
DarknessAngel>!

– Olyan ijesztő vagyok, hogy még én is megijedek saját magamtól – motyogta.

Magisztérium sorozat · Összehasonlítás