Leonardo ​lovag 11 csillagozás

Leonardo ​lovag
…vagy ahogy anyu hívja: Levente,
egy nemes küldetést teljesít.

Főleg hétvégén áll szolgálatba,
amikor nem kell suliba menni.

Elfeledett kincseket kutat fel,
szörnyek hadait küldi melegebb éghajlatra,
és közben mindenkinek segít, aki rászorul.

Semmi sem állhat az útjába,
mert ilyenek a lovagok!

Bátrak, büszkék és szemfülesek.
Legalábbis ebédig,
majd ebéd után, egészen fürdésig, újra.

Színes történet egy színtelen könyvben.
Olvasd el és színezd ki!
***
Amikor írni és olvasni tanultam, folyton rám szóltak, hogy ne firkáljak a könyvbe, ne rajzoljak a margóra, de én nem értettem, miért olyan nagy baj ez.
Most már felnőtt vagyok, így tudom, hogy nem volt baj. Hiszen akkor sajátítottam el a betűket, és nyilván mindenhova írni akartam.
Rajzold le, ami éppen az eszedbe jut, ha attól jobban tudsz figyelni, húzd alá a lényeget, ha úgy könnyebben… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2017
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155632570 · Illusztrálta: Varga Zsolt

Holden Rose: Leonardo lovag

Ha Holden Rose másik mesekönyve a Piros és Bodó azért különös, mert olvasás közben kérdezni és válaszolgatni lehet, akkor Leonardo lovag azért, mert itt egy másfajta kreativitást lehet szabadjára engedni, mégpedig a színezést. A könyv illusztrációi fekete-fehérek, éppen azért, hogy a kis olvasójuk bátran kiszínezhesse őket.

Már éppen ki is néztem magamnak egy jó nagy könyvespolcot, amit biztosan ki fogok színezni, valamint a brokkolikrém leves és a kincsesláda kiszínezése is nagyon vonzó volt számomra, amikor eszembe jutott, hogy ebben a könyvben bizony én most nem színezhetek ki semmit, mert a könyvnek küldetése van.

A könyv aranyos, vicces, Leonardo lovagban a saját fiaimat ismertem fel, akik minden akadályt sokkal könnyebben vettek, ha felvették a saját lovagi páncéljukat, és akként viselkedtek. Így például egész jól meg tudtuk oldani a bevásárlásokat, a postai ügyintézéseket, de még egy orvosi látogatás is teljesen máshogy zajlott, ha nálunk volt a lovagi páncél.

Egy kisfiú nagy fantáziával életre keltett gondolatai, melyek szórakoztatóak, viccesek, izgalmasak, és mesehallgatás közben, vagy akár után ki is színezhetik a gyerekek a nagyszerű illusztrációkat, ezáltal még jobban magukénak érzik majd a történetet és barátuknak Leonardót.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2018/08/holden-rose-leona…

CsakSimánDorka P
Holden Rose: Leonardo lovag

Igazi mesekönyv, nem csak fiúknak. Nálunk nagy sikert aratott, mert lovagnak lenni nagyon menő.
Nem csak a története remek a Leonardo lovagnak, hanem az is, hogy egy kifestő is. Úgyhogy nem csak az olvasást szeretteti meg a gyerekekkel ez a kötet, hanem a színezést is. Nálunk a nagyobb annyira nem szeret színezni, viszont ennek nagy lendülettel esett neki, mondván ne maradjon Leonardo csupaszon.
A történet nagyon szuper, sok tanulságot fogalmat meg. A könyv felépítése remekül alkalmazkodik az olvasni tanuló nebulók igényeihez, és a kisebb hallgatóságot is lekötik a rövid fejezetek.
Ha a Nagyobb elkezd olvasni, biztos, hogy ezt is újra elő fogjuk venni, és ezzel gyakorolni.

Bővebben képekkel hamarosan a blogon.

Navi
Holden Rose: Leonardo lovag

Hát ez irtó cuki volt :) Imádtam :)
Ezennel hivatalosan is kedvenc írómmá nyilvánítom Holden Rose-t!

Csöre P
Holden Rose: Leonardo lovag

6 éveseknek olvastam. Amikor befejeztük, azt kérdezte: „Holnap megint átolvassuk, anya?” Kell ennél pozitívabb kritika? ;)
Az én véleményem: kedves történet szerethető hősökkel, vicces fordulatokkal. Én is szívesen olvastam.

Allanon
Holden Rose: Leonardo lovag

Bár kisfiamnak olvastam fel esténként, meg fürdés közben, nekem nagyon tetszett. Kisfiam még kicsi ahhoz, hogy lekösse, de voltak pillanatok, amikor szerintem odafigyelt arra, hogy mit olvasok. Amikor pedig este elővettem a könyvet, lelkesen mutatott rá. Aranyos, tanulságos és szerintem egy kisgyereket nagyon le tud kötni. Kezdő olvasóknak csak ajánlani tudom. Meg persze a gyermeklelkű felnőtteknek is. :) Tesóméknak és kislányuknak már el is újságoltam, hogy milyen jó. Ha nem veszik meg neki, akkor én fogom. :)

dianna76 P
Holden Rose: Leonardo lovag

Az eddig megszokott Holden detektívregényekhez képest, ezt kicsit furcsa volt olvasni. De leszögezhetem, hogy végeredményben tetszett. Egy igazi fantáziadús kisfiú kalandjai elevenednek meg az oldalakon, érdekes szemszögből. Így lesz a békából szörny, a fából óriás, néniből anyóka, szöcskéből harcos ellenség, de persze a család tagjai sem pusztán emberek, hanem egy kastély nemes lakói. Ahogy haladunk a történetben megismerhetjük a lovagi szabályokat. Mert kaland ide, vagy oda, kis hősünk minden egyes pontot szigorúan betart.
Kezdetben nehezményeztem a szokatlan – csak kontúrral készített – rajzokat. Aztán láttam, hogy voltaképpen az illusztrációkat a gyerekeknek kell kiszínezniük. Így nem csak egy olvasmányos kaland ez a könyv, hanem „foglalkoztató” is.

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2017
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155632570 · Illusztrálta: Varga Zsolt
Uszáma
Holden Rose: Leonardo lovag

Én nagyon örülök, hogy egy ilyen kötettel sikerült bővíteni a fiatalabb olvasók számára készített izgalmas kiadványok számát. Aki kezébe vett már bármilyen Holden Rose történetet, az tisztában lehet vele, mennyire jól is ért a gyerekek nyelvén, hiteles formában visszaadva mindezt. Azoknak a szülőknek, tanítóknak mindenképpen ajánlom, akik meg szeretnék fogni a gyerkőcöket, akár szünetben, akár iskola közben, és már a lehető leghamarabb elindítani őket abba az irányba, hogy saját szórakozásra is lehet olyan könyvekkel találkozni, ami élvezhető. Az pedig, hogy mellette még hasznos és tanulságos, észrevehetetlen módon, már csak hab a tortán.

Teljes: http://konyvspiraciok.blogspot.com/2018/03/holden-rose-…

ellayeats
Holden Rose: Leonardo lovag

Már harmadszor olvassuk a kisfiammal. Nagyon olvasmányos és kedves történet. Szuper, hogy ki lehet színezni az oldalakat.

Zsófi_és_Bea P

Ugyanis a kedvesség ingyen van, ezt a nagymamám mondta.

Zsófi_és_Bea P

…az a rossz, amit elhallgatsz, olyan, mint egy cipőbe rejtett kavics. Senki más nem veszi észre, de mindig egyre jobban nyomja majd a lábad.

Zsófi_és_Bea P

Arra gondoltam, ha felnevelném magamnak ezt a szörnyeteget, akkor többé nem kellene félnem semmitől, ami a mocsárból jön. Hiszen a lányoktól is csak azok félnek, akiknek nincs otthon húguk.

Zsófi_és_Bea P

– Semmi gond sincs. Minden a legnagyobb rendben…

– Mi lesz a neved?
– Leonardo. Leonardo lovag.
– Ez tényleg szép. És a lovadnak?
– Neki is. Mindennek a Leonardo nevet adom, amit szeretek, mert a Leonardo a kedvenc nevem. A kedvenc levesem is Leonardo, és a kedvenc napomat is mindig Leonardónak hívom.
– Melyik a kedvenc napod?
– Például a mai nap is kedvenc. Ilyen egy Leonardo nap!

Zsófi_és_Bea P

Régebben féltem a dörgéstől meg a villámoktól. Persze ez még akkor történt, amikor kicsi voltam. Alig a vállamig értem csak.

Zsófi_és_Bea P

A hősök élete eléggé magányos.
Akiknek megmented a világot, nem tartanak veled, legfeljebb az ablakból figyelnek.

Zsófi_és_Bea P

Találkoztam egy mocsári szörnnyel.
Bevallom, mert a lovagok őszinték: elsőre nagyon megijedtem.

Zsófi_és_Bea P

Ha jó a vége, akkor a közepét is megbocsátják az embernek. És a lovagnak is.

Egy étkezés következett.
Így nevezem az uzsonnát, amióta lovag vagyok. Kellemetlenségnek tűnik, de csak kacifántosan hangzik. Ráadásul az idősek nagyon szeretik ezt a szót.