Nita, ​Gil és én (Howard Matheu különös esetei 6.) 18 csillagozás

Hat novella, azaz rövid történet
Holden Rose: Nita, Gil és én

Hat rövid történet került ebbe a kötetbe. Úgy hívják az ilyeneket, hogy novella.
Van elejük meg végük is, de nem elég hosszúak, hogy külön-külön megjelenjenek.
Taknyos Horace-nak eltűnt az órája, Gil labdája beesett az utca legvadabb kutyájának udvarára, egy fémérzékelős kapun ki-be járkáltak a bűnözők, Hanna apukája egyre nagyobb tárgyakat veszített el, de közbeléptünk, aztán egy fekete furgont is meg kellett figyelni, és egyszer nagyon különös öltözködési láz ütötte fel a fejét a környékünkön.
Elmesélem neked, amit minderről tudnod kell.
De vigyázz, mert ezek nem mesék, hanem detektívtörténetek gyerekeknek!
Szeretettel ajánlom 7-12 éves gyerekeknek és minden szülőnek!
Holden Rose

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2017
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155632563 · Illusztrálta: Varga Zsolt

csakegyluca>!

Holden Rose: Nita, Gil és én Hat novella, azaz rövid történet

Ezt még a tavalyi könyvfesztiválon vettem a Főnix Könyvműhely standjánál. Rá egy évre, azaz most tudtam csak elolvasni. Az elején azt hittem, hogy ezt már kinőttem mivel az akkor még utolsó részét 3 évvel ezelőtt olvastam ki. De meglepő volt, hogy most sokkal jobban tudtam élvezni. Bele kellett jönnöm ezalatt a 3 év alatt az olvasásba. Most tudtam nevetni a vicceken, izgultam, élveztem. Lehet, hogy 7 éveseknek ajánlják, de érdemes felnőtt fejjel is kézbe venni. Ez olyan mint a Kis herceg. Más korosztályban mást hoz ki az emberből. Én 3 évvel ezelőtt nem voltam annyira komoly, annyira művelt, mint most. Talán ezért is tudtam vele ennyi idősen azonosulni a könyvvel. Mikor már láttam, hogy mindjárt befejezem, elszorult a szívem. Mondtam magamban: még, még, én ezt nem szeretném befejezni. Sok élményt szeretnék még megélni Nitával, Gillel és persze Howarddal. Mert tényleg, őszintén fantasztikus volt mindegyik történet. Bár volt tényleg egy nagyon kedvencem. Ez a Fekete furgon volt. Azon annyit tudtam röhögni. Abban a helyzetben teljesen felismertem magam. Mintha csak én lettem volna. Lehetett nagyokat nevetni, gondolkodni, megrémülni, ámulni és bámulni.
További:https://csakegyluca.blogspot.com/2020/04/holden-rose-ni…

Dinah>!

Holden Rose: Nita, Gil és én Hat novella, azaz rövid történet

Mindig szívesen veszem a kezembe Holden Rose könyveit, mert nem csak szórakoztatnak, hanem tanítanak is.

Ebben a kötetben hat novella van, de hármat már olvastam korábban. A másik három azonban annyit, de annyit adott hozzá az eddigi élményhez, hogy csak na. Egy fekete furgon, egy lyukas kerítés és két óra. Önmagukban talán nem mondanak sokat, de csak egy kis képzelőerő kell, és máris kész a kalamajka. :D

Folyt.köv itt: http://konyvsziget.blogspot.hu/2017/11/holden-rose-nita…

Demencze_Ilona_blogger P>!

Holden Rose: Nita, Gil és én Hat novella, azaz rövid történet

Bár nem 9 éves fejjel olvastam a legfrissebb Howard Matheu kötetet, mégis együtt tudtam izgulni a főszereplőkkel. A Nita, Gil és én egy rendkívül szórakoztatóra sikerült novellás kötet, melyen az ember hatalmasakat tud kacagni legyen akárhány éves is.
Ajánlom. Nagyon! :) NAGYON! :D
Bővebb értékelést az Olvass Hazait! blogomon olvashattok:

Ács_Milán>!

Holden Rose: Nita, Gil és én Hat novella, azaz rövid történet

A kötet hat novellát tartalmaz, amelyek további rövidebb részekre osztódnak. Az a véleményem, hogy igazán gyerekbarát könyvecske, mert a rövid fejezetek miatt a kisebb gyerekek is élvezni tudják és nem unják el magukat olvasás közben.
Összességében humoros és izgalmas történeteket is olvashattam, volt amelyik még nekem is tetszett.
Minden fejezet elején található egy illusztráció, ami jobban mutatott volna, ha színes és nem fekete-fehér.
Engem nem tudtak annyira izgalomba hozni ugyan ezek a kis nyomozós történetek, de úgy gondolom, hogy akik igazán a célközönségei a könyvnek, ők kellő izgalmat találnak Howard történeteiben.

A kötetről
A novelláskötet nagyon jó gondolat volt, mert a „nagy” kötetek is élvezetesek, de a picik egy-egy momentum miatt sokkal jobbak. Számomra tetszetősebbek, mint a nagyok. Gördülékenyebbek is, bár tény, hogy a középpontban inkább Howard állt, és nem Nita és Gil. Vagy nem annyira…
Howie még mindig rettentően vicces, főleg a gyermeki meglátásaival és bölcsességével, amely felnőttként is csak bólogatni lehet rá, és igazat adni neki. Az egészre a koronát pedig az író adja, akinek a bemutatkozása ugyanolyan vicces, mint Howard maga. És annyira komoly is.

A kutyaházas eset

A fekete furgon
Aranyos kis történet volt az egyedül hagyott gyerekekről. Nagyon tetszett, hogy nem csak rejtélyt megoldani kellett, de ráadásul még túlélni is. Nagyon vicces volt, és bájos a maga módján.

Az elcserélt nadrágok
Komolyabb a téma egy picit. Nagyon tetszett benne, hogy a kiskamasz kor és a tinédzser kor határán lévő problémáról is szó esik, miközben halad a nyomozás, és kezükbe veszik az ügyet a kis csapat.

Rések a kerítésen
Nem is vettem észre, mikor lett a kis csapat krimis történeteiből kémregény :D Nagyon érdekes volt a történet, szövevényes, és végig izgalmas. És persze az is pozitívum volt benne, hogy megint nem csak a jóról de a rosszról is szó esik. Azért remélem, Hannát még viszont látjuk egy picit…

Az aranykapu rejtélye

Két óra
Nagyon jó bevezető történet, amikor Howie még egyedül nyomoz. Az órák kérdése érdekes volt, ahogy maga az árverés is, mint helyszín, kicsit színesítette az egész történetet. Nagyon tetszett a találékonysága Howardnak, és hogy még mennyire nem ő irányított, csak próbált… bezzeg majd a táborban… :D

ellayeats>!

Holden Rose: Nita, Gil és én Hat novella, azaz rövid történet

Izgalmas történetek, ahogy azt a Howard sorozattól már megszoktuk. Az aranykapu rejtélye és A fekete furgon voltak a kedvenceim. :)

glyn_tussaud>!

Holden Rose: Nita, Gil és én Hat novella, azaz rövid történet

Vicces, humoros, kellően fordulatos és minden meg van benne, hogy elűzze az unalmas perceket.
Engem nem tudott teljesen magával ragadni, de meg van benne az a varázslat, ami igazán izgalmassá tesz egy könyvet.

A blogomon olvasható a teljes bejegyzés: https://secretsofthelove.blogspot.hu/2017/11/holden-ros…

Dinah>!

Legtöbbször csak az találhatja el a célt, aki elég bátor mellélőni is.

Molymacska>!

Egy elegáns (ezt azokra mondják, akik mindenben hallgatnak az anyukájukra az öltözködésnél), rövid hajú bajuszos férfi állt félig háttal […]

197. oldal Két óra

csakegyluca>!

Nem kell mindig vidámnak lenni – mondogatja – de ha az arcodon mosoly van, az már félsiker

Molymacska>!

Már másodjára szakadt meg Gillel a megbeszélés, mert nem volt mit megbeszélni. Közben meg végig épp az ellenkezőjét éreztem, hogy lenne mit.

116. oldal Rések a kerítésen

Molymacska>!

Nem kell mindig vidámnak lenni – mondogatja – de ha az arcodon mosoly van, már félsiker

196. oldal Két óra

Molymacska>!

A nyomozáshoz nagyon jól jön a fantázia. Jó, ha el tudod képzelni a lehetőségeket, mert úgy könnyebben eldöntheted, melyik is lehetett valójában. Baj csak akkor van, ha már nem látod a különbséget: mi az, amit csak kitaláltál, és mi az, ami a valóság.

38. oldal A fekete furgon

Molymacska>!

Először is, apu hosszan elmagyarázta, miként legyek ott önmagam, mert társaságban ez fontos dolog. Valahogy úgy kell elképzelni, hogy én én maradok, de közben visszafogott is leszek, nem úgy, mint máskor, amikor simán én vagyok én. Érted: válaszolok, ha kérdeznek, viszont a szokásosnál rövidebben mesélhetek, és véletlenül se hintázhatok a csilláron

95-96. oldal Rések a kerítésen

Howard Matheu különös esetei sorozat · Összehasonlítás