Frida ​Kahlo 13 csillagozás

Hollósi Nikolett (szerk.): Frida Kahlo

Frida Kahlo 1925-ben súlyos közlekedési balesetet szenved, melynek következtében hosszú időre ágyhoz kötött marad, ekkor kezd el festeni. Festményein életének állandó küzdelmei jelennek meg. A mexikói festőnő művészi pályáját és életét mutatja be az album, képekkel életrajzi adatokkal.

Ventus Libro, Budapest, 2007
80 oldal · ISBN: 9789639701267 · Fordította: Béresi Csilla

csgabi MP
Hollósi Nikolett (szerk.): Frida Kahlo

Sokszor hallottam már Frida Kahlo-ról, itt is, ott is felmerült a neve, de Wikipédia-szócikken kívül még nem igazán olvastam róla. Ez volt az első könyv, és nekem nagyon tetszett. Sok-sok képen mutatta be a Kahlo művészetét azon kívül, hogy alapos és részletes életrajzot olvashattam. Frida Kahlo élete minden volt, csak nem egyszerű és zökkenőmentes. Hatalmas tehetsége mellett óriási lelkierővel is rendelkezett. Nagyszerű ember lehetett.

utazó
Hollósi Nikolett (szerk.): Frida Kahlo

80 oldalas csak, de annyi információt tartalmaz, ráadásul sok-sok Frida Kahlo alkotással, festményekkel, képekkel, ezeket nézegetve is átsüt az életszakaszainak tarkasága, a sok szenvedés, betegség, olykor a perifériára csúszás, stb.

Blissenobiarella
Hollósi Nikolett (szerk.): Frida Kahlo

Egy időben nagyon odáig voltam Frida Kahlo festményeiért. Ma már inkább az impresszionisták állnak közel a szívemhez, de Kahlo művei azt hiszem, nagyon különlegesek. Engem megérintenek.
Ezt a könyvet az említett időszakban kaptam a barátnőmtől, és bár vékonykának tűnhet, nem túl nagy számnak, de nagyon sok jó minőségű kép található benne, és a szövegezése is teljesen megfelelő.
Az életrajzon kívül a fontosabb műveket is bemutatja.
„Ismerkedő” könyvnek kiváló.

theodora
Hollósi Nikolett (szerk.): Frida Kahlo

Nem ez az első Fridáról szóló könyv, amit olvastam – az életének és munkásságának részletei már többször lenyűgöztek. Az értékelésem ezért konkrétan erről a kiadásról szól.
Hiányoltam a gyerekkora betegségének leírását, hisz innen indult a fájdalommal való együttélése. Viszonylag rövid az életrajzi ismertetés, csak néhány képének rövid leírását ismerjük meg. Tetszett, hogy néhány fotóval is kiegészítették a könyvet.
Szerintem ha valaki részletesebb képet szeretni kapni róla, akkor inkább a Taschen-féle kötetet olvassa el! Andrea Kettenmann: Frida Kahlo

RKAti P
Hollósi Nikolett (szerk.): Frida Kahlo

Rettenetesen megrázó olvasmány! A szó „szoros ” értelmében!

Shea

Akkoriban ismerkedtünk meg, amikor mindenki pisztolyt hordott magánál, s ha úgy hozta a kedve, utcai lámpákra lövöldözött az Avenida Maderón. Diego egyszer rálőtt egy gramofonra Tina egyik estélyén. Ekkor keltette fel a figyelmemet, ámbár eleinte féltem tőle.

Shea

A festészet kiteljesítette az életemet. Három gyermekemet vesztettem el meg egy sor mást, ami kitölthette volna iszonyatos életemet. A festés mindezt az űrt betöltötte. Azt hiszem, a legjobb dolog a munka.

Kapcsolódó szócikkek: festészet
hootie

Ahogy magányossága visszakényszerítette az alkotómunkához, egyre jobban felismerte művészi értékeit, képeit immáron többre tartotta a barátoknak szánt ajándékoknál.