Az ​aranykapu rejtélye (Howard Matheu különös esetei 3,5) 8 csillagozás

Holden Rose: Az aranykapu rejtélye

Gil apukája rendőr főnyomozó. Mielőtt elvitt minket a játékboltba, beugrottunk elintézni valamit a Novotel Hotelbe, de sokkal tovább maradtunk, mint terveztük. Erről a kalandról szól ez a rövid történet, amit novellának hívunk, mert nem regény.

Howard Matheu vagyok. Majdnem kilenc éve születtem itt a kikötőtől nem messze, Southamptonban. Nitával és Gillel a Crown Woodba járunk, és rendszeresen keveredünk (nem szándékosan) olyan helyzetekbe, amik bizony komoly detektívmunkát igényelnek.
Ha valami érdekes történik velünk, azt mindig leírom. Erre a hétvégére például egész jó terveink voltak, aztán úgy alakult, hogy helyette egy szép nagy kalamajka közepében találtuk magunkat. És akkor még nem is árultam el semmit…

A történet e-könyv formátumban a howard.hu oldalról tölthető le.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2016
36 oldal · ISBN: 9786155632068 · Illusztrálta: Varga Zsolt

Andi_T I
Holden Rose: Az aranykapu rejtélye

Kedvelem Holden Rose könyveit, mert ahogy már korábban írtam róluk, képesek megszerettetni az ifjakkal az olvasást. Ha lányom nagyobb lesz, akkor mindenképpen elolvasom neki őket.

A novellák abból a szempontból jók, hogy rövidek, így akár esti mesének is beválnak.

Az aranykapu rejtélye remek. Howard és Gil (mint mindig), most is remek kis kalamjkába keveredtek. Azt csak a végén vettem észre, hogy Nita most kimaradt, de hát a fiúknak is kell egy kis szabadidő, nem? :)

Izgatottan olvastam faltam az oldalakat, és vártam, mi lesz a vége. Nem csalódtam most sem.

Ami igazán tetszett benne, az a „Látsz, vagy csak nézel?” játék, amit Howard említ a novella közepén. Ebből is látszik, mennyire hasznos, ha az ember megfigyeli a környezetében lévő dolgokat, embereket, mert sosem tudhatja, mikor lesz rá szüksége.

Örülök, hogy egy újabb Matheu-történetet ismerhettem meg. A fiatalabb generációnak minden bizonnyal tetszeni fog. :D

Holden Rose: Az aranykapu rejtélye

Holden Rose nem tud hibázni, pontosan tudja, hogy mi kell a mai fiataloknak. :) Az aranykapu rejtélyét is imádtam, mondjuk Nitát hiányoltam egy kicsit, de ez legyen a legnagyobb probléma. Mint ahogy Howard is meséli a könyvben, ez inkább Gil apukájának az esete, de persze a fiúk nélkül sosem jönnének rá a megoldásra. :)
Nagyon tetszett ez a Látsz, vagy csak nézel? játék, Öcsivel muszáj lesz kipróbálni, biztos, hogy jó kis pillanatokat fog hozni. :)

DianaSoto IP

Ugyanazt mondhatom.
Gyerekek és felnőttek is szeretni fogják. Aranyosak a szereplők, élveztem.

mézesmogyifelhő P
Holden Rose: Az aranykapu rejtélye

Aranyos volt ez is. Tetszik hogy ezek s gyerekek hiába oldanak meg rejtélyeket, bűncselekményeket akkor is gyerekek. Simán játszanak egy szálloda előcsarnokában és még ezzel is csak segítenek. Írták már előttem is, de a Látsz is vagy csak nézel játék nagyon jó :) Már várom az új novellákat is a következő könyvben!

ellayeats
Holden Rose: Az aranykapu rejtélye

Vicces volt és izgalmas, de ez a Howard sorozatnál nem lep meg.

Molymacska
Holden Rose: Az aranykapu rejtélye

Aranyos és szövevényes történet lett a vége, ami nagyon tetszett, bár picit rövidnek bizonyult számomra. Tudom, novella, de még egy-két csavart elolvasgattam volna benne.

gybarbii P

Majdnem kilenc éve születtem itt a kikötőtől nem messze, Southamptonban.

gybarbii P

Nekem elég szorgalmas a fantáziám. Vagyis, inkább nyüzsgős, mert olyan izgága, de nem tudom igazán jól elmagyarázni.

gybarbii P

Gillel ekkor vettük észre a lépcsőház ajtaját, ami gyanúsan nyitva volt. Rupert épp belemerült egy komoly, telefonálós izébe, és körbe-körbe járkált a 403-asban. Gondoltuk, amíg befejezi, elmegyünk gyorsan, és megnézzük, mi van a nyitott ajtó mögött.
Abból nem lehet baj.

gybarbii P

– Eltűnt – nyögte az egyik rendőr, és felénk nézett, mert a nyitott bejáratnál álltunk.

Howard Matheu különös esetei sorozat · Összehasonlítás