Gaudí 2 csillagozás

Hollósi Nikolett (szerk.): Gaudí

A rendkívül szép fotóanyaggal illusztrált kötet bemutatja a világhírű katalán építész legismertebb munkáit, ugyanakkor olyan, meg nem valósult terveket is tárgyal, amelyek jórészt ismeretlenek az érdeklődő nagyközönség előtt. Gaudí életének fontos mozzanatai mellett megismertet a korabeli Barcelona társadalmi életével, városfejlesztési terveivel csak úgy, mint a neves kortársak Gaudíról szóló nyilatkozataival.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Ventus Libro, Budapest, 2009
256 oldal · ISBN: 9789639701908 · Fordította: Medgyesy Zsófia

Csutka
Hollósi Nikolett (szerk.): Gaudí

Nagyon szép könyv, az oldalak felén képekkel, egy este alatt „átrágtam” magam rajta.
Amit sajnáltam, hogy kimaradt a Casa Batlló. Igaz, nem illett volna a könyv által felvonultatott példák közé, de nekem személyesen nagy kedvencem.

Csisza
Hollósi Nikolett (szerk.): Gaudí

Igazán szép kis kiadás, szívesen gyönyörködtem volna még a képekben de hát ez egy ilyen kötet. Érdekes felvonultatása Gaudi életének és munkásságának, egy fél pontot viszont levonok, mert néhol idegesítően picike képek lettek berakva.

Csutka

A díszítés alapvető szerepet játszik egy épület karakterének meghatározásában, ugyanakkor nem több mint a versben a versmérték vagy a rím. Sokféle módon lehet kifejezni egy elképzelést, de az homályossá és tudálékossá válik, amint a gondolat tiszta értelmét aláaknázó, tudálékos eszközökkel operálunk.

Gilles Néret: Gustav Klimt
William Hardy: Art Nouveau
Sarah Mucha: Alfons Mucha
Bernard Champigneulle: Art nouveau – Jugendstil – Szecesszió
Jean Lahor: Szecesszió
Balla Gabriella (szerk.): Tiffany & Gallé: A szecesszió üvegművészete
Csóka Gáspár – Szovák Kornél – Takács Imre: Pannonhalma – Képes kalauz a Bencés Főapátság történetéhez és nevezetességeihez
Kállay István – Pusztai László – Stipta István – Bernáth Alex – Dercsényi Balázs – Déri Erzsébet – Nagy András: Bírósági épületek Magyarországon / Court Buildings in Hungary / Gerichtsgebäude in Ungarn
Jacek Debicki – Jean-François Favre – Dietrich Grünewald – Antonio Filipe Pimentel: A művészet története – Festészet, szobrászat, építészet
Rolf Toman – Birgit Beyer – Angelika Gundermann (szerk.): Román stílus