Leonardo ​lovag 7 csillagozás

Leonardo ​lovag
…vagy ahogy anyu hívja: Levente,
egy nemes küldetést teljesít.

Főleg hétvégén áll szolgálatba,
amikor nem kell suliba menni.

Elfeledett kincseket kutat fel,
szörnyek hadait küldi melegebb éghajlatra,
és közben mindenkinek segít, aki rászorul.

Semmi sem állhat az útjába,
mert ilyenek a lovagok!

Bátrak, büszkék és szemfülesek.
Legalábbis ebédig,
majd ebéd után, egészen fürdésig, újra.

Színes történet egy színtelen könyvben.
Olvasd el és színezd ki!
***
Amikor írni és olvasni tanultam, folyton rám szóltak, hogy ne firkáljak a könyvbe, ne rajzoljak a margóra, de én nem értettem, miért olyan nagy baj ez.
Most már felnőtt vagyok, így tudom, hogy nem volt baj. Hiszen akkor sajátítottam el a betűket, és nyilván mindenhova írni akartam.
Rajzold le, ami éppen az eszedbe jut, ha attól jobban tudsz figyelni, húzd alá a lényeget, ha úgy könnyebben… (tovább)

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2017
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155632570 · Illusztrálta: Varga Zsolt

CsakSimánDorka P
Holden Rose: Leonardo lovag

Igazi mesekönyv, nem csak fiúknak. Nálunk nagy sikert aratott, mert lovagnak lenni nagyon menő.
Nem csak a története remek a Leonardo lovagnak, hanem az is, hogy egy kifestő is. Úgyhogy nem csak az olvasást szeretteti meg a gyerekekkel ez a kötet, hanem a színezést is. Nálunk a nagyobb annyira nem szeret színezni, viszont ennek nagy lendülettel esett neki, mondván ne maradjon Leonardo csupaszon.
A történet nagyon szuper, sok tanulságot fogalmat meg. A könyv felépítése remekül alkalmazkodik az olvasni tanuló nebulók igényeihez, és a kisebb hallgatóságot is lekötik a rövid fejezetek.
Ha a Nagyobb elkezd olvasni, biztos, hogy ezt is újra elő fogjuk venni, és ezzel gyakorolni.

Bővebben képekkel hamarosan a blogon.

Navi
Holden Rose: Leonardo lovag

Hát ez irtó cuki volt :) Imádtam :)
Ezennel hivatalosan is kedvenc írómmá nyilvánítom Holden Rose-t!

dianna76 P
Holden Rose: Leonardo lovag

Az eddig megszokott Holden detektívregényekhez képest, ezt kicsit furcsa volt olvasni. De leszögezhetem, hogy végeredményben tetszett. Egy igazi fantáziadús kisfiú kalandjai elevenednek meg az oldalakon, érdekes szemszögből. Így lesz a békából szörny, a fából óriás, néniből anyóka, szöcskéből harcos ellenség, de persze a család tagjai sem pusztán emberek, hanem egy kastély nemes lakói. Ahogy haladunk a történetben megismerhetjük a lovagi szabályokat. Mert kaland ide, vagy oda, kis hősünk minden egyes pontot szigorúan betart.
Kezdetben nehezményeztem a szokatlan – csak kontúrral készített – rajzokat. Aztán láttam, hogy voltaképpen az illusztrációkat a gyerekeknek kell kiszínezniük. Így nem csak egy olvasmányos kaland ez a könyv, hanem „foglalkoztató” is.

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2017
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155632570 · Illusztrálta: Varga Zsolt
Uszáma
Holden Rose: Leonardo lovag

Én nagyon örülök, hogy egy ilyen kötettel sikerült bővíteni a fiatalabb olvasók számára készített izgalmas kiadványok számát. Aki kezébe vett már bármilyen Holden Rose történetet, az tisztában lehet vele, mennyire jól is ért a gyerekek nyelvén, hiteles formában visszaadva mindezt. Azoknak a szülőknek, tanítóknak mindenképpen ajánlom, akik meg szeretnék fogni a gyerkőcöket, akár szünetben, akár iskola közben, és már a lehető leghamarabb elindítani őket abba az irányba, hogy saját szórakozásra is lehet olyan könyvekkel találkozni, ami élvezhető. Az pedig, hogy mellette még hasznos és tanulságos, észrevehetetlen módon, már csak hab a tortán.

Teljes: http://konyvspiraciok.blogspot.com/2018/03/holden-rose-…

ellayeats
Holden Rose: Leonardo lovag

Már harmadszor olvassuk a kisfiammal. Nagyon olvasmányos és kedves történet. Szuper, hogy ki lehet színezni az oldalakat.